ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
07 травня 2012 р. № 2а-6774/09/1370
о 09 год., 58 хв. м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В., секретар судового засідання Голуб О.Є., розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним
позовом Державної податкової інспекції в Сихівському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби, представник -ОСОБА_1 (довіреність № 242/10-007 від 22.03.2012 року)
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Тамі», представник -не прибув
про припинення юридичної особи
Державна податкова інспекція у Сихівському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Тамі»про припинення юридичної особи.
Згідно ст. 55 КАС України, проведено заміну відповідача - Державну податкову інспекцію у Сихівському районі м. Львова на його правонаступника - Державної податкової інспекції в Сихівському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби.
Позивач свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідач не подає звітність до ДПІ більше одного року, а саме з 2005 року, що підтверджується актом № 124 від 06.10.2009 року, чим систематично порушує п. 2 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», ст. 16 Податкового кодексу України.
Згідно п. 4 ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців», підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі, просила позов задоволити повністю з підстав, зазначених у позовній заяві.
Відповідач прибуття повноважного представника в судове засідання не забезпечив, причини неприбуття не повідомив.
Заслухавши пояснення представника позивача, безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив:
30.09.1993 року відповідач взятий на облік в органах державної податкової служби за № 855, що підтверджується довідкою ДПІ у Державної податкової інспекції в Сихівському районі м. Львова про взяття на облік платника податків від 05.10.2009 року за № 937.
Згідно акту ДПІ у Сихівському районі м. Львова № 124 від 06.10.2009 року про порушення податкового законодавства, відповідач не звітується до органів ДПС з 2005 року, чим систематично порушує п. 2 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», ст. 16 Податкового кодексу України.
Згідно довідки № 15183/19-036 від 05.10.2009 року ДПІ у Сихівському районі м. Львова про заборгованість, згідно якої станом на 02.10.2009 року заборгованість відповідача перед бюджетом відсутня.
Листом Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова № 12698/0436 від 01.10.2009 року підтверджується, що відповідач в управлінні Фонду не зареєстрований.
Листом Галицької районної виконавчої дирекції Львівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності № 02-31-788 від 28.09.2009 року підтверджується, що відповідач у відділенні Фонду на обліку не перебуває.
Листом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Львові № 4827/05 від 29.09.2009 року підтверджується, що відповідач перед відділенням Фонду відповідач не звітується.
09.10.2009 року виконуючим обов'язки начальника ДПІ у Сихівському районі м. Львова винесено розпорядження № 36-р про звернення до суд з адміністративними позовами про припинення підприємницької діяльності фізичних осіб -підприємців, які не подають податкової звітності більше одного року.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про систему оподаткування»№ 1251-ХІІ від 25.06.1991 року із змінами і доповненнями, Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»№ 755-ІV від 15.05.2003 року із змінами та доповненнями, Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181 від 21.12.2000 року із змінами і доповненнями (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин), ПК України, КАС України.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»(в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно п.п. 16.1.3., 16.1.4. п. 16.1. ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Згідно ст. 20 ПК України, органи державної податкової служби мають право, крім іншого, проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом; у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Згідно п. 67.2. ст. 67 цього ж Кодексу, органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб -підприємців.
Згідно ч. 1 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців», суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення. Дата надходження відповідного судового рішення вноситься державним реєстратором до журналу обліку реєстраційних дій.
Згідно п. 4 ч. 2 ст. 38 цього ж Закону, підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Згідно ч. 5 ст. 38 цього ж Закону, суд призначає в рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією комісію з припинення (ліквідаційну комісію) та встановлює строк і порядок її роботи. Державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру запис про призначення комісії з припинення (ліквідаційної комісії) не пізніше наступного робочого дня з дати надходження відповідного рішення.
Позивач подав клопотання у якому запропоновано суду призначити ліквідаційну комісію Товариства з обмеженою відповідальністю «Тамі»з числа його засновника: ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1).
Вказане клопотання є підставним та підлягає задоволенню.
Таким чином, відповідачем, відповідно до закону, не подано протягом року до органів державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності, що підтверджується вищевказаними доказами, відтак суд прийшов до висновку, що позовні вимоги про припинення юридичної особи -Товариства з обмеженою відповідальності «Тамі»підлягають задоволенню.
Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору згідно п. 21 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст.ст. 69, 70, 160-163 КАС України, суд -
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Припинити юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю «Тамі»(ЄДРПОУ 19327175, вул. Криворізька, 48/10, м. Львів).
3. Державному реєстратору, у відповідності до ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», направити копію постанови суду.
4. Призначити ліквідаційну комісію щодо припинення Приватного підприємства «Промінь-М»з числа його засновника:
- ОСОБА_5 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1)
встановити строк і порядок її роботи згідно розділу IV Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців».
Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього ж Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної сили у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Постанова складена у повному обсязі 11.05.2012 року.
Суддя Гавдик З.В.