Ухвала від 05.06.2012 по справі 2а-4554/12/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

05 червня 2012 р. р. № 2а-4554/12/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Качур Р. П.

за участю секретаря судового засідання Подібки М. З.

позивача ОСОБА_1, представника відповідача Здинянчина Р. Т. розглянув у відкритому судовому засіданні заяву позивача про поновлення строку для звернення до суду у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області та Мостиського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про визнання незаконними та скасування наказів, поновлення на посаді, -

ВСТАНОВИВ :

25 травня 2012 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області та Мостиського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про визнання незаконними та скасування наказів, поновлення на посаді.

Одночасно із позовною заявою позивачем подано заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

Заяву обґрунтовує тим, що 02.04.2012 року позивача ознайомлено та видано витяг з наказу ГУ МВС України у Львівській області № 94 о/с від 30.03.2012 року про його звільнення з органів внутрішніх справ у запас збройних сил. Підставою для прийняття оскаржуваних наказів стали матеріали службової перевірки, проведеної у зв'язку із складенням відносно позивача протоколу про адміністративне правопорушення за ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Справа про вказане адміністративне правопорушення розглядалась Самбірським міськрайонним судом Львівської області, постанова по справі прийнята 18.04.2012 року, набрала чинності 28.04.2012 року та отримана позивачем 04.05.2012 року. Вказані обставини стали підставою для належного обґрунтування порушення прав позивача з боку роботодавця, тому позивач вважає достатніми підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду.

У судовому засіданні позивач заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду підтримав, пояснив, що йому було відомо про оскаржувані накази, проте щодо їх скасування до суду не звертався, оскільки оскаржував постанову про притягнення до адміністративної відповідальності у Самбірському міськрайонному суді Львівської області.

Представник відповідача в судовому засіданні щодо заявленого клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду заперечив, просив у його задоволенні відмовити.

Приймаючи ухвалу суд виходив з наступного

Відповідно до ч. 3 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Суд не бере до уваги покликання позивача на те, що ним оскаржувалась постанова у справі про адміністративне правопорушення у Самбірському міськрайонному суді Львівської області, тому він не звертався до Львівського окружного адміністративного суду з позовом про скасування наказів та поновлення на посаді. Оскарження позивачем постанови у справі про адміністративне правопорушення не перешкоджає реалізації його право на звернення до суду у встановлений КАС України строк із позовом про скасування наказів та поновлення на посаді. Позивач у судовому засіданні вказав, що був ознайомлений із оскаржуваним наказом 02.04.2012 року, а до суду звернувся лише 25.05.2012 року, тобто із пропуском строку звернення до адміністративного суду.

Відповідно до положень ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, та чи є підстави для її задоволення).

Згідно з ч. 2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Суд, розглянувши клопотання позивача про поновлення строку, вважає його необґрунтованим, причини пропуску не поважними, а позовну заяву такою, яку слід залишити без розгляду.

Керуючись ст. ст. 99-100, 107, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. У задоволенні заяви ОСОБА_1 про поновлення строку звернення до адміністративного суду відмовити.

2. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області та Мостиського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про визнання незаконними та скасування наказів, поновлення на посаді залишити без розгляду.

Ухвала суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Ухвала суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Ухвала може бути оскаржена в порядку і строки, встановлені ст. 186 КАС України.

Повний текст ухвали складено та підписано 7 червня 2012 року.

Суддя Качур Р.П.