ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
29 травня 2012 р. справа № 5010/371/2012-22/16
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Малєєвої О.В. при секретарі судового засідання Мартиненко І. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1
до відповідача: виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, вул. Грушевського, 21, м. Івано-Франківськ, 76018,
про визнання недійсним договору № 43 про пайову участь замовників будівництва у розвитку соціальної та інженерно - транспортної інфраструктури міста від 14.04.10р.,
за участю представників сторін:
від позивача: представник ОСОБА_2, довіреність від 05.03.12р.,
від відповідача: ОСОБА_3 - спеціаліст 1-ї категорії юридичного відділу виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, довіреність № 2306/01-20/67-в від 03.01.12р.,
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернулась з позовом до виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання недійсним договору №43 про пайову участь замовників будівництва у розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста від 14.04.10р.
Згідно ст.77 ГПК України в судовому засіданні 03.05.2012р. було оголошено перерву до 15.05.2012р. з наступним оголошенням перерви до 24.05.2012р. та до 29.05.2012р.
Заявлені позовні вимоги мотивовані тим, що між позивачкою, яка є забудовником групи будинків щільної малоповерхової забудови на власній земельній ділянці по вул.Миру, 48,50 в м.Івано-Франківську, та відповідачем був укладений договір №43 про пайову участь замовників будівництва у розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста від 14.04.10р., невід'ємною частиною якого є розрахунок пайового внеску, розмір якого визначено в сумі 225644,74 грн. Вважає, що даний договір не відповідає вимогам ч.1 ст.203 ЦК України і підлягає визнанню недійсним на підставі ч.1 ст.215 ЦК України. Вказує на те, що при укладенні оскаржуваного договору були допущені порушення Положення про пайову участь замовників будівництва у формуванні цільового фонду соціально-економічного розвитку міста Івано-Франківська, затвердженого рішенням Івано-Франківської міської ради від 30.07.2009р., так як при обчисленні розміру пайового внеску неправомірно були включені нежитлові приміщення, які в об'єкті будівництва відсутні, так здійснювалось будівництво виключно житлових будинків. Вважає, що наявність нежитлових приміщень (ванни, коридору) в житлових будинках не змінює їх статусу як житлових. При цьому посилається на Порядок класифікації будинків і споруд, визначений в Державному класифікаторі будівель і споруд, затверджених наказом Держстандарту України від 17.08.2000р. №507. Зазначає, що в порушення п.4.1.1., п.4.6. вказаного Положення вартість пайового внеску визначена із застосуванням ставки 5%, тоді як застосуванню підлягала ставка 4%. Порушення при укладенні оскаржуваного договору вбачає також в тому, що всупереч вимогам п.9 ст.27-1 Закону України "Про планування і забудову територій" та п.3 постанови КМУ "Про заходи щодо здешевлення вартості будівництва житла" №772 від 27.08.2008р. вказаний договір був укладений при чинності ряду інших договорів про участь забудовника у розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста, які не припинені, не розірвані, не визнані недійсними. Оскільки розмір пайового внеску є істотною умовою договору вказує на неможливість визнання договору недійсним в частині і просить визнати його недійсним в цілому.
Відповідач заявлений позов не визнав. З посиланням на ст.27-1 Закону України "Про планування і забудову територій", Положення про цільовий фонд соціально-економічного розвитку міста Івано-Франківська, затвердженого рішенням Івано-Франківської міської ради від 29.08.2006р., Положення про пайову участь замовників будівництва у формуванні цільового фонду соціально-економічного розвитку міста, затвердженого рішенням сесії Івано-Франківської міської ради в редакції від 07.12.2006р. (зі змінами та доповненнями) вказав на обов'язковість участі забудовників у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста. Зазначив, що на виконання вимог наведених нормативних актах між сторонами 09.06.2008р. був укладений договір №45 про пайову участь замовника будівництва у розвитку соціальної інфраструктури міста (без інженерно-транспортної інфраструктури), в якому був розрахований попередній розмір пайового внеску, і умови якого забудовником не були виконані. А тому між сторонами був укладений оскаржуваний договір, як остаточний, з урахуванням умов, передбачених договором №45 від 09.06.2008р. Заперечує посилання позивачки на відсутність в об'єкті забудови нежитлових приміщень, на підтвердження чого подав технічні паспорти на житлові будинки 48,50 по вул.Миру, в яких визначено площі нежитлових приміщень 280,8 кв.м та 145,2 кв.м, відповідно. Відмічає, що на час укладення оскаржуваного договору показник опосередкованої вартості спорудження 1 кв.м об'єкту будівництва в Івано-Франківській області був не 3022,50грн., як вказано при здійсненні розрахунку пайового внеску, а 3280,00грн., а тому навіть при застосуванні відсотка 4 для житла сума внеску повинна бути вищою і становити 302678,40грн.
