Ухвала від 26.04.2012 по справі 2а-9354/11/2670

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-9354/11/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Федорчук А.Б.

Суддя-доповідач: Грибан І.О.

УХВАЛА

Іменем України

"26" квітня 2012 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючий-суддя Грибан І.О.

судді Мамчур Я.С., Шостак О.О.

за участі :

секретар с/з Печенюк Р.В.

пр-к апелянта Бондаренко А.С.

позивач ОСОБА_4

пр-к позивача ОСОБА_5

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві апеляційну скаргу скаргою Державної податкової інспекції у Святошинському районі м.Києва на постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 27 жовтня 2011 року у справі за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 до Державної податкової інспекції у Святошинському районі м.Києва про скасування податкового повідомлення-рішення -

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_4 звернувся з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва про скасування в повному обсязі податкового повідомлення-рішення по податку з доходів фізичних осіб за основним платежем 112500,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 28125,00 грн.

Постановою Окружного адміністративного суду м.Києва від 27 жовтня 2011 року позовні вимоги задоволено в повному обсязі.

Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції відповідач подав апеляційну скаргу, в якій вказуючи на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права , просить оскаржувану постанову скасувати та ухвалити нову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представників сторін, дослідивши надані по справі докази, проаналізувавши доводи апеляційної скарги та заперечень на неї, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що співробітниками ДПІ у Святошинському районі м. Києва проведена документальна позапланова виїзна перевірка дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 за період з 01.01.2008 р. по 31.12.2010 р.

За результатами перевірки складено Акт № 341/17-40/НОМЕР_1 від 24.02.2011 р., в якому відображено порушення позивачем пп. 8.1.1, п. 8.1 ст. 8 та абз. «а»п. 19.1 ст. 19 Закону України від 22.05.2003, № 889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб", встановлено не нарахування, неутримання та неперерахування до бюджету податку з доходів фізичних осіб в розмірі 112500,00 грн. за період з 01.01.2008 р. по 31.12.2010 р. з виплаченого доходу фізичних осіб, у яких здійснював закупівлю товару на загальну суму 750000,00 грн., відповідно до пояснень платника від 14.02.2011 р.

На підставі Акту перевірки Відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Р»від 11.03.2011 року № 0001001740/0, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій з податку з доходів фізичних осіб у сумі 140 695,00 грн., з них 112 500,00 грн. за основним платежем та нараховані штрафні (фінансовими) санкції у розмірі 28125,00 грн.

Задовольняючи позовні вимоги , суд першої інстанції виходив з того, що відповідачем не доведено правомірність та обґрунтованість прийнятого рішення.

Колегія суддів не може не погодитися з таким висновком суду першої інстанції , враховуючи наступні обставини справи та встановлені судом першої інстанції факти.

Як встановлено судом, позивач є господарюючим суб'єктом - фізична особа-підприємець, що здійснює підприємницьку діяльність на за спрощеною системою оподаткування.

Згідно Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»фізичні особи, які здійснюють підприємницьку діяльність без застосування юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. грн.

У відповідності до п. 4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва», зазначено, що суб'єкт малого підприємництва - юридична особа зобов'язана вести книгу обліку доходів та витрат і касову книгу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року №1336 затверджено перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Форма книги обліку витрат, що підлягають оподаткуванню відповідно до Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»і порядок її ведення суб'єктами малого підприємництва, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються Державною податковою адміністрацією України.

Згідно з п.п. «з»п. 1.3 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»дохід з джерелом його походження з України - будь-який дохід, одержаний платником податку або нарахований на його користь від здійснення будь-яких видів діяльності на території України, у тому числі, але не виключно, у вигляді, зокрема, доходів від здійснення підприємницької діяльності.

Пунктом 1.6 цього Закону визначено, що загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахований (виплачений) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду (далі - оподатковуваний дохід).

У відповідності до п.п. 4.2.8 п.4.2 ст. 4 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" до загального місячного оподатковуваного доходу включається оподатковуваний дохід (прибуток), не включений до розрахунку загальних оподатковуваних доходів попередніх податкових періодів та самостійно виявлений у звітному періоді платником податку або нарахований податковим органом згідно із законом.

