Ухвала від 24.05.2012 по справі 2а-1408/12/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

"24" травня 2012 р. Справа № 2a-1408/12/0970

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Микитюк Р.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ТзОВ "Машинобудівний завод "Автоливмаш" до управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську про скасування рішень №№ 574, 575, 576, 577, 578, 579, 580, 581, 582, 583, 584, 585 від 07.03.2012 р.,-

ВСТАНОВИВ:

ТзОВ "Машинобудівний завод "Автоливмаш" звернулося до суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську про скасування рішень №№ 574, 575, 576, 577, 578, 579, 580, 581, 582, 583, 584, 585 від 07.03.2012 року.

Як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, даний спір виник з приводу оскарження відповідачем рішень управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську про застосування штрафів та нарахування пені.

Відповідно до ч.5 ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.

Однак позовна заява подана позивачем до суду через 2 місяців після закінчення встановленого ч.5 ст.99 КАС України строку звернення до суду. При цьому позивачем підстав для поновлення строку звернення до суду у позовній заяві не зазначено.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

З огляду на вищевикладене, згідно системного аналізу зазначених норм, питання дотримання строків звернення до адміністративного суду з'ясовується судом на стадії відкриття провадження в адміністративній справі та вирішується згідно з вимогами ст.100 КАС України.

Згідно ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

За таких обставин адміністративний позов слід залишити без розгляду, так як позивачем пропущено строк для звернення до суду.

На підставі наведенного, керуючись ст. ст. 99, 100, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ТзОВ "Машинобудівний завод "Автоливмаш" до управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську про скасування рішень №№ 574, 575, 576, 577, 578, 579, 580, 581, 582, 583, 584, 585 від 07.03.2012 р.- залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Микитюк Р.В.