На відзив на позов позивач подав заперечення, в яких, аналізуючи правові підстави укладення згаданих договорів №45 від 09.06.2008р. та №43 від 14.04.10р., не погоджується з твердженнями відповідача про їх різну правову природу. Аналогічна позиція позивача і щодо інших договір про пайову участь, укладених між сторонами в 2007 році. Згідно п.5.1, 5.3, 5.5.,5.12,6.3. Положення про пайову участь замовників будівництва у формуванні цільового фонду соціально-економічного розвитку міста Івано-Франківська (в редакції від 07.12.2006р.) вказує на те, що розрахунок остаточного розміру пайового внеску оформлюється відповідними додатками до договору про пайову участь, а не окремим договором. Заперечує належність як доказу представленого відповідачем технічного паспорту будівель, подання якого не передбачено для визначення розміру пайового внеску.
Аналогічні пояснення представники сторін дали в судовому засіданні.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши зібрані по справі докази, оцінивши їх відповідно до приписів ст. 43 ГПК України, суд встановив наступне.
Між виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради та підприємцем ОСОБА_1, як замовником, був укладений договір №43 від 14.04.10р. про пайову участь замовників будівництва у розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста (надалі "договір"). В договорі вказано, що він укладається відповідно до рішення Івано-Франківської міської ради від 07.12.2006р. (у редакції рішення сесії від 30.07.2009р.), беручи до уваги те, що згідно ст.27-1 Закону України "Про планування і забудову територій" замовник зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку соціальної інфраструктури міста Івано-Франківська. В п.6.1. договору визначено, що тлумачення термінів договору здійснюється згідно з п.1.3. Положення про пайову участь замовників будівництва у формуванні цільового фонду соціально-економічного розвитку та інженерно-транспортній інфраструктурі міста, затвердженого рішенням міської ради від 07.12.2006р. (у редакції рішення сесії від 30.07.2009р.).
Згідно п.1.1. договору замовник, що здійснює будівництво групи будинків щільної малоповерхової забудови на власній земельній ділянці на вул.Миру, 48,50, в порядку та на умовах, визначених договором, бере участь у розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м.Івано-Франківська. В п.2.1. договору передбачено обов'язок замовника сплатити пайовий внесок у розмірі та у терміни, визначені договором. Розмір та порядок сплати пайового внеску відображені розділі 3 договору, згідно якого розрахунок розміру пайового внеску здійснюється відповідно до додатку №1 до договору, відповідно до якого замовник сплачує пайовий внесок в сумі 225644,74 грн. єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором.
Розрахунок розміру пайового внеску (остаточний) є додатком до договору, в якому розмір пайового внеску визначено в сумі 225644,74грн., виходячи із показника опосередкованої вартості спорудження 1 кв.м об'єкта будівництва в Івано-Франківській області (без ПДВ) 3022,50 грн., площі об'єкта будівництва (загальна площа квартир) - 1424,50кв.м, площі об'єкта будівництва (площі нежитлових приміщень) - 353,00 кв.м, коефіцієнта, що встановлений для вбудовано-прибудованих приміщень згідно рішення міської ради від 07.12.2006р. - 1,0, відсотка, передбаченого п.9.2. рішення міської ради від 29.08.2006р., - 5,0, коефіцієнта, передбаченого п.4.1.3. рішення міської ради від 07.12.2006р. (власна земельна ділянка) -0,84.
До договору була укладена додаткова угода від 20.04.2010р., якою виконком погодив відстрочення платежу за договором у запропонований замовником термін до 01.01.2012р. та сплату пайового внеску з урахуванням індексу інфляції.
Судом встановлено, що по тому ж об'єкту будівництва між сторонами був укладений договір №45 від 09.06.2008р. про пайову участь замовників будівництва у розвитку соціальної інфраструктури міста, в п.2.1. якого був передбачений обов'язок замовника сплатити пайовий внесок у розмірі та у терміни, визначені договором. В п.3.1. цього договору визначено, що розрахунок попереднього розміру пайового внеску здійснюється відповідно до додатку №1 до договору. В п.3.2., п.3.3 даного договору відображено те, що попередній розмір пайового внеску складає 47151,18грн., а розрахунок остаточного розміру пайового внеску здійснюється відповідно до додатку №2 до договору, який оформлюється після затвердження в установленому порядку архітектурно-технічного паспорту об'єкта. Додатком до даного договору є розрахунок розміру пайового внеску, в якому розмір пайового внеску визначено в сумі 47151,18грн., виходячи із показника опосередкованої вартості спорудження 1 кв.м об'єкта будівництва в Івано-Франківській області (без ПДВ) 3022,50грн., площі об'єкта будівництва (загальна площа квартир згідно комплексної експертизи) -298,88 кв.м, площі об'єкта будівництва (площі цокольного поверху) - 72,55кв.м, коефіцієнта, що встановлений для вбудовано-прибудованих приміщень згідно рішення міської ради від 07.12.2006р. - 1,0, відсотка, передбаченого п.9.2. рішення міської ради від 29.08.2006р., - 5,0, коефіцієнта, передбаченого п.4.1.3. рішення міської ради від 07.12.2006р. (власна земельна ділянка) -0,84.
Відповідно до ст.27 Закону України "Про планування і забудову територій" між сторонами щодо цього об'єкта будівництва було укладено договір про пайову участь забудовника у розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста від 16.02.2007р. на суму 16045,74грн. (водовідведення) та аналогічний договір від 16.07.2007р. на суму 16096,23грн. (водопостачання).
Дозвіл на будівництво групи будинків (загальна площа будинку №1 -176,18 кв.м, будинку №2 -181,31 кв.м, будинок №3 -181,31 кв.м, будинку №4 -155,46 кв.м, будинку №6 -158,5 кв.м, будинку №7 -371,43 кв.м) щільної малоповерхової забудови на власній земельній ділянці на вул.Миру,48,50 (дозвіл на проектно-пошукові роботи - рішення виконавчого комітету міської ради від 28.09.2006р. №376, п.11.4) було надано позивачці рішенням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради №427 від 26.08.2008р., яким передбачено здійснення будівництва на умовах угоди з виконавчим комітетом міської ради про участь у соціально-економічному розвитку міста. В п.8 даного рішення передбачено, що інспекція Держархбудконтролю повинна видавати дозвіл на виконання будівельних робіт після представлення замовником (забудовником) угоди з виконавчим комітетом міської ради про участь у соціально-економічному розвитку міста. Дозвіл на виконання будівельних робіт №164 видано позивачці 21.09.2007р.
Позивачкою представлено архітектурно-технічний паспорт об'єкта архітектури та робочий проект "Малоповерхова житлова забудова на вул.Миру в Івано-Франківську", з яких вбачається, що об'єктом будівництва є 6 зблокованих двоповерхових житлових будинки та один окремо стоячий 4-поверховий житловий будинок. Вид будівництва визначено - житлова споруда. По всіх будинках вказана загальна площа по надземному та цокольному поверхах та житлова площа.
На підставі акта готовності об'єкта до експлуатації від 05.07.2010р. позивачці видано сертифікат відповідності №ІФ 000401 від 16.07.2010р., яким підтверджено відповідність закінченого будівництвом об'єкта проектній документації, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил та готовність його до експлуатації. Технічні характеристики об'єкта будівництва відображені в технічних паспортах.
При вирішенні даного спору, застосовуючи законодавство, яке було чинне на час укладення оскаржуваного договору, суд виходить з наступного.
Згідно ч.1 ст.203 ЦК України до загальних вимог, додержання яких є необхідним для чинності правочину, віднесено те, що зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства.
Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства (ч.1 ст.628 ЦК України).
Як було передбачено ст.27-1 Закону України "Про планування і забудову територій", створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів належить до відання відповідних органів місцевого самоврядування. Замовник, який має намір здійснити будівництво об'єкта містобудування у населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті. Пайова участь (внесок) замовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту полягає у відрахуванні замовником після прийняття об'єкта в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для забезпечення створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту. Величина пайової участі (внеску) замовника у створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування, відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі (внеску) замовника від загальної кошторисної вартості будівництва (реконструкції) об'єкта містобудування, визначеної згідно з державними будівельними нормами, без урахування витрат з придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішньо - та позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій. Істотними умовами договору про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту є: розмір пайового внеску; терміни (графік) оплати пайового внеску; відповідальність сторін. Невід'ємною частиною договору є розрахунок величини пайового внеску (участі) замовника у створення інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.
Порядок укладення договору про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту та визначення розміру пайового внеску був врегульований Положенням про цільовий фонд соціально-економічного розвитку міста Івано-Франківська, який затверджено рішенням Івано-Франківської міської ради від 29.08.2006р. (надалі "Положення про фонд") та Положенням про пайову участь замовників будівництва у формуванні цільового фонду соціально-економічного розвитку міста, затвердженим рішенням сесії Івано-Франківської міської ради від 07.12.2006р. (надалі "Положення про пайову участь"). На час укладення оскаржуваного договору дані Положення діяли зі змінами, в редакції, затвердженій рішенням Івано-Франківської міської ради від 30.07.2009р. (зміст якого розміщений на офіційному сайті Івано-Франківської міської ради).
