Копія
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
23 травня 2012 р. Справа № 2a-1870/4442/12
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Кунець О.М., розглянувши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Лан" до відділу Державної виконавчої служби Сумського районного управління юстиції про скасування постанови та зобов'язання вчинити дії,-
До Сумського окружного адміністративного суду звернулося товариство з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Лан" зі скаргою до відділу Державної виконавчої служби Сумського районного управління юстиції про скасування постанови державного виконавця відділу Державної виконавчої служби Сумського районного управління юстиції Тимