Справа № 1570/3656/2012
12 червня 2012 року
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Цховребова М.Г., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Малиновського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції про визнання дій державного виконавця неправомірними та скасування постанови, -
встановив:
11 червня 2012 року ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до Малиновського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції про визнання дій державного виконавця Малиновського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції Подопригора В.М. щодо застосування подвійного розміру штрафу в ході виконання постанови по справі про адміністративне правопорушення № 405/К від 04.04.2012 року, винесеної Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Херсонській області, неправомірними та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 23.04.2012 року ВП № 32336751, винесеної державним виконавцем Малиновського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції Подопригора В.М.
Відповідно до ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, в тому числі, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Частинами 1, 2 статті 181 КАС України встановлено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Позовну заяву може бути подано до суду:
- у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів;
- у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.
Як вбачається з позову та доданих до нього матеріалів, позивач просить визнати дії державного виконавця Малиновського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції Подопригора В.М. щодо застосування подвійного розміру штрафу постановою про відкриття виконавчого провадження від 23.04.2012 року неправомірними та скасувати цю постанову.
Позивач у позовній заяві не зазначив та до неї не додав жодного доказу щодо дати отримання ним копії постанови про відкриття виконавчого провадження від 23.04.2012 року.
Частиною 5 статті 25 Закону України «Про виконавче провадження» від 21 квітня 1999 року № 606-XIV передбачено, що копії постанови про відкриття виконавчого провадження надсилаються не пізніше наступного робочого дня стягувачу та боржникові.
Згідно з пп. 4.1.1 п. 4.1 Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень та поштових переказів, затверджених наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 12 грудня 2007 року № 1149, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 19 грудня 2007 року за № 1383/14650, нормативні строки пересилання простої письмової кореспонденції операторами поштового зв'язку (без урахування вихідних днів об'єктів поштового зв'язку): місцевої - Д+2, де Д -день подання поштового відправлення до пересилання в об'єкті поштового зв'язку або опускання простого листа чи поштової картки до поштової скриньки до початку останнього виймання; 2 -кількість днів, протягом яких пересилається поштове відправлення.
У суду немає підстав вважати, що постанова державного виконавця Другого Малиновського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції Подопригора В.М. про відкриття виконавчого провадження ВП № 32336260 від 23.04.2012 року надіслана позивачу значно пізніше та/або переслана із порушенням вищенаведених нормативних вимог.
Виходячи із з'ясованих судом обставин та наведеного законодавства вбачається, що позивач звернувся до суду з порушенням строку звернення до адміністративного суду, та на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів судом не знайдено підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Керуючись ст.ст. 100, 107, 155, 160, 165, 181, 186 КАС України, суд -
ухвалив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Малиновського відділу державної виконавчої служби Одеського міського управління юстиції про визнання дій державного виконавця неправомірними та скасування постанови -залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Суддя М.Г. Цховребова
ст. 100