Згідно з приписами підпункту 9.12.1 пункту 9.12 статті 9 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»оподаткування доходів, отриманих фізичною особою від продажу нею товарів (надання послуг, виконання робіт) у межах її підприємницької діяльності без створення юридичної особи, а також фізичною особою, яка сплачує ринковий збір, здійснюється за правилами, встановленими спеціальним законодавством з цих питань, з урахуванням норм цього пункту.

Підпунктом 9.12.2 названого пункту передбачено, що якщо фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності або фізична особа, яка сплачує ринковий збір, отримує інші доходи, ніж визначені у підпункті 9.12.1 цього пункту, то такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими цим Законом для платників податку, що не є такими суб'єктами підприємницької діяльності.

Відповідно до абз. «а»пункту 19.1 статті 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»платники податку зобов'язані вести облік доходів і витрат у обсягах, достатніх для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу, у разі коли такий платник податку зобов'язаний цим Законом подавати декларацію або має право на таке подання з метою повернення надміру сплачених податків, у тому числі при застосуванні права на податковий кредит. Форми такого обліку та порядок його ведення визначаються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, відповідальним за проведення податкової політики.

Судом встановлено, що у відповідності до Книги обліку доходів та витрат, дохід за наступні періоди складав: І квартал 2008 р.- 60188,96 грн.; ІІ квартал 2008 р. 99195,00 грн.; ІІІ квартал 2008 р. 51108,00 грн.; ІV квартал 2008 р. 79040,00 грн.; І квартал 2009 р.- 46077,00 грн.; ІІ квартал 2009 р. 43 459,00 грн.; ІІІ квартал 2009 р. 52 748,00 грн.; ІV квартал 2009 р. 109 696,00 грн.; І квартал 2010 р.- 84 934 грн.; ІІ квартал 2010 р. 37 940,00 грн.; ІІІ квартал 2010 р.35512,00 грн.; ІV квартал 2008 р. 47965,00 грн.

Крім того, у відповідності до Книгу обліку доходів та витрат витрати на виробництво продукції за наступні періоди складав: І квартал 2008 р.- 25632,00 грн.; ІІ квартал 2008 р. 37 820,00 грн.; ІІІ квартал 2008 р. 20210,00 грн.; ІV квартал 2008 р. 70 179,00 грн.; І квартал 2009 р.- 18247,00 грн.; ІІ квартал 2009 р. 18 008,00 грн.; ІІІ квартал 2009 р. 29090,00 грн.; ІV квартал 2009 р. 50 564,00 грн.; І квартал 2010 р.- 32858 грн.; ІІ квартал 2010 р. 17 770,00 грн.; ІІІ квартал 2010 р.23 950,00 грн.; ІV квартал 2008 р. 17 876,00 грн.

З матеріалів справи вбачається, що Позивачем не було вчинено порушень підчас закупівлі товару та в подальшому його обліковані в книзі обліку та витрат.

Висновок про те, що згідно картки особового рахунку платника податку суб'єктом підприємницької діяльності позивачем податок з доходів фізичних осіб з виплаченого доходу фізичним особам, у яких згідно закупівлею товару на суму 750000,00 грн, до бюджету не перераховано , відповідачем зроблено на підставі пояснень позивача від 14.02.2011 р...

Суд першої інстанції надав вказаним поясненням належну оцінку і правомірно не враховував їх при прийнятті оскаржуваної постанови.

Оскільки інших об'єктивних доказів відповідачем суду не надано, а наявні в матеріалах справи первісні бухгалтерські документи та облікові книги (щодо ведення яких у відповідача зауважень не було) доводи відповідача спростовують, то колегія суддів апеляційного суду приходить де переконання про обґрунтованість позовних вимог.

Отже, оскільки судове рішення ухвалене судом першої інстанції з дотриманням норм матеріального та процесуального права, на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в справі, підтверджених доказами, колегія суддів апеляційної інстанції підстав для його скасування не вбачає.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Святошинському районі м.Києва - залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м.Києва від 27 жовтня 2011 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Грибан І.О.

Судді: Мамчур Я.С