Постанова від 16.05.2012 по справі 2а-614/12/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"16" травня 2012 р. Справа № 2a-614/12/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Суддя Остап'юк С.В.,

за участю секретаря Озара О.Я.,

представника позивача: Алєксєєнка О.О.,

представника відповідача: Григоріва В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Солід-Україна»до Державної податкової інспекції у місті Івано-Франківську про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень за №0099932303 від 30.09.2011 року, за № 0100012303 від 28.10.2011 року та за №0100232303 від 06.12.2011 року,-

ВСТАНОВИВ:

24.02.2012 року приватне акціонерне товариство «Солід»(далі -позивач) звернулося з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у місті Івано-Франківську (далі -відповідач) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень за №0099932303 від 30.09.2011 року, за № 0100012303 від 28.10.2011 року та за №0100232303 від 06.12.2011 року.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач протиправно, всупереч вимогам Податкового кодексу України за наслідками, проведеної 19.09.2011 року, перевірки без врахування показників податкової декларації з податку на додану вартість за липень 2011 року, безпідставно дійшов висновку про заниження позивачем заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за червень 2011 року в розмірі 2 904 гривні, та в результаті невірного застосування положення підпункту «а» пункту 200.14 статті 200 Податкового кодексу України, помилково вважав, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування, та внаслідок чого протиправно виніс оскаржувані податкові повідомлення-рішення.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з мотивів викладених в позовній заяві. Просив позов задовольнити.

Відповідач позову не визнав, його представником надано письмове заперечення проти заявлених вимог мотивоване тим, що за наслідками проведеної, 19.09.2011 року, перевірки встановлено заниження позивачем заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за червень 2011 року в розмірі 2 904 гривні, та у відповідності до підпункту «а»пункту 200.14 статті 200 Податкового кодексу України йому направлено оскаржуване податкове повідомлення-рішення за №0099932303 від 30.09.2011 року про встановлення заниження за червень 2011 року суми бюджетного відшкодування з сплати податку на додану вартість в розмірі 2 904 гривні. Також вважається, що позивач добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з пунктом 200.6 цієї статті у зменшення податкових зобов'язань з цього податку в наступних податкових періодах. Перевіркою позивача 17.10.2011 року встановлено, що позивач 2 904 гривні заявив до бюджетного відшкодування за липень 2011 року, а тому податковим повідомленням-рішенням за №0100012303 від 28.10.2011 року зменшено суму бюджетного відшкодування на 2 904 гривні та застосовано до нього штрафні (фінансові) санкції в розмірі 726 гривень. Податковим повідомленням-рішенням за №0100232303 від 06.12.2011 року застосовано до позивача штрафні (фінансові) санкцій в розмірі 726 гривень, які підлягали застосуванню 28.10.2011 року у зв'язку із наявністю в діях позивача повторного порушення вимог податкового законодавства, однак ці санкції помилково не були вчасно застосовані.

14.05.2012 року судом в судовому засіданні, у відповідності до статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України допущено заміну сторони позивача -приватного акціонерного товариства «Солід»його правонаступником -товариством з обмеженою відповідальністю «Солід-Україна».

Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши докази, суд встановив наступне.

Приватне акціонерне товариство «Солід»здійснює свою господарську діяльність згідно Статуту, зареєстрованого виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради 05.09.2003 року, взяте на податковий облік 11.04.2003 року, з 12.07.2004 року є платником податку на додану вартість згідно свідоцтва за №12880110.

11.03.2011 року державним реєстратором Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради здійснено державну реєстрацію зміни найменування юридичної особи приватного акціонерного товариства «Солід»на нове найменування -товариство з обмеженою відповідальністю «Солід-Україна».

В період з 13.09.2011 року до 19.09.2011 року відповідачем проведено позапланову виїзну перевірку позивача з питань підтвердження законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість на розрахунковий рахунок платника у банку за червень 2011 року.

За наслідками проведеної перевірки, 19.09.2011 року відповідачем складено акт за №9541/23-3/32360621 (а.с.34-41).

Висновком вказаної перевірки встановлено заниження позивачем заявленої суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за червень 2011 року на 2 904 гривні.

Факт заниження позивачем суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за червень 2011 року на 2 904 гривні сторонами визнається, у суду не виникло сумнівів в достовірності цієї обставин, а тому у відповідності до частини 3 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України ця обставина перед судом доказування не потребує.

