Ухвала від 18.04.2012 по справі 2а-14947/11/2670

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2а-14947/11/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Катющенко В.П.

Суддя-доповідач: Міщук М.С.

УХВАЛА

Іменем України

"18" квітня 2012 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді суддів: секретар Міщука М.С. Гром Л.М., Денісова А.О. Бодюк В.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної служби молоді та спорту України на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва у справі за позовом ОСОБА_5 (ОСОБА_5 або позивач) до Державної служби молоді та спорту України (далі -відповідач), треті особи: Перший заступник Голови Державної служби молоді та спорту України Глущенко Сергій Вікторович, Товариство сприяння оборони України про визнання протиправним ненадання публічної інформації та зобов'язання вчинити певні дії по наданню публічної інформації, -

ВСТАНОВИВ:

20 жовтня 2011 року ОСОБА_5 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва із вказаним позовом, у якому просить визнати протиправним дії відповідача у ненаданні відповіді по суті інформаційного запиту.

Окружний адміністративний суд міста Києва постановою від 29 листопада 2011 року позов ОСОБА_5 задовольнив частково.

Не погоджуючись з судовим рішенням відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення, якою позивачу відмовити у задоволенні позовних вимог.

Перевіривши за матеріалами справи наведені у скарзі доводи колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації»від 13 січня 2011 року № 2939-VI (далі Закон №2939-VI) порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес

Відповідно до статті 1 Закону № 2939-VI публічна інформація це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 3 Закону № 2939-VI право на доступ до публічної інформації гарантується обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом.

Статтею 14 Закону України № 2939-VI визначений перелік обов'язків розпорядників інформації. Так, згідно пункту шостого частини першої статті 14 Закону розпорядники інформації зобов'язані надавати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації.

Відповідно до частини 1 статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації»№2939-VI запит на інформацію -це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

За правилами частини 2 статті 19 Закон України №2939-VI передбачено, що запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

Згідно статті 20 Закону України №2939-VI розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Відповідно ж до частини 2 статті 22 Закону України №2939-VI відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.

З матеріалів справи вбачається, що відповідь Державної служби молоді та спорту України була надана 27 вересня 2011 року листом № Б-776/4/6.

Згідно змісту вказано листа, позивача було повідомлено про те, що до 2009 року Федерація парашутного спорту України керувалася Міжнародними правилами змагань для проведення змагань. У 2009 році Міністерством, за поданням Федерації, було затверджено Всеукраїнські Правила змагань з парашутного спорту, які втратили чинність вкінці 2009 року. На даний час діють Правила змагань з парашутного спорту, затверджені Міністерством 30 серпня 2010 року за поданням Ради Федерація парашутного спорту України, які затверджені в двох примірника, один з яких передається до Федерації, а інший залишається у виконавця.

Також позивача було проінформовано, що розповсюдження правил змагань здійснюється федерацією серед осередків, які є членами Федерації, та розміщуються на сайті Федерації. Згідно статті 40 Закону України «Про фізичну культуру і спорт»правила змагань не потребують затвердження Міністерством юстиції України.

Щодо Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України ( далі ЄКПУ) позивача було повідомлено, що пропозиції до проекту такого плану на наступний рік надаються спортивними федераціями до 01 червня поточного року з метою розсилки його по обласним управлінням у сфері фізичної культури і спорту для погодження. Корекція ЄКПУ на наступний рік здійснюється в грудні місяці поточного року та затверджується центральним органом виконавчої влади у сфері фізичної культури і спорту.

Крім того, у вказаній відповіді зазначалося, що Всеукраїнська громадська організація Федерація парашутного спорту України була зареєстрована 16 червня 1992 року Міністерством юстиції України. 21 січня 1998 року до Статуту Федерації було внесено зміни. Федерація не має статусу національної. В Україні не існує дитячо-юнацьких спортивних шкіл з відділенням парашутного спорту. Положення про всеукраїнські змагання з парашутного спорту на поточний рік, в якому визначена календарна лінійка всіх змагань, затверджується Радою Всеукраїнською громадською організацією «Федерація парашутного спорту України», Товариством сприяння обороні України та Центральним органом виконавчої влади у сфері фізичної культури і спорту. Положення про всеукраїнські змагання затверджуються відповідно до Регламенту міністерства у трьох примірниках. Один примірник, залишається у виконавця, інші примірники передаються Федерації та Товариству сприяння обороні України. Розповсюдження Положення про всеукраїнські змагання здійснюються Федерацією серед осередків, які є членами Федерації та розміщуються на сайті Федерації.

З матеріалів справи вбачається, що відповідачем відповідно до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на 2007 рік, видавались накази від 27 квітня 2007 року № 1352 «Про проведення навчально-тренувального збору збірної команди України з парашутного спорту»; від 17 липня 2007 року № 2573 «Про проведення навчально-тренувального збору збірної команди України з парашутного спорту»; від 02 серпня 2007 року № 2754 «Про проведення чемпіонату України з парашутного спорту (класичний парашутизм)»; від 15 жовтня 2007 року № 3666 «Про участь збірної команди України у 19 Кубку Адріатики з класичного парашутизму».

Разом з тим, відповідачем надано до матеріалів справи календарний план змагань України за період з 01 січня 2007 року по 31 грудня 2007 року.

Проте, вказана інформація у відповіді від 27 вересня 2011 року № Б-776/4/6 на адресу позивача надана не була, що свідчить про неповноту відповіді, а не неправомірній відмові в наданні інформації.

Таким чином, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини, та повністю спростовуються встановленими у справі обставинами.

На підставі вищевикладеного колегія суддів дійшла висновку про те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та постановив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а відтак постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 15 вересня 2011 року слід залишити без змін.

Керуючись статтями 195, 196, 199, 205, 206, 212, 254 КАС України суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної служби молоді та спорту України залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 листопада року -без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Міщук М.С.

Судді: Гром Л.М.

Денісов А.О.