Ухвала від 24.05.2012 по справі 2а-3465/11/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

"24" травня 2012 р. Справа № 2a-3465/11/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Боброва Ю.О.,

за участю секретаря судового засідання Дмитрашко О.М.,

представників сторін:

позивача -ОСОБА_1,

відповідачів -Жируна Р.М., Бойчука М.Й.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду клопотання про забезпечення позову в адміністративній справі

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління регіонального розвитку та будівництва Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківської обласної державної адміністрації,

про стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі -позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління регіонального розвитку та будівництва Івано-Франківської обласної державної адміністрації (надалі -відповідач-1), Івано-Франківської обласної державної адміністрації (надалі -відповідач-2) про стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу.

В судовому засіданні 23.05.2012 року позивач на підставі статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі -КАС України) заявив клопотання про забезпечення заявленого ним адміністративного позову шляхом: заборони голові ліквідаційної комісії Головного управління регіонального розвитку та будівництва Івано-Франківської ОДА (надалі -Управління) не приймати до виконання виконавчий документ по цій справі; складати, підписувати (затверджувати) протокол ліквідаційної комісії Управління щодо вимог кредиторів без рішення ліквідаційної комісії про задоволення вимог щодо сплати йому середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 14.01.2003 року по 01.08.2005 року; складати та подавати на затвердження проміжний ліквідаційний баланс Управління, яким не будуть враховані кошти для сплати йому середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 14.01.2003 року по 01.08.2005 року; складати та подавати на затвердження ліквідаційний баланс Управління без виконання рішення по цій справі; підписувати та подавати документи або підписувати доручення для подачі документів державному реєстратору для внесення запису до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України про припинення Управління, що пов'язаний з ліквідацією до закінчення процедури ліквідації - без виконання рішення суду по цій справі. Крім того, позивач просить про забезпечення позову шляхом заборони голові Івано-Франківської ОДА затверджувати проміжний ліквідаційний баланс Управління, яким не будуть враховані кошти для сплати йому середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 14.01.2003 року по 01.08.2005 року, затверджувати ліквідаційний баланс Управління без виконання рішення по цій справі, а також заборони державному реєстратору вносити до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України запис про припинення Головного управління регіонального розвитку та будівництва Івано-Франківської ОДА, що пов'язаний з ліквідацією до закінчення процедури ліквідації - без виконання рішення суду у цій справі.

Клопотання мотивоване наступними обставинами. 26.04.2012 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесений запис про рішення засновника щодо припинення Головного управління регіонального розвитку та будівництва Івано-Франківської ОДА та цього ж числа головою Івано-Франківської ОДА видано наказ за №26 «Про утворення ліквідаційної комісії Головного управління регіонального розвитку та будівництва Івано-Франківської ОДА». На даний час розпочата процедура ліквідації Управління -відповідача по цій справі, чим вже порушені та обмежені його права та виникла небезпека заподіяння шкоди його правам, свободам та інтересам. Оскільки, у разі задоволення судом його позовних вимог, враховуючи можливе апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції, виконання рішення в справі буде неможливим так як до того часу, Управління буде ліквідоване. Тому, без забезпечення адміністративного позову захист його прав, свобод та інтересів набагато ускладниться або стане неможливим. При цьому, йому буде необхідно докласти значних зусиль та витрат.

В судовому засіданні позивач підтримав заявлене ним клопотання про забезпечення адміністративного позову з підстав, зазначених у ньому.

Представники відповідача-1, відповідача-2 проти задоволення клопотання про забезпечення адміністративного позову заперечили у зв'язку з тим, що відповідно до пункту 16.2 розпорядження голови Івано-Франківської ОДА від 23.04.2012 року за №274 департамент будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури обласної державної адміністрації є правонаступником прав і зобов'язань Головного управління регіонального розвитку та будівництва Івано-Франківської ОДА.

Розглянувши клопотання про забезпечення адміністративного позову, заслухавши пояснення позивача, представників відповідачів, дослідивши матеріали даної адміністративної справи, судом установлено наступне.

23.04.2012 року головою Івано-Франківської обласної державної адміністрації видане розпорядження за №274 «Про зміни у структурі обласної державної адміністрації».

Відповідно до пункту 16 вказаного вище розпорядження в структурі обласної державної адміністрації на базі ліквідованих головного управління регіонального розвитку та будівництва, управління житлово-комунального господарства, а також управління містобудування та архітектури ОДА передбачено утворення юридичної особи публічного права -департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури обласної державної адміністрації.

Пункту 16.2 цього ж розпорядження голови Івано-Франківської ОДА встановлено, що департамент будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури обласної державної адміністрації є правонаступником прав і зобов'язань Головного управління регіонального розвитку та будівництва Івано-Франківської ОДА.

26.04.2012 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесений запис про рішення засновника щодо припинення Головного управління регіонального розвитку та будівництва Івано-Франківської ОДА та цього ж числа головою Івано-Франківської ОДА видано наказ за №26 «Про утворення ліквідаційної комісії Головного управління регіонального розвитку та будівництва Івано-Франківської ОДА».

Згідно частини 1 статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

У відповідності до частини 3 статті 117 КАС України подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Ухвала негайно надсилається до суб'єкта владних повноважень, що прийняв рішення, та є обов'язковою для виконання.

В судовому засіданні не доведено існування обставин, які створюють очевидну небезпеку заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, а захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.

Таким чином, враховуючи вказані вище, встановлені в судовому засіданні фактичні обставини справи, суд дійшов висновку про те, що клопотання про забезпечення адміністративного позову задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись статтями 117, 118, 158-160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання про забезпечення адміністративного позову відмовити.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Суддя Ю.О.Бобров