Ухвала від 15.05.2012 по справі 2а-10697/11/2670

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-10697/11/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Вєкуа Н.Г.

Суддя-доповідач: Троян Н.М.

УХВАЛА

Іменем України

"15" травня 2012 р. м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді - Троян Н.М.,

суддів - Костюк Л.О., Твердохліб В.А.,

при секретарі - Горяіновій Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу Київської міської ради на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 05 жовтня 2011 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Київської міської ради про зобов»язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_2 звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом Київської міської ради про ради про зобов»язання вчинити дії.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 05 жовтня 2011 року адміністративний позов задоволено, зобов'язано Київську міську раду належним чином розглянути клопотання та повідомити про наслідки розгляду клопотання ОСОБА_2 від 07 грудня 2011 року про надання у власність земельної ділянки.

Не погоджуючись з судовим рішенням, Київська міська рада подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 05 жовтня 2011 року, та ухвалити нове рішення яким відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.

З матеріалів справи вбачається, що 07.12.2010 р. ОСОБА_2 звернулась до Київської міської ради з клопотанням про безоплатне отримання у власність земельної ділянки у місті Києві.

Приймаючи рішення про задоволення адміністративного позову суд першої інстанції виходив з того, що спірні правовідносини регулюються Земельним кодексом України та Тимчасовим порядком передачі (надання) земельних ділянок в користування або у власність у місті Києві, яким передбачено вирішення цього питання приймається виключно Київською міською радою.

З таким висновком колегія суддів погоджується та вважає його обґрунтованим, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно із п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України від 21.05.1997 року № 280/97-ВР «Про Місцеве самоврядування в Україні»виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ряди вирішується питання земельних відносин.

Порядок передачі земельних у власність врегульовано Рішенням Київської міської ради VII сесії XXIV скликання від 15 липня 2004 року № 457/1867 «Про порядок передачі (надання) земельних ділянок в користування або у власність у місті Києві», яким, зокрема, затверджено Тимчасовий порядок передачі (надання) земельних ділянок у користування або власність у місті Києві.

Згідно до ст. З вищезазначеного Порядку його чинність поширюється, в тому числі, на випадки надання (передачі) Київською міською радою земельних ділянок безоплатно у власність громадянам із земель державної або комунальної власності, а також у разі приватизації земельних ділянок, які перебувають у користування громадян, для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки), будівництва індивідуальних гаражів, індивідуального дачного будівництва, ведення садівництва.

Відповідно до ч.1 ст.4 Порядку встановлено, що передача земельних ділянок із земель державної і комунальної власності безоплатно у власність юридичним особам або громадянам здійснюється на підставі рішення Київської міської ради за результатами розгляду документації із землеустрою, а у разі приватизації громадянами земельних ділянок які перебувають у їх користуванні, - за результатами розгляду технічних матеріалів та документів, що підтверджують розмір земельної ділянки.

Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_2 звернулась до Київської міської ради з клопотанням про безоплатне отримання у власність земельної ділянки у місті Києві разом з документами передбаченими ст.118 Земельного кодексу України (а.с.8) в якому зазначила цільове призначення ділянки, орієнтовний розмір і місце розташування земельної ділянки, як передбачає ч. 1 ст. 15 Порядку.

Відповідно до ч.3 ст.11 Порядку передбачено, що Рішення про передачу (надання) земельної ділянки в користування (власність) або про відмову в передачі (наданні) земельної ділянки приймається Київською міською радою в порядку, встановленому Регламентом Київської міської ради.

Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суд першої інстанції про зобов'язання Київську міську раду розглянути клопотання та повідомити про наслідки розгляду клопотання ОСОБА_2 від 07 грудня 2011 року про надання у власність земельної ділянки, оскільки вирішення цього питання приймається виключно Київською міською радою.

Колегія суддів критично відноситься до посилань апелянта на Лист Головного Управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації №03-480/ від 27.11.2010 р., згідно з яким земельна ділянка по вул. Ягідній, 60/1 «и» у Голосіївському районі міста Києва знаходиться в межах території що відповідно до рішення Київської міської ради від 28.12.2004 р. №1140/2550 передана в оренду сільськогосподарському відкритому акціонерному товариству «Київська овочева фабрика», оскільки вказаний лист не підписано посадовою особою, та його не завірено в установлено порядку.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 199, ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а ухвалу суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З огляду на викладене судова колегія вважає висновки суду першої інстанції обґрунтованими та доведеними належними доказами по справі, ухвалене судом першої інстанції рішення відповідає нормам матеріального та процесуального права, а тому підстав для його скасування немає. Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Київської міської ради залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 05 жовтня 2011 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, передбачені ст. 212 КАС України.

Головуючий суддя Троян Н.М.

Судді: Твердохліб В.А.

Костюк Л.О.