Постанова від 05.06.2012 по справі 07/5026/279/2012

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

01601 м.Київ-1, пров. Рильський, 8 (044) 278-46-14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.06.2012 № 07/5026/279/2012

Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Отрюха Б.В.

суддів: Михальської Ю.Б.

Тищенко А.І.

За участю представників:

Від Прокуратури м. Києва: Бєрова О.В. - прокурор відділу

Від позивача: не з'явилися

Від відповідача - 1: Охріменко Р.О. - юрист

Від відповідача - 2: не з'явилися

Від третьої особи: не з'явилися

розглянувши апеляційну скаргу Черкаського міжрайонного природоохоронного прокурора

на рішення Господарського суду Черкаської області від 16.03.2012

у справі № 07/5026/279/2012 (суддя Дорошенко М.В.)

за позовом Черкаського міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах

держави в особі головного управління Державного комітету земельних

ресурсів у Черкаській області

до 1) Відкритого акціонерного товариства «Черкасибудматеріали»

2) Черкаської районної державної адміністрації

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача

Червонослобідська сільська рада

про визнання незаконним розпорядження, недійсним договору та зобов'язання

повернути земельну ділянку

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Господарського суду Черкаської області від 16.03.2012 у задоволенні позовних вимог Черкаського міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі головного управління Державного комітету земельних ресурсів у Черкаській області відмовлено.

Не погодившись з прийнятим рішенням, Черкаський міжрайонний природоохоронний прокурор звернувся до Київського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Господарського суду Черкаської області від 16.03.2012.

В обґрунтування своїх вимог скаржник зазначив, що при винесенні даного рішення судом не в повній мірі досліджено всі матеріали справи, на підтвердження чого в своїй апеляційній скарзі виклав ряд обставин, які, на його думку, виступають підтвердженням правової позиції прокуратури та спростовують правильність винесеного рішення.

Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 06.04.2012 апеляційну скаргу прийнято до провадження.

В судове засідання, призначене на 26.04.2012, повноважні представники позивача, відповідачів та третьої особи не з'явилися.

Від представника Відкритого акціонерного товариства «Черкасибудматеріали» надійшла телеграма, в якій останній просив відкласти розгляд справи у зв'язку із хворобою.

Ухвалою суду від 26.04.2012 відкладено розгляд справи.

В судове засідання, призначене на 24.05.20.12, прокурор, повноважні представники позивача, відповідача - 2 та третьої особи не з'явилися.

Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 24.05.2012 розгляд справи відкладено.

В судове засідання, призначене на 05.06.2012, повноважні представники позивача, відповідача - 2 та третьої особи не з'явилися.

Відповідно до п. 3.9.2. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 № 18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.

Враховуючи належне повідомлення учасників процесу про час та місце розгляду справи, строк розгляду справи, колегія суддів визнала за можливе розглядати справу за відсутності представників позивача, відповідача - 2 та третьої особи за наявними матеріалами справи.

Відповідно до статті 101 ГПК України у процесі перегляду справи апеляційний господарський суд за наявними у справі і додатково поданими доказами повторно розглядає справу, також апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення господарського суду у повному обсязі.

Розглянувши у судовому засіданні апеляційну скаргу, дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення учасників процесу, колегією встановлено наступне:

19 лютого 2010 року заступник голови Черкаської районної державної адміністрації видав розпорядження № 57 «Про передачу в оренду земельної ділянки Відкритому акціонерному товариству «Черкасибудматеріали».

