Ухвала від 14.05.2012 по справі 2а-1234/12/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

"14" травня 2012 р. Справа № 2а-1234/12/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Боброва Ю.О.,

секретаря судового засідання Дмитрашко О.М.,

представників сторін:

позивача -не з'явився,

відповідача -не з'явився,

третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду клопотання про забезпечення позову в адміністративній справі

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Колективний спортивний клуб «Форум»

до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача -приватного акціонерного товариства «Авто»

про скасування декларації на початок виконання будівельних робіт від 05.04.2012 року за №ІФ08312053925,-

ВСТАНОВИВ:

04.05.2012 року товариство з обмеженою відповідальністю «Колективний спортивний клуб «Форум» (надалі - позивач) звернулося з вказаним адміністративним позовом до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області (надалі - відповідач), третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - приватного акціонерного товариства «Авто» (надалі - третя особа) про скасування декларації на початок виконання будівельних робіт від 05.04.2012 року за №ІФ08312053925.

Ухвалою суду від 07.05.2012 року відкрито провадження за вказаним позовом, а справу призначено до судового розгляду.

11.05.2012 року позивач на підставі статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) направив до суду клопотання про забезпечення заявленого ним адміністративного позову шляхом заборони відповідачу вчиняти будь-які дії щодо проведення перевірки виконання робіт із реконструкції з добудовою оздоровчого центру на прилеглій до існуючого спортзалу території на вул. Будівельників, 4 в м. Івано-Франківську.

Клопотання мотивоване наступними обставинами. 28.04.2012 року відповідачем направлений на адресу третьої особи лист за вихідним №7/9/01-6/633 про забезпечення присутності та представлення усіх дозвільних документів для здійснення позапланової перевірки щодо добудови оздоровчого центру на прилеглій до існуючого спортзалу території. Дана перевірка проводитиметься щодо об'єкта будівництва, право на виконання якого оскаржується в судовому порядку, тому може заподіяти значну шкоду праву позивача на забудову земельної ділянки.

В судове засідання представники сторін та третьої особи не з'явилися, хоча про дату, час і місце судового розгляду клопотання про забезпечення позову були належним чином повідомлені.

За таких обставин, суд відповідно до вимог частини 3 статті 118 КАС України розглянув клопотання без участі представників сторін.

Розглянувши клопотання про забезпечення адміністративного позову, дослідивши матеріали даної адміністративної справи, судом установлено наступне.

Клопотання про забезпечення адміністративного позову належним чином не мотивоване, у ньому не зазначено у чому саме полягає та чи існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат. Також, не вказані очевидні ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень - Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області.

Крім того, позивачем заявлено клопотання про забезпечення позову шляхом заборони відповідачу вчиняти будь-які дії щодо проведення перевірки виконання робіт із реконструкції з добудовою оздоровчого центру на прилеглій до існуючого спортзалу території на вул. Будівельників, 4 в м. Івано-Франківську. Тобто, спосіб забезпечення позову не має відношення до предмету позову в даній адміністративній справі.

Згідно частини 1 статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

У відповідності до частини 3 статті 117 КАС України подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Ухвала негайно надсилається до суб'єкта владних повноважень, що прийняв рішення, та є обов'язковою для виконання.

В судовому засіданні не доведено існування обставин, які створюють очевидну небезпеку заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, а захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.

Таким чином, враховуючи вказані вище, встановлені в судовому засіданні фактичні обставини справи, суд дійшов висновку про те, що клопотання про забезпечення адміністративного позову задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись статтями 117, 118, 158-160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання про забезпечення адміністративного позову відмовити.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Суддя /підпис/ Бобров Ю.О.