За наслідками розгляду вказаного акту, 30.09.2011 року відповідачем у відповідності до пункту 200.14 статті 200 Податкового кодексу України винесено оскаржуване податкове повідомлення-рішення за №0099932303 від 30.09.2011 року про встановлення заниження приватним акціонерним товариством «Солід»суми бюджетного відшкодування з сплати податку на додану вартість в розмірі 2 904 гривні за червень 2011 року (а.с.25).

Відповідно до підпункту «а»пункту 200.14 статті 200 Податкового кодексу України встановлено, що якщо за результатами камеральної або документальної позапланової виїзної перевірки орган державної податкової служби виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий орган: у разі заниження заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування щодо суми, визначеної органом державної податкової служби за результатами перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого заниження та підстави для її вирахування. У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з пунктом 200.6 цієї статті у зменшення податкових зобов'язань з цього податку в наступних податкових періодах.

Однак, застосування відповідачем, вищевказаним податковим повідомленням-рішенням, до спірних правовідносин положення підпункту «а»пункту 200.14 статті 200 Податкового кодексу України є помилковим.

Як встановлено судом в податковій декларації з податку на додану вартість за червень 2011 року позивачем задекларовано частину залишку від'ємного значення, фактично сплаченої постачальникам, яка не брала участі у розрахунках бюджетного відшкодування (не погашена податковими зобов'язаннями попередніх податкових періодів) в розмірі 107 169 гривень, фактично декларуванню за даним показником підлягало від'ємне значення в розмірі 110 073 гривні, тобто на 2 904 гривні більше ніж задекларовано.

Вказаний факт виявлено, проведеною відповідачем перевіркою 19.09.2011 року.

15.08.2011 року позивачем подано відповідачу податкову декларацію з податку на додану вартість за липень 2011 року, в додатку №2 до якої відображено залишок від'ємного значення в розмірі 2 904 гривні, що не був включений в бюджетне відшкодування згідно декларації за червень 2011 року (а.с.15-23).

Пунктом 50.1 статті 50 Податкового кодексу України встановлено, що у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.

Оскільки, до проведення 13.09.2011 року відповідачем перевірки позивача, останнім в податковій декларації з податку на додану вартість за липень 2011 року відображено уточнюючі показника бюджетного відшкодування податку за червень 2011 року. Допущене позивачем заниження відшкодування податку за червень 2011 року усунуто відображеними показниками у складі податкової декларації за липень 2011 року, тобто у наступному податковому періоді, а 2 904 гривні включено до складу бюджетного відшкодування податку на додану вартість, то висновок відповідача про добровільну відмову від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування, згідно з підпунктом «а»пункту 200.14 статті 200 Податкового кодексу України є помилковим, а податкове повідомлення-рішення за №0099932303 від 30.09.2011 року про встановлення заниження приватним акціонерним товариством «Солід»суми бюджетного відшкодування з сплати податку на додану вартість в розмірі 2 904 гривні за червень 2011 року є протиправним та таким, що підлягає до скасування.

Як наслідок, є протиправними та такими, що підлягають до скасування податкові повідомлення-рішення за №0100012303 від 28.10.2011 року та за №0100232303 від 06.12.2011 року, якими позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за липень 2011 року на 2 904 гривні та застосовано штрафні (фінансові) санкції, у зв'язку із обліком вказаної суми бюджетного відшкодування, на підставі підпункту «а» пункту 200.14 статті 200 Податкового кодексу України, як суми заниження бюджетного відшкодування, від отримання якого платник податку добровільно відмовився.

Враховуючи вищенаведене, заявлений товариством з обмеженою відповідальністю «Солід-Україна»до Державної податкової інспекції в місті Івано-Франківську позов про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень за №0099932303 від 30.09.2011 року, за № 0100012303 від 28.10.2011 року та за №0100232303 від 06.12.2011 року є підставним та підлягає до задоволення.

На підставі статті 124 Конституції України, статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення рішення за №0099932303 від 30.09.2011 року про встановлення заниження приватним акціонерним товариством «Солід» суми бюджетного відшкодування з сплати податку на додану вартість в розмірі 2 904 гривні за червень 2011 року.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення за №0100012303 від 28.10.2011 року про застосування до приватного акціонерного товариства «Солід» штрафних фінансових санкцій в розмірі 726 гривень.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення за №0100232303 від 06.12.2011 року про застосування до приватного акціонерного товариства «Солід» штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 726 гривень.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя: Остап'юк С.В.

Постанова складена в повному обсязі 22.05.2012 року.