Постанова від 22.05.2012 по справі 2а/2570/1613/2012

Справа № 2а/2570/1613/2012

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 травня 2012 року Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої-судді Житняк Л.О.

при секретарі Журбі Ю.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу № 2а/2570/1613/2012

за позовом Державної фінансової інспекції в Чернігівській області

до Мньовської сільської ради

про зобов'язання виконати пункт 5 вимоги Контрольно-ревізійного відділу в Чернігівському районі від 10.11.2011 № 20-18/1531, -

ВСТАНОВИВ:

14.05.2012 Державна фінансова інспекція в Чернігівській області (далі - ДФІ в Чернігівській області) звернулась до суду з адміністративним позовом до Мньовської сільської ради про зобов'язання виконати пункт 5 вимоги Контрольно-ревізійного відділу в Чернігівському районі (далі - КРВ в Чернігівському районі) від 10.11.2011 № 20-18/1531, а саме перерахувати з коштів спеціального рахунку до сільського бюджету 780,00 грн., які надійшли як квартплата і не були використані для надання послуг фізичним особам по утриманню житлового фонду.

Позивач в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав через канцелярію суду заяву (від 22.05.2012 вх. № 9857) про розгляд справи без участі представника, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач до суду також не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином за адресою реєстрації: вул. Чернігівська, 30, с. Мньов, Чернігівський район, Чернігівська область, 15540, вказаною у Спеціальному витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 13773444 та матеріалах справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, наявним в матеріалах справи (вручено - 17.05.2012). При цьому, факсимільним зв'язком повідомив про неможливість прибути в судове засідання 22.05.2012, позовні вимоги визнає (від 21.05.2012 вх. № 9807).

За таких обставин, враховуючи ч. 1 ст. 41 КАС України, суд вважає за можливе розглянути спір по суті на підставі наявних у справі доказів без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, Мньовську сільську раду (ід. код 04411875) зареєстровано як юридичну особу комунальної форми власності 01.03.1992 та внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (Спеціальний витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 13773444, а. с. 14-15).

Відповідно до п. 1.4.6.1 плану КРВ в Чернігівському районі на ІV квартал 2011 року, листа Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Чернігівській області від 02.11.2011 № 29/4-7252 та на підставі направлень від 05.10.2011 № 82, № 83 та від 10.10.2011 № 85, проведено планову ревізію виконання сільського бюджету Мньовської сільської ради за період з 01.01.2009 по 30.09.2011.

Ревізію проведено з 06.10.2011 по 02.11.2011 у відповідності до питань програми ревізії та робочого плану, з відома голови Мньовської сільської ради Лутченко О.М. та в присутності головного бухгалтера Лутченко С.Д.

В ході проведення ревізії виявлено ряд порушень чинного законодавства з боку відповідача, які були викладені в Акті ревізії від 02.11.2011 № 20-25/70 (підписаний головою Мньовської сільської ради Лутченко О.М. та головним бухгалтером Лутченко С.Д. без заперечень та зауважень, другий примірник Акту ревізії отримано - 03.11.2011, а. с. 5-8).

Ревізію надходження та використання власних надходжень проведено вибірковим способом: за 2010 рік - 9 місяців 2011 року.

Так, ревізією обсягів власних надходжень бюджетних установ встановлено, що відповідно «Звіту про надходження і використання коштів, отриманих як плата за послуги, що надаються бюджетними установами» (ф. № 4-1м) до місцевого бюджету Мньовської сільської ради надійшло квартплати за 2009 рік у сумі 430,00 грн, 2010 рік - 250,00 грн., 9 місяців 2011 року - 100,00 грн.

