Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
про закриття провадження у справі
28.05.2012 р. № 2а-6110/12/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Горшкової О.О.,
при секретарі судового засідання Крайник Т.О.,
за участю представників сторін: представника позивача -Чернишук О.В., відповідач -ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду питання про закриття провадженні у справі за адміністративним позовом Харківської міської ради до ОСОБА_2 про обмеження права на використання музичного інструменту, -
Харківська міська рада звернулася до суду із позовом до ОСОБА_2, в якому, з урахуванням поданих уточнень, просить суд обмежити право на мирне зібрання ОСОБА_2 згідно з повідомленням від 14.03.12р. в частині використання з 24.05.12р. музичного інструменту при проведенні цілодобової акції протесту біля будинку Харківської міської ради (пл. Коституції, 7) та біля будинку Харківської обласної державних адміністрації (вул. Сумська, 64) у м. Харкові.
У судовому засіданні судом поставлено на обговорення питання про закриття провадження у справі, оскільки справу не належить розглядати в порядку адміністративної судочинства.
Представник позивача у судовому засіданні 28.05.12р. заперечив проти закриття провадження у справі.
Відповідач в процесі розгляду справи покинув залу судового засідання, не висловивши своєї правової позиції щодо закриття провадження у справі.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з таких підстав та мотивів.
Окремі аспекти щодо організації та проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій врегульовано статтями 182, 183 Кодексу адміністративного судочинства України, якою визначено особливості провадження у справах за адміністративними позовами суб'єктів владних повноважень про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання та про усунення обмежень у реалізації права на мирні зібрання.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 182 КАС України, органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування негайно після одержання повідомлення про проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій тощо мають право звернутися до окружного адміністративного суду за своїм місцезнаходженням із позовною заявою про заборону таких заходів чи про інше обмеження права на мирні зібрання (щодо місця чи часу їх проведення тощо).
Як встановлено судом під час розгляду справи та підтверджено протоколом засідання узгоджувальної комісії Харківського міськвиконкому по розгляду повідомлень про проведення громадських, політичних та інших масових заходів № 17 від 21.05.12р. позивачем було надано дозвіл відповідачу про проведення безстрокової цілодобової акції протесту. Вказані обставини також не заперечувалися позивачем під час розгляду справи.
Проаналізувавши вищевикладене, суд вважає за необхідне зазначити, що завданням суду у таких справах є перевірка обґрунтованості застосування обмеження у реалізації конституційного права громадян на мирні зібрання за зверненням відповідного суб'єкта владних повноважень, в той час як обмеження права на застосування музичного інструменту при вже наданому дозволі на безпосереднє проведення мирного заходу не є спором на усунення обмежень у реалізації права на мирні зібрання з боку органів місцевого самоврядування.
Слід зазначити, що в даному випадку використання відповідачем музичного інструменту є засобом притягнення уваги до акції протесту, яка вже дозволена рішенням Харківського міськвиконкому по розгляду повідомлень про проведення громадських, політичних та інших масових заходів № 17 від 21.05.12р,.
Беручи до уваги, що позивачем не заявлено вимоги про заборону таких заходів чи про інше обмеження права відповідача на мирні зібрання, суд дійшов висновку, що звернення суб'єкта владних повноважень до суду із позовом щодо обмеження громадянина права гри на музичному інструменті в громадському місті не передбачено ст. 182 КАС України.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 157 КАС України передбачено, що суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи характер спірних правовідносин і специфіку завдань адміністративного судочинства, врегульованих, зокрема, положеннями ст. 182 КАС України, суд дійшов висновку закрити провадження у справі.
Згідно з ч. 3 ст. 157 КАС України, про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу. Повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.
На підставі викладеного, перевіривши матеріали справи та керуючись ст. ст. 157, 160, 165, 185, 186 КАС України, суд,
Закрити провадження по адміністративній справі за позовом Харківської міської ради до ОСОБА_2 про обмеження права на використання музичного інструменту.
Ухвалу направити сторонам.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає чинності в порядку ст. 254 КАС України.
Суддя Горшкова О.О.