Постанова від 17.05.2012 по справі 2а-12078/11/2670

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-12078/11/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Блажівська Н.Є.

Суддя-доповідач: Грибан І.О.

ПОСТАНОВА

Іменем України

"17" травня 2012 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючий-суддя Грибан І.О.

судді Беспалов О.О.,Парінов А.Б.

за участі :

секретар с/з Печенюк Р.В.

пр-к апелянта Українець М.В., Докалова С.Ф.

пр-к позивача Собчак О.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу Подільської міжрайонної виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 03 жовтня 2011 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Крокус-999» до Подільської міжрайонної виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про визнання протиправним та скасування рішення -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд з адміністративним позовом до Подільської міжрайонної виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про визнання протиправним та скасування рішення № 164, яким було накладено на ТОВ «Крокус - 999»штрафні санкції.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 03 жовтня 2011 року позовні вимоги задоволено повністю.

Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції відповідач подав апеляційну скаргу в якій , вказуючи на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить ухвалене рішення скасувати та ухвалити нове про відмову в задоволенні позовних вимог.

Заслухавши суддю-доповідача, представників сторін, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги та заперечень на неї, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що Подільською міжрайонною виконавчою дирекцією Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за результатами проведеної документальної перевірки ТОВ «Крокус -999»по коштам Фонду складено Акт №497 від 03.06.2011р.

Згідно Акту зафіксовано такі порушення Позивачем наступних норм чинного законодавства:

- частини 1 статті 2 Закону України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування»від 11 січня 2001 року № 2213;

- частини 2 статті 53 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витрати зумовлені похованням »від 18 січня 201 року № 2240;

- пункту 14 Постанови Кабінету Міністрів України «Про обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням»від 26 вересня 2001 року № 1266.

На підставі вищевказаного акту ревізії від 3 червня 2011 року № 497 Київським міським відділенням виконавчої дирекції прийнято Рішення від 21 червня 2011 року № 164 про повернення коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в розмірі 179, 63 грн. та застосування фінансових санкцій за порушення законодавств про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, яким накладено на ТОВ «Крокус - 999»штрафні санкції в сумі 89, 82 грн.

Не погоджуючись з вищевказаним рішенням Позивачем відповідно до розділу 16 Інструкції про порядок проведення ревізій та перевірок по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженої Постановою правління ФСС з ТВП від 19 вересня 2001 року № 38, подано скаргу на Рішення № 164.

За результатами розгляду скарги рішенням Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 3 серпня 2011 року № 2117-05 відмовлено в її задоволенні.

Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції виходив з того, що Відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, який заперечував проти адміністративного позову, не було виконано обов'язку щодо доведення правомірності оскаржуваного Рішення № 164, так як не надано належних доказів на підтвердження обґрунтованості висновків, на яких ґрунтувалося оскаржуване Рішення.

Переглядаючи в апеляційному порядку ухвалене судом першої інстанції рішення, колегія суддів звертає увагу на наступні правові аспекти.

Відповідно до частини 1 статті 9 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням»Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі Фонд) є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів.

Згідно ч.1 ст.10 Закону управління Фондом здійснюють правління та виконавча дирекція Фонду. Зокрема в м.Києві безпосереднє управління здійснює виконавча дирекція Київського міського відділення Фонду.

Відповідно до Положення про Київське міське відділення Фонду, затвердженого постановою правління Київського міського відділення від 11.09.2001р. Київське міське відділення Фонду складається з Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду та п'яти міжрайонних виконавчих дирекцій.

Виконавча дирекція є юридичною особою (п.1.5 Положення) . Міжрайонні виконавчі дирекції є робочими органами Київського міського відділення та не є юридичними особами.( п.1.6 Положення).

Як вірно встановлено судом першої інстанції, предметом судового розгляду в даній справі є Рішення від 21 червня 2011 року № 164.

Однак оскаржуване рішення постановлене не Відповідачем в справі, як помилково вважав позивач , а Директором Виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Суд першої інстанції зазначеним обставини не перевірив , не надав їм належної оцінки та не вжив необхідних процесуальних дій для правильного вирішення спору.

Отже позивачем безпідставно заявлено вимоги до Подільської міжрайонної виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про визнання протиправним та скасування рішення №164.

У відповідності до ст. 202 КАС України суд апеляційної інстанції скасовує рішення суду першої інстанції та ухвалює нове якщо встановить порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.

Керуючись ст.ст.160, 195, 196, 202, 205, 207, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Подільської міжрайонної виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності -задовольнити.

Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 03 жовтня 2011 року скасувати. Ухвалити нову постанову про відмову в задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «Крокус-999»до Подільської міжрайонної виконавчої дирекції Київського міського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності .

Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом 20 днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Грибан І.О.

Судді: Беспалов О.О.

Парінов А.Б.