Цим розпорядженням заступник голови Черкаської районної державної адміністрації вирішив затвердити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення зовнішніх меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та складання документа, що посвідчує право користування земельною ділянкою площею 40,00 га Відкритому акціонерному товариству «Черкасибудматеріали» під існуючим піщаним кар'єром в адміністративних межах Червонослобідської сільської ради та передати Відкритому акціонерному товариству «Черкасибудматеріали» цю земельну ділянку в оренду строком на 49 років і віднести її до категорії земель промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

16 березня 2011 року Черкаська районна державна адміністрація, як орендодавець, і Відкрите акціонерне товариство «Черкасибудматеріали», як орендар, на підставі розпорядження Черкаської районної державної адміністрації від 19.02.2010 № 57 уклали договір оренди землі, згідно з яким орендодавець надає орендарю, а останній приймає в строкове, платне користування строком на 49 років земельну ділянку площею 40,00 га не сільськогосподарського використання під існуючим піщаним кар'єром в адмінмежах Червонослобідської сільської ради за межами населеного пункту.

17 березня 2011 року договір оренди землі від 16.03.2011 зареєстрований у міськрайонному управлінні Держкомзему у місті Черкаси та Черкаському районі від 17.03.2011 за № 71249000400003.

18 березня 2011 року Черкаська районна державна адміністрація та Відкрите акціонерне товариство «Черкасибудматеріали» склали акт приймання-передачі земельної ділянки, згідно з яким Черкаська районна державна адміністрація передала Відкритому акціонерному товариству «Черкасибудматеріали», а останнє прийняло в строкове платне користування строком на 49 років земельну ділянку площею 40,00 га не сільськогосподарського використання під існуючим піщаним кар'єром в адмінмежах Червонослобідської сільської ради за межами населеного пункту.

Згідно з п. 15 договору оренди землі від 16.03.2011 земельна ділянка передається в оренду під існуючий піщаний кар'єр без зміни її цільового призначення.

У п. 16 договору оренди землі від 16.03.2011 його сторони зазначили, що за цільовим і функціональним призначення земельна ділянка відноситься до земель промисловості.

4 листопада 2011року головний державний інспектор за використанням та охороною земель головного управління Держкомзему у Черкаській області звернувся до Черкаської районної державної адміністрації з письмовим клопотанням про скасування розпорядження Черкаської районної державної адміністрації від 19.02.2010 № 57 «Про передачу в оренду земельної ділянки відкритому акціонерному товариству «Черкасибудматеріали», як такого, що прийняте з перевищенням повноважень Черкаської районної державної адміністрації.

Черкаський міжрайонний природоохоронний прокурор в інтересах держави в особі головного управління Державного комітету земельних ресурсів у Черкаській області звернувся до господарського суду з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Черкасибудматеріали» та до Черкаської районної державної адміністрації про визнання незаконним розпорядження Черкаської районної державної адміністрації від 19.02.2010 № 57 «Про передачу в оренду земельної ділянки Відкритому акціонерному товариству «Черкасибудматеріали», визнання недійсним укладеного між Черкаською районною державною адміністрацією та Відкритим акціонерним товариством «Черкасибудматеріали» договору оренди земельної ділянки від 16.03.2011, зареєстрованого у міськрайонному управлінні Держкомзему у місті Черкаси та Черкаському районі від 17.03.2011 за № 71249000400003, зобов'язання Відкритого акціонерного товариства «Черкасибудматеріали» повернути Червонослобідській сільській раді отриману за спірним договором в оренду земельну ділянку.

В обґрунтування позову прокурор вказав, що спірні розпорядження та договір оренди землі суперечать законодавству, зокрема ст. 122 Земельного кодексу України, відповідно до якої Черкаська районна державна адміністрація не мала повноважень щодо передачі відкритому акціонерному товариству «Черкасибудматеріали» в оренду земельної ділянки за межами населеного пункту площею 40 га під існуючим піщаним кар'єром, віднесеної за цільовим і функціональним призначенням до земель промисловості.

Відкрите акціонерне товариство «Черкасибудматеріали» заперечує проти позову та задоволення апеляційної скарги Прокуратури, стверджуючи, що спірна земельна ділянка не відноситься до земель державної власності.

Господарським судом Черкаської області відмовлено в задоволенні позовних вимог Черкаського міжрайонного природоохоронного прокурора, проте колегія суддів Київського апеляційного господарського суду не погоджується з такими висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.