В п.2.1.5. Положення про фонд міститься визначення вартості будівництва як показника опосередкованої вартості спорудження 1м кв. об'єкту будівництва в Івано-Франківській області, який періодично встановлюється Міністерством будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, що множиться на загальну площу об'єкта будівництва.
В "Загальних положеннях" Положення про пайову участь міститься аналогічне визначення вартості будівництва, а також визначення попереднього розміру пайового внеску, остаточного розміру пайового внеску, єдиного розміру пайового внеску.
В тексті договору вказано на сплату "пайового внеску.. єдиним платежем", в додатку до договору, який є розрахунком пайового внеску, визначено розрахунок розміру пайового внеску як остаточного. Тобто, умови договору є суперечливими, з яких неможливо однозначно встановити, який саме розмір пайового внеску встановлювався.
Як визначено в "Загальних положеннях" Положення про пайовий внесок, остаточний розмір пайового внеску - розмір пайового внеску, розрахунок якого передує прийняттю об'єкта в експлуатацію (після складання та затвердження в установленому порядку архітектурно-технічного паспорту та загальної кошторисної вартості об'єкта будівництва та до моменту подання замовником будівництва акту державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта на підпис голові державної приймальної комісії). Перед розрахунком остаточного розміру пайового внеску здійснюється розрахунок попереднього розміру пайового внеску на стадії оформлення дозволу на будівництво; єдиний розмір пайового внеску - розмір пайового внеску, розрахунок якого здійснюється одноразово без проведення розрахунку попереднього розміру пайового внеску та передує прийняттю об'єкта в експлуатацію.
Так як на стадії отримання дозволу на будівництво (рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради №427 від 26.08.2008р.) по даному об'єкту було здійснено розрахунок попереднього розміру пайового внеску, про що свідчить договір №45 від 09.06.2008р., то в даному випадку слід було здійснювати розрахунок остаточного розміру пайового внеску, як і вказано в додатку до договору, який є розрахунком пайового внеску.
При цьому в п.4.2. Положення про пайову участь було визначено, що остаточний розрахунок розміру пайового внеску здійснюється за формулою: ПВост. = Іінф. х (ПВАТП -ПВ) (3), де Пвост. - остаточний розмір пайового внеску, в грн., ПВАТП - розмір пайового внеску, який обчислюється за формулами (1), (2), з врахуванням загальної кошторисної вартості будівництва, що встановлена на дату складання проекту договору, ПВ - попередній розмір пайового внеску, в грн., обчислений згідно з формулами (1), (2), Іінф. - індекс інфляції за період від дати укладення договору до дати проведення розрахунку остаточного розміру пайового внеску.
Здійснений відповідачем розрахунок пайового внеску, як остаточного, повністю не відповідає даній формулі.
З аналізу розрахунку пайового внеску, який є додатком до договору вбачається, що використано відсоток, передбачений п.9.2. рішення міської ради від 29.08.2006р. - 5,0. Проте на час укладення договору Положенням про фонд було визначено наступне:
"9.1 Дія цього положення поширюється і на суб'єктів господарювання, які отримали дозвіл на проектно-пошукові роботи, дозвіл на розміщення об'єктів містобудування до набуття чинності Положення .
9.2. Пайова участь замовників будівництва, на яких поширюється пункт 9.1. розраховується у розмірі:
- у разі наявності рішення виконавчого комітету на проектно-пошукові роботи -4,0 % від вартості будівництва;
- у разі наявності рішення сесії міської ради про дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки -3,5 % від вартості будівництва;
- у разі наявності рішення сесії міської ради про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та дозвіл на укладення договору оренди - 3,5 % від вартості будівництва;
- у разі наявності рішення виконавчого комітету про дозвіл на будівництво та при введенні в експлуатацію об'єкта будівництва - 1,75 % від вартості будівництва.
9.3. Пункт 9.2 чинний до 31.12.2009 року."
Тобто п.9.2. не передбачав застосування відсотка 5, і не був чинний на час укладення договору.
Як зазначено в п.4.5. Положення про пайову участь, граничний розмір пайової участі (внеску) замовника на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів з урахуванням не заборонених законом інших відрахувань, встановлених органом місцевого самоврядування, не може перевищувати:
10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта містобудування - для нежитлових будівель і необхідних інженерних мереж та/або споруд (крім будівель закладів культури та освіти, медичного і оздоровчого призначення);
4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта містобудування - для житлових будинків, будівель закладів культури та освіти, медичного і оздоровчого призначення з необхідними інженерними мережами та/або спорудами.
