Ухвала від 31.05.2012 по справі 2а-1946/12/1070

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про закриття провадження у справі

31 травня 2012 року 2а-1946/12/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Панової Г.В., при секретарі судового засідання: Петренка В.А.,

за участю представників сторін:

від позивача -Побережський Р.В.,

від відповідача -не з'явились,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Садове товариство Тополя»

до Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру», в особі Київської обласної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру»

про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Садове товариство Тополя»з позовом до Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру», в особі Київської обласної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру»про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 16.08.2010, яка залишена без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 28.10.2010, позов задоволено.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 03.04.2012 касаційну скаргу Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру», в особі Київської обласної філії Державного підприємства Центр державного земельного кадастру»задоволено, скасовано постанову Київського окружного адміністративного суду від 16.08.2010 і ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 28.10.2010, справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 24.04.2012 прийнято справу до провадження.

Від Товариства з обмеженою відповідальністю «Садове товариство Тополя»до суду надійшла заява про відмову від позову, в якій позивач на підставі пункту 2 частини першої статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України просить суд закрити провадження у справі № 2а-1946/12/1070.

У судове засідання 31.05.2012 з'явився представник позивача, який підтримав доводи вказаного клопотання та просив суд його задовольнити.

Відповідач у судове засідання не з'явився. Відповідач належним чином повідомлений судом про дату, час та місце судового розгляду, що підтверджується даними наявної у матеріалах справи розписки від 16.05.2012.

Згідно з частиною першою статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач -визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву.

Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Цією ж статтею встановлено, що судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Частиною четвертою статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі якщо позивач відмовився від адміністративного позову і відмову прийнято судом.

З огляду на те, що позивачем було подано заяву про закриття провадження у справі та враховуючи, що відмова від позову не суперечить чинному законодавству та не порушує чиї-небудь охоронювані законом права та інтереси, суд дійшов висновку про прийняття відмови від позову та закриття провадження у справі.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 112, 136, 157, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти відмову від позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Садове товариство Тополя» у справі № 2а-1946/12/1070 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Садове товариство Тополя» до Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру», в особі Київської обласної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.

2. Закрити провадження у справі № 2а-1946/12/1070.

3. Копію ухвали про закриття провадження в адміністративній справі надіслати сторонам.

Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд.

Згідно з частиною третьою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Панова Г. В.