Черкаською міжрайонною природоохоронною прокуратурою проведено перевірку та встановлено, що розпорядженням Черкаської районної державної адміністрації № 57 від 19 лютого 2010 року «Про передачу в оренду земельної ділянки Відкритому акціонерному товариству «Черкасибудматеріали» передано в оренду на 49 років земельну ділянку не сільськогосподарського використання площею 40 га під існуючим піщаним кар'єром за рахунок земель загального користування в адмінмежах Червонослобідської сільської ради, за межами населеного пункту.

На підставі даного розпорядження 16.03.2011 між Черкаською районною державною адміністрацією та Відкритим акціонерним товариством «Черкасибудматеріали» укладено договір оренди земельної ділянки, на підставі якого Черкаська районна державна адміністрація надала, а ВАТ «Черкасибудматеріали» прийняла земельну ділянку, вартістю 3124000,00 грн. на умовах оренди під існуючим піщаним кар'єром, площею 40 га. - штучні водосховища, строком на 49 років.

Відповідно до п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.

Згідно з п. З ст. 122 Земельного кодексу України районні державні адміністрації на їх території передають земельні ділянки із земель державної власності (крім випадків, визначених частиною сьомою цієї статті) у власність або у користування у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб та за межами населених пунктів для: а) сільськогосподарського використання; б) ведення водного господарства; в) будівництва об'єктів, пов'язаних з обслуговуванням жителів територіальної громади району (шкіл, закладів культури, лікарень, підприємств торгівлі тощо), з урахуванням вимог частини шостої цієї статті.

У відповідності до п. 4 ст. 122 Земельного кодексу України обласні державні адміністрації передають земельні ділянки на їх території із земель державної власності у власність або у користування у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів для всіх потреб, крім випадків, визначених частинами третьою, сьомою цієї статті.

В ході проведення перевірки встановлено, що земельна ділянка, яка надана ВАТ «Черкасибудматеріали» в оренду за цільовим і функціональним призначенням віднесено до земель промисловості.

За твердженням апелянта розпорядження Черкаської районної державної адміністрації № 57 від 19 лютого 2010 року «Про передачу в оренду земельної ділянки Відкритому акціонерному товариству «Черкасибудматеріали» та договір оренди земельної ділянки від 16.03.2011 року, укладений між Черкаською районною державною адміністрацією та Відкритим акціонерним товариством «Черкасибудматеріали» суперечить законодавству, оскільки вказана земельна ділянка за цільовим і функціональним призначенням віднесена до земель промисловості та надана ВАТ «Черкасибудматеріали» для складування та видобутку піску.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В матеріалах справи міститься клопотання № 7 від 04.11.2011 Головного управління Держкомзему у Черкаській області Державного комітету України із земельних ресурсів до Черкаської районної державної адміністрації про скасування розпорядження Черкаської районної державної адміністрації від 19.02.2010 «Про передачу в оренду земельної ділянки відкритому акціонерному товариству «Черкасибудматеріали» як таке, що прийняте з порушенням вимог земельного законодавства.

Листом від 23.11.2011 № 01-19/1621 першого заступника голови державної адміністрації повідомлено, що при розгляді вищевказаного клопотання було встановлено, що розпорядження від 19.02.2010 № 57 «Про передачу в оренду земельної ділянки Відкритому акціонерному товариству «Черкасибудматеріали» прийнято з порушенням вимог ст. 122 Земельного кодексу України, але ст. 43 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» передбачено, що розпорядження голови державної адміністрації, що суперечать Конституції України, іншим актам законодавства або є недоцільними, неекономними, неефективними за очікуваними та фактичними результатами, скасовуються Президентом України, головою місцевої державної адміністрації вищого рівня або в судовому порядку.

12.12.2011 Головне управління Держкомзему у Черкаській області Державного комітету України із земельних ресурсів надіслало лист № 5307/02-02-08 на адресу Прокуратури Черкаської області, яким у зв'язку з незадоволенням клопотання № 7 від 04.11.2011, відповідно до вимог п. 5.3 «Порядку підготовки та внесення клопотань до органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування клопотань з дотримання вимог земельного законодавства» направив матеріали для вжиття заходів прокурорського реагування.

Статтями 13 Конституції України передбачено, що земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

Згідно з рішенням Конституційного Суду України № З-рп/99 від 08.04.1999 прокурори та їх заступники подають до господарського суду позови в інтересах держави в особі органів державної влади чи органів місцевого самоврядування, яким законом надані повноваження органів виконавчої влади. Прокурор або його заступник самостійно визначає і обґрунтовує в позовній заяві в чому полягає порушення інтересів держави чи в чому існує загроза державним інтересам, вказує орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» державний контроль за використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності здійснює центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі. Державний контроль за дотриманням вимог законодавства України про охорону земель здійснює центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2010 року № 1068 «Про ліквідацію Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель» КМУ постановив Державному комітетові із земельних ресурсів забезпечити здійснення державного контролю за використанням і охороною земель.

Статтею 6 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» передбачено, що до повноважень центрального органу виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, належать:

а) здійснення державного контролю за використанням та охороною земель у частині: додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами вимог земельного законодавства України та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю; виконання вимог щодо використання земельних ділянок за цільовим призначенням; додержання вимог земельного законодавства в процесі укладання цивільно-правових угод, передачі у власність, надання у користування, в тому числі в оренду, вилучення (викупу) земельних ділянок; ведення державного обліку і реєстрації земель, достовірності інформації про земельні ділянки та їх використання; розміщення, проектування, будівництва та введення в дію об'єктів, що негативно впливають або можуть вплинути на стан земель; виконання комплексу необхідних заходів щодо захисту земель від ерозії, селів, підтоплення, заболочування, вторинного засолення, переосушення, ущільнення, псування, забруднення, засмічення відходами, заростання бур'янами, чагарниками та дрібноліссям; дотримання строків своєчасного повернення тимчасово зайнятих земельних ділянок та обов'язкового виконання заходів щодо приведення їх у стан, придатний для використання за призначенням; виконання умов зняття, збереження і використання родючого шару ґрунту під час проведення гірничодобувних, геологорозвідувальних, будівельних та інших робіт, пов'язаних з порушенням ґрунтового покриву, своєчасного проведення рекультивації порушених земель в обсягах, передбачених проектом рекультивації земель; дотримання правил, установленого режиму експлуатації протиерозійних, гідротехнічних споруд, збереження захисних насаджень і межових знаків; додержання встановленого законодавством порядку визначення та відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва; додержання строків розгляду заяв чи клопотань щодо набуття і реалізації прав на землю;

б) внесення до органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування клопотань щодо: приведення у відповідність із законодавством прийнятих ними рішень з питань регулювання земельних відносин, використання та охорони земель; обмеження або зупинення освоєння земельних ділянок у разі розробки корисних копалин, у тому числі торфу, проведення геологорозвідувальних, пошукових та інших робіт з порушенням вимог земельного законодавства України; припинення будівництва та експлуатації об'єктів у разі порушення вимог земельного законодавства України до повного усунення виявлених порушень і ліквідації їх наслідків; припинення права користування земельною ділянкою відповідно до закону.

Положеннями ст. 10 ЗУ «Про державний контроль за використанням та охороною земель» визначено, що Державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель мають право: передавати до органів прокуратури, органів дізнання та досудового слідства акти перевірок та інші матеріали про діяння, в яких вбачаються ознаки злочину; звертатися до органів прокуратури з клопотанням про подання позову до суду щодо відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також повернення самовільно чи тимчасово зайнятих земельних ділянок, строк користування якими закінчився.

Положенням про Державне агентство земельних ресурсів України, затвердженим Указом Президента України від 8 квітня 2011 року № 445/2011 визначено, що Державне агентство земельних ресурсів України (Держземагентство України) є центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів та топографо-геодезичної і картографічної діяльності, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері земельних відносин та топографо-геодезичної і картографічної діяльності.

Як зазначив суд першої інстанції в своєму рішенні від 16.03.2012, розпорядження Черкаської районної державної адміністрації від 19.02.2010 № 57 «Про передачу в оренду земельної ділянки ВАТ «Черкасибудматеріали» є актом індивідуальної дії. Він вичерпав свою дію фактом укладення договору оренди землі і його скасування не може бути підставою для визнання недійсним договору оренди.

Відповідно до Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 7 травня 2011 року № 6 «Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин» органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування у правовідносинах щодо розпорядження земельними ділянками державної та комунальної власності (наданні земельних ділянок громадянам та юридичним особам у власність або в користування, відчуженні земельних ділянок державної або комунальної власності, укладенні, зміні, розірванні договорів купівлі-продажу, ренти, оренди земельної ділянки та інших договорів щодо земельних ділянок, встановленні сервітуту, суперфіцію, емфітевзису, в тому числі прийнятті державними органами та органами місцевого самоврядування відповідних рішень) діють як органи, через які держава або територіальна громада реалізують повноваження власника земельних ділянок. Реалізуючи відповідні повноваження, державні органи або органи місцевого самоврядування вступають з юридичними та фізичними особами у цивільні та господарські правовідносини. Отже, у таких відносинах держава або територіальні громади є рівними учасниками земельних відносин з іншими юридичними та фізичними особами, у тому числі з суб'єктами підприємницької діяльності. Таким чином, справи у спорах за участю державних органів та органів місцевого самоврядування, що виникають з правовідносин, у яких державні органи та органи місцевого самоврядування реалізують повноваження власника землі, а також в інших спорах, які виникають із земельних відносин приватноправового характеру, за відповідності складу сторін спору статті 1 ГПК підвідомчі господарським судам.

Індивідуальні акти органів держави або місцевого самоврядування, якими реалізовуються волевиявлення держави або територіальної громади як учасника цивільно-правових відносин і з яких виникають, змінюються, припиняються цивільні права і обов'язки, не належать до правових актів управління, а спори щодо їх оскарження мають приватноправовий характер, тобто справи у них підвідомчі господарським судам.

Як стверджує апелянт у своїй скарзі, розпорядження Черкаської районної державної адміністрації від 19.02.2010 № 57 дійсно вичерпало свою дію фактом укладення договору оренди землі і його скасування не може бути підставою для визнання недійсним договору оренди. Однак, судом не враховано те, що Черкаська районна державна адміністрація була не уповноважена укладати договір оренди земельної ділянки, оскільки згідно ст. 122 Земельного кодексу України землі вказаної категорії можуть передаватися у власність або користування обласними державними адміністраціями. Відповідно і вказаний договір оренди земельної ділянки повинен бути укладений між обласною державною адміністрацією та ВАТ «Черкасибудматеріали». У зв'язку з викладеним, договір оренди земельної ділянки має бути визнано недійсним.

Слід також звернути увагу на практику вирішення таких спорів Вищим господарським судом України. Постановою Вищого господарського суду України від 26.04.2011 у справі № 9/205-10 за позовом Прокурора Сумської області до ФОП та Глухівської районної державної адміністрації про визнання недійсним договору оренди та зобов'язання повернути земельну ділянку залишено без змін рішення Господарського суду Сумської області від 20.01.2011, яким задоволено позовні вимоги прокурора. Аналогічні висновки містяться також в постанові Вищого господарського суду України від 07.12.2011 у справі № 5025/885/2011.

Згідно ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень.

Частиною 2 ст. 34 Господарського процесуального кодексу України визначено, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Враховуючи все вище зазначене, а також проаналізувавши наявні в матеріалах справи документи та заслухавши пояснення учасників процесу, колегія суддів Київського апеляційного господарського суду приходить до висновку про скасування рішення Господарського суду Черкаської області від 16.03.2012 та задоволення апеляційної скарги Черкаського міжрайонного природоохоронного прокурора.

У відповідності до ст. 49 ГПК України судовий збір, від сплати якого позивач у встановленому порядку звільнений, стягується з відповідача в доход бюджету пропорційно розміру задоволених вимог, якщо відповідач не звільнений від сплати судового збору. Стороні, на користь якої відбулося рішення, господарський суд відшкодовує мито за рахунок другої сторони і в тому разі, коли друга сторона звільнена від сплати судового збору.

Таким чином, розмір судового збору за подання позовної заяви та апеляційної скарги підлягає пропорційному стягненню з Відкритого акціонерного товариства «Черкасибудматеріали» та Черкаської районної державної адміністрації.

Керуючись ст.ст. 99, 101, 102, 103, 104, 105 ГПК України, Київський апеляційний господарський суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Апеляційну скаргу Черкаського міжрайонного природоохоронного прокурора задовольнити.

2. Рішення Господарського суду Черкаської області від 16.03.2012 у справі № 07/5026/279/2012 скасувати.

3. Прийняти нове рішення, яким позовні вимоги Черкаського міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі Головного управління Державного комітету земельних ресурсів у Черкаській області задовольнити в повному обсязі.

Визнати незаконним розпорядження Черкаської районної державної адміністрації № 57 від 19 лютого 2010 року «Про передачу в оренду земельної ділянки Відкритому акціонерному товариству «Черкасибудматеріали».

Визнати недійсним договір оренди земельної ділянки від 16.03.2011, зареєстрований у міськрайонному управлінні Держкомзему у місті Черкаси та Черкаському районі від 17.03.2011 за № 71249000400003, укладений між Черкаською районною державною адміністрацією та Відкритим акціонерним товариством «Черкасибудматеріали».

Зобов'язати Відкрите акціонерне товариство «Черкасибудматеріали» повернути Червонослобідській міській раді земельну ділянку, площею 40 га, отриману в оренду за договором від 16.03.2011, укладеного між Черкаською районною державною адміністрацією та Відкритим акціонерним товариством «Черкасибудматеріали».

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Черкасибудматеріали» (18000, Черкаська область, Придніпровський район, вул. Чкалова, 12, код 00291994) з будь - якого рахунку виявленого державним виконавцем під час здійснення виконавчого провадження в дохід державного бюджету 536 (п'ятсот тридцять шість) грн. 50 (п'ятдесят) коп. судового збору за подання позовної заяви.

Стягнути з Черкаської районної державної адміністрації (18003, м. Черкаси, вул. Енгельса, 157, код 04061317) з будь - якого рахунку виявленого державним виконавцем під час здійснення виконавчого провадження в дохід державного бюджету 536 (п'ятсот тридцять шість) грн. 50 (п'ятдесят) коп. судового збору за подання позовної заяви.

4. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Черкасибудматеріали» (18000, Черкаська область, Придніпровський район, вул. Чкалова, 12, код 00291994) з будь - якого рахунку виявленого державним виконавцем під час здійснення виконавчого провадження в дохід державного бюджету 268 (двісті шістдесят вісім) грн. 25 (двадцять п'ять) коп. судового збору за подання апеляційної скарги.

5. Стягнути з Черкаської районної державної адміністрації (18003, м. Черкаси, вул. Енгельса, 157, код 04061317) з будь - якого рахунку виявленого державним виконавцем під час здійснення виконавчого провадження в дохід державного бюджету 268 (двісті шістдесят вісім) грн. 25 (двадцять п'ять) коп. судового збору за подання апеляційної скарги.

6. Видачу виконавчих документів доручити Господарському суду Черкаської області.

7. Матеріали справи № 07/5026/279/2012 повернути до Господарського суду Черкаської області.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена протягом двадцяти днів в касаційному порядку.

Головуючий суддя Отрюх Б.В.

Судді Михальська Ю.Б.

Тищенко А.І.