Ревізією використання власних надходжень бюджетної установи відповідно до визначених напрямів, наявності законодавчих підстав (дозволів) для надання конкретних видів платних послуг та зарахування власних надходжень встановлено, що протягом періоду 2010 року - 9 місяців 2011 року Мньовською сільською радою не надавалися послуги фізичним особам по утриманню житлового фонду, фактично дані кошти використані на придбання матеріалів для проведення поточного ремонту приміщення Мньовської сільської ради, що є порушенням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 17.05.2002 № 659 «Про затвердження переліку груп власних надходжень бюджетних установ, вимоги щодо їх утворення та напрямки використання», ст. 51 Бюджетного Кодексу України від 08.07.2010 № 2456.

Таким чином, КРВ в Чернігівському районі дійшов висновку, що Мньовською сільською радою завдано збитків фізичним особам - платникам квартплати, за ревізійний період, на загальну суму 780,00 грн.

Крім того, в Акті ревізії зазначено, що операції з перерахування коштів на придбання матеріальних цінностей відображені в меморіальному ордері № 6 «Накопичувальна відомість за розрахунками з іншими кредиторами» за грудень 2010 рік за Дт 675 «Розрахунки з іншими кредиторами» та Кт 326 «Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку інших надходжень спеціального фонду».

Таким чином, ревізією встановлені порушення ч. 1 ст. 3 Закону України від 16.07.1999 № 996 «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п. 1.2 Порядку складання фінансової та бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, затвердженого наказом Державного казначейства України від 05.01.2011 № 2, що призвело до завищення Мньовською сільською радою за вересень 2011 року касових та фактичних видатків на суму 780,00 грн. за КЕКВ 1131 «Предмети, матеріали, обладнання…» у формі № 4-1м «Звіт про надходження і використання коштів, отриманих як плата за послуги, що надаються бюджетними установами».

У зв'язку із встановленими порушеннями, керуючись п. 7 ст. 10 Закону України від 26.01.1993 № 2939 «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», КРВ в Чернігівському районі пред'явлено до Мньовської сільської ради вимоги від 10.11.2011 № 20-18/1531 про усунення порушень, виявлених ревізією виконання сільського бюджету, пункт 5 яких є вимога про перерахування з коштів спеціального рахунку до сільського бюджету 780,00 грн., які надійшли як квартплата і не були використані для надання послуг фізичним особам по утриманню житлового фонду, із встановленням терміну виконання до 24.11.2011 (а. с. 9-11).

Перевіряючи підстави встановлення відповідачу вищезазначених порушень, суд враховує вимоги постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку груп власних надходжень бюджетних установ, вимоги щодо їх утворення та напрямки використання» (чинної на момент встановлення порушень) та ст. 51 Бюджетного Кодексу України, якими встановлено, що власні надходження бюджетних установ, отримані від надання платних послуг, витрачаються на покриття витрат, пов'язаних з наданням цих послуг.

Дослідивши фактичні обставини справи, перевіривши підстави проведення ревізії, судом встановлено, що позивач діяв відповідно до вимог ч. 2 ст. 15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», оскільки законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються. А згідно п. 10 ст. 10 Закону Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

При цьому, на виконання вимог КРВ в Чернігівському районі від 10.11.2011 № 20-18/1531, Мньовська сільська рада листом від 25.11.2011 № 133 повідомила про вжиті заходи щодо повного усунення порушень, виявлених ревізією, відповідно до якого пункт 5 вимог залишився невиконаним (а. с. 12).

Отже, судом встановлено, що станом на момент звернення до суду пункт 5 вимоги Контрольно-ревізійного відділу в Чернігівському районі від 10.11.2011 № 20-18/1531 відповідачем не виконаний, а також враховано, що позовні вимоги Мньовською сільською радою визнані.

Враховуючи викладене, з урахуванням того, що пункт 5 вимоги Контрольно-ревізійного відділу в Чернігівському районі від 10.11.2011 № 20-18/1531 залишився не виконаним, а вимога позивача про зобов'язання її виконання відповідачем визнана, і таке визнання позову не суперечить ч. 2 ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 41, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Зобов'язати Мньовську сільську раду виконати пункт 5 вимоги Контрольно-ревізійного відділу в Чернігівському районі від 10.11.2011 № 20-18/1531.

Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку статей 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Л.О. Житняк