Категорія №8.1.5
Іменем України
21 травня 2012 року Справа № 2а/1270/3203/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Матвєєвої В.В.,
при секретарі: Захаровій Ю.О.,
за участю представників:
позивача - Старобільської МДПІ Луганської області
Державної податкової служби: ОСОБА_1 (довіреність № 48/8/10 від 28.03.2012, дійсна до 28.03.2013),
відповідача - КП «Благоустрій м. Старобільськ»: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Старобільської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Комунального підприємства «Благоустрій м. Старобільськ» про стягнення податкового боргу з екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях в сумі 29325,09 грн., -
20 квітня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Старобільської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Комунального підприємства «Благоустрій м. Старобільськ» про стягнення податкового боргу з екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях в сумі 29325,09 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач - Комунальне підприємство «Благоустрій м. Старобільськ» зареєстроване Старобільською районною державною адміністрацією Луганської області 26.05.1993, є платником податків та зборів. Перебуває на податковому обліку в Старобільській МДПІ Луганської області Державної податкової служби з 26.06.1993.
Станом на 05.04.2012 відповідач має заборгованість перед бюджетом з екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях в сумі 29325,09 грн., з яких 28677,19 грн. - основний платіж, 647,90 грн. - пеня. Старобільською МДПІ Луганської області Державної податкової служби з метою погашення податкового боргу платника податків вживалися заходи з погашення податкового боргу, а саме - уповноваженій особі відповідача 21.11.2011 було вручено податкову вимогу від 21.11.2011 № 16, що не була виконана.
На підставі викладено позивач просить стягнути з Комунального підприємства «Благоустрій м. Старобільськ» податковий борг з екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях в сумі 29325,09 грн.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, надавши пояснення аналогічні позовній заяві, просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений.
14.05.2012 на адресу суду повернувся конверт з відміткою про закінчення терміну зберігання.
Відповідно до Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, відповідач зареєстрований за вищезазначеною адресою та відомості про зміну свого місця знаходження не надавав (а. с. 15).
Відповідно до положень ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) вважається, що юридична особа повідомлена про час та місце слухання справи, якщо судова повістка доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру.
При цьому, слід враховувати, що відповідно до частини першої статті 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15 травня 2003 року №755-IV, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
У зв'язку з тим, що будь-яких відомостей відносно зміни місця реєстрації відповідач державному реєстратору не надав, записи до реєстру не вносились, суд позбавлений можливості повідомити відповідача про розгляд даної справи за іншою адресою.
З огляду на вищезазначене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, Комунальне підприємство «Благоустрій м. Старобільськ» зареєстроване Старобільською районною державною адміністрацією Луганської області 26.05.1993 за № 13771200000000367 (а. с. 15), є платником податків та зборів та перебуває на податковому обліку в Старобільській МДПІ Луганської області Державної податкової служби, що підтверджується довідкою про взяття на облік платник податків № 371 від 26.05.1993 (а. с. 14).
Станом на 05.04.2012 відповідач має заборгованість перед бюджетом з екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях в сумі 29325,09 грн., з яких: по Підгорівській сільській раді в сумі 28677,19 грн. - основний платіж, 647,90 грн. - пеня, нарахована підприємству за несвоєчасну сплату екологічного податку, що підтверджується довідкою про заборгованість по надходженню від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях станом на 05.04.2012 (а. с. 7), розрахунком заборгованості (а. с. 8-9) та зворотнім боком облікової картки відповідача, наданої представником позивача у судовому засіданні. Заборгованість перед бюджетом утворилася внаслідок несплати узгоджених податкових зобов'язань з вказаного податку, що підтверджується:
- податковою декларацією з екологічного податку № 24230 від 08.12.2011 (а. с. 16-17);
- податковою декларацією з екологічного податку № 29760 від 09.02.2012 (а. с. 18-19).
Старобільською МДПІ Луганської області Державної податкової служби з метою погашення податкового боргу платника податків вживалися заходи з погашення податкового боргу, а саме: уповноваженій особі відповідача 21.11.2011 було вручено податкову вимогу від 21.11.2011 № 16 (а. с. 10).
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та Закон України «Про систему оподаткування» втратили чинність.
Підпунктом 4.1.1 пункту 4.1 статті 4 Податкового Кодексу України зазначено, що кожна особа зобов'язана сплачувати встановлені цим Кодексом, податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу.