Відповідно до даних положень в п.4.1. Положення про пайову участь було визначено, що для замовників будівництва, які отримуватимуть дозвіл на проведення проектно-пошукових робіт (збір матеріалів попереднього погодження місця розташування об'єкта), або дозвіл на будівництво розрахунок попереднього розміру пайового внеску здійснюється за формулою:
4.1.1 при спорудженні житлових будинків (крім житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення), будівель закладів культури та освіти, медичного і оздоровчого призначення, здійсненні добудови (розширення) об'єкта без проведення реконструкції основного приміщення (будівлі, споруди), реконструкції з добудовою/прибудовою:
ПВ=0,04*К вар. (1), де
ПВ - попередній розмір пайового внеску, в грн.,
К вар. - загальна кошторисна вартість будівництва на дату складання проекту договору;
4.1.2 при спорудженні нежитлових будівель та/або споруд (крім будівель закладів культури та освіти, медичного і оздоровчого призначення), спорудженні інших об'єктів, здійсненні добудови (розширення) об'єкта без проведення реконструкції основного приміщення (будівлі, споруди), реконструкції з добудовою/прибудовою:
ПВ=0,1*К вар. (2), де
ПВ - попередній розмір пайового внеску, в грн.,
К вар. - загальна кошторисна вартість будівництва на дату складання проекту договору.
Наведене свідчить про те, що вказаними нормативними актами не було передбачено застосування різних відсотків для житлових та нежитлових приміщень житлових будинків. При цьому нежитлові приміщення житлових будинків не прирівняні до вбудовано-прибудованих приміщень громадського призначення у житлових будинках.
Таким чином, істотна умова договору - розмір пайового внеску - визначений з порушенням чинного законодавства. Дане порушення не можна розцінювати як арифметичну помилку, оскільки при здійсненні розрахунку застосована невірна методика. Посилання відповідача на те, що на час укладення договору був застосований невірний показник опосередкованої вартості спорудження 1м кв. об'єкту будівництва в Івано-Франківській області і при здійсненні перерахунку розмір пайового внеску буде вищим, не впливає на вирішення даного спору, оскільки додатково свідчить про допущені порушення при здійсненні розрахунку і суд при вирішені даного спору не наділений повноваженнями здійснювати перерахунок ціни договору. Дані заперечення відповідача підтверджують необхідність приведення правовідносин сторін щодо участі забудовника у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста у відповідність до вимог вказаних Положень.
Зміст оскаржуваного договору суперечить вищевикладеним вимогам чинного законодавства і з огляду на те, що між сторонами був укладений договір №45 від 09.06.2008р., в якому визначено попередній розмір пайового внеску і передбачено, що розрахунок остаточного розміру пайового внеску здійснюється як додаток 2 до даного договору. А тому укладення нового договору між тим ж сторонами про той же предмет з визначенням єдиного розміру пайового внеску, що може мати місце тоді, коли розмір попереднього пайового внеску не визначався, також не відповідає приписам Положення про фонд та Положення про пайову участь. При цьому обґрунтованими є доводи позивача про те, що договір №45 від 09.06.2008р. не розірваний і не визнаний в установленому порядку недійсним, а тому одночасно діють і договір №45 від 09.06.2008р., і оскаржуваний договір, які регулюють одні і ті ж самі правовідносини між сторонами, і передбачають обов'язок позивача сплатити попередній розмір пайового внеску і єдиний розмір пайового внеску, що не відповідає визначеним обмеженням щодо пайової участі забудовника.
Відповідно до ч.1 ст.215 ЦК України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.
Враховую викладене, позов підлягає задоволенню.
Судові витрати згідно ст.49 ГПК України покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст.8,124 Конституції України, ст.ст.43,49, ст. 82 ст. 82 -ст.85 Господарського процесуального кодексу України, суд
Задовольнити позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання недійсним договору №43 про пайову участь замовників будівництва у розвитку соціальної та інженерно - транспортної інфраструктури міста від 14.04.10р.
Визнати недійсним договір №43 про пайову участь замовників будівництва у розвитку соціальної та інженерно - транспортної інфраструктури міста від 14.04.10р., укладений між фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 та виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради.
Стягнути з виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради в користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 1073 (одну тисячу сімдесят три) грн. сплаченого судового збору.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 05.06.12
Суддя Малєєва О. В.
Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"
________________Малєєва О.В. 05.06.12