Ухвала від 07.06.2012 по справі 2-а/1522/4624/11

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 червня 2012 р.Справа № 2-а/1522/4624/11

Категорія:10.2.4Головуючий в 1 інстанції: Турецький О.С.

Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді -Яковлева Ю.В.

судді -Запорожана Д.В.

судді -Жука С.І.

розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Приморського районного суду м. Одеси від 29 серпня 2011 року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеський області, третя особа на стороні відповідача, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору Одеський обласний військовий комісаріат про зобов'язання вчинити певні дії,

встановила:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до управління Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеський області, третя особа на стороні відповідача, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору Одеський обласний військовий комісаріат з вимогами в яких просить визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного Фонду України в Одеський області з відмови у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням встановленої наказом Міністра оборони України № 50 від 28.01.2011 року премії у розмірі 55% посадового окладу та зобов'язати Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеський області виконати частину 2 статті 51 та частину 3 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб»та провести з 01 лютого 2011 року перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії з урахуванням встановленої наказом Міністра оборони України № 50 від 28.01.2011 року премії у розмірі 55% посадового окладу.

Справа була розглянута за відсутності сторін в порядку скороченого провадження.

Постановою Приморського районного суду м. Одеси від 29 серпня 2011 року в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеський області, третя особа на стороні відповідача, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору Одеський обласний військовий комісаріат про зобов'язання вчинити певні дії було відмовлено.

В апеляційній скарзі позивач, посилаючись на порушення судом 1-ї інстанції норм матеріального та процесуального права, просить зазначену постанову скасувати та прийняти нову постанову про задоволення позову в повному обсязі.

Заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах апеляційної скарги колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Судом 1-ї інстанції встановлено, що уповноважені органи Пенсійного фонду України з 1 січня 2007 року здійснюють функції щодо призначення перерахування та виплати пенсій військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких них осіб" на підставі статті 99 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" та постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 року № 1522 "Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і шати пенсій деяким категоріям громадян".

Вказаними нормативними актами на органи Пенсійного фонду покладено функції з призначення та перерахунку пенсій.

Розрахунок вислуги років та визначення розміру грошового забезпечення військовослужбовців чи окремих його складових для обчислення пенсії до компетенції органів Пенсійного фонду не належить.

Згідно ч.3 ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких них осіб" від 09.04.1992 року №2262-ХІІ (далі - Закон України №2262-ХІІ), пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсії і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Порядок проведення перерахунку пенсій, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів раїни від 17 липня 1992 року № 393" від 13.02.2008 року (далі -Порядок), визначає випадки коли проводиться перерахунок, рядок звернення за перерахунком, дії органів державної влади щодо перерахунку.

Відповідно до п. 1 Порядку, перерахунок раніше призначених згідно Закону України № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, або у зв'язку з введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Згідно до п. 2 Порядку на підставі рішення Кабінету Міністрів України відповідні міністерства (Служба зовнішньої розвідки, Міноборони, МВС, МНС, Мінтрансзв'язку, СБУ та ін.) повідомляють Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Відповідно до п. 2 Порядку, Пенсійний фонд повідомляє про підстави перерахунку головні управління Пенсійного фонду України. В свою чергу органи Пенсійного фонду готують списки осіб та подають їх уповноваженим органам, які відповідно до п. З Порядку готують для перерахунку пенсій довідки о розмір грошового забезпечення кожної особи, за відповідною формою, затвердженою Порядком. Відповідно до п. 5 Порядку для перерахунку пенсії враховується грошове забезпечення осіб за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Відповідною вважається посада, яка за класифікаційним характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового паду, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.

Таким чином, перерахунок пенсії Позивачу головним управлінням здійснюється тільки після того, як уповноваженим органом будуть подані відповідні довідки про зміну розміру грошового забезпечення Позивача.

З огляду на викладене колегія суддів вважає, що суд 1-ї інстанції правильно та у достатньому обсязі встановив обставини справи, і ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Підстав для скасування чи зміни постанови суду 1-ї інстанції колегія суддів не вбачає, а доводи апеляційної скарги вважає не суттєвими та такими, що висновків суду не спростовують.

Керуючись ч. 1 ст. 195, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 та п. 1 ч. 1 ст. 205 КАС України, колегія суддів -

ухвалила:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 -залишити без задоволення.

Постанову Приморського районного суду м. Одеси від 29 серпня 2011 року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеський області, третя особа на стороні відповідача, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору Одеський обласний військовий комісаріат про зобов'язання вчинити певні дії -залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає.

Головуючий: /підпис/ Ю.В. Яковлев

Суддя: /підпис/ Д.В. Запорожан

Суддя: /підпис/ С.І. Жук