Відповідно до п. п. 4.1.3 п. 4.1 ст. 4 Податкового Кодексу України передбачено невідворотність настання визначеної законом відповідальності у разі порушення податкового законодавства.
Відповідно до п. п. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Податкового Кодексу України, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.
Відповідно до ст. 240 Податкового Кодексу України, платниками податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються: викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення; скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти; розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини; утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені); тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач - Комунальне підприємство «Благоустрій м. Старобільськ», є платником екологічного податку (а. с. 16-19).
Статтею 250 Податкового Кодексу України передбачено порядок подання податкової звітності та сплати екологічного податку, відповідно до якої базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу. Платники податку, крім тих, які визначені пунктом 240.2 статті 240 цього Кодексу, та податкові агенти складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - за місцем розміщення стаціонарних джерел забруднення, спеціально відведених для цього місць чи об'єктів;
Відповідно до ч. 1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг (недоїмка) - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений Податковим кодексом України строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання; податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк)
Згідно ст. 15 Податкового кодексу України платники податків - фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з Податковим кодексом України або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з вищезазначеним Кодексом.
Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобов'язання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).
Відповідно до зворотного боку облікової картки платника, яка була надана в судовому засіданні представником позивачем до матеріалів справи, станом на 05.04.2012 заборгованість відповідача перед бюджетом з екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях становить 29325,09 грн., з яких 28677,19 грн. - основний платіж, 647,90 грн. - пеня..
З метою погашення податкового боргу Старобільською МДПІ Луганської області Державної податкової служби вживалися заходи з погашення податкового боргу, а саме: уповноваженій особі відповідача 21.11.2011 було вручено податкову вимогу від 21.11.2011 № 16, що не була виконана, у встановленому законом порядку не оскаржувалась. З вищевикладеного впливає, що сума податкового боргу є узгодженою.
Зазначені заходи не призвели до позитивних результатів, сума боргу в добровільному порядку відповідачем не сплачена.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. п. 20.1.18 Податкового кодексу України, органи Державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючого такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до пункту 57.1 статті 57 ПКУ платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.
Відповідно до п. 59.5 ст. 59 Податкового Кодексу України, у разі, коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Відповідно до зазначених вище матеріалів справи, якими підтверджується наявність податкового боргу з екологічного податку, відповідач не сплатив екологічний податок у розмірі 29325,09 грн.
Статтею 95 Податкового кодексу України передбачено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд дійшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається та їх обґрунтування.
Таким чином, виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись Податковим Кодексом України, статтями 2, 6, 7, 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовні вимоги Старобільської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Комунального підприємства «Благоустрій м. Старобільськ» про стягнення податкового боргу з екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях в сумі 29325,09 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків Комунального підприємства «Благоустрій м. Старобільськ» (юридична адреса: 992700, Луганська область, м. Старобільськ, вул. Андрющенка, 83, код ЄДРПОУ 02221640) у банках, обслуговуючих Комунальне підприємство «Благоустрій м. Старобільськ», заборгованість з екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях в сумі 29325,09 грн. (двадцять дев'ять тисяч триста двадцять п'ять гривень 09 копійок), з яких:
- основний борг - 28677,19 грн. (двадцять вісім тисяч шістсот сімдесят сім гривень дев'ятнадцять копійок) перерахувати на р/р 33111364700345, код платежу 19010363, одержувач - місцевий бюджет Старобільський район, Підгорівська сільська рада, банк одержувача ГУДКСУ в Луганській області, МФО 804013;
- пеня - 402,44 грн. (чотириста дві гривні сорок чотири копійки) перерахувати на р/р 33111364700345, код 19010341, одержувач - місцевий бюджет Старобільський район, Підгорівська сільська рада, банк одержувача ГУДКСУ в Луганській області, МФО 804013; 245,46 грн. - перерахувати на р/р 33113364700332, код платежу 19010363, одержувач - місцевий бюджет Старобільський район, м. Старобільськ, банк одержувача ГУДКСУ в Луганській області, МФО 804013, за рахунок готівки, що належить Комунальному підприємству «Благоустрій м. Старобільськ».
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови складено та підписано 25 травня 2012 року.
СуддяВ.В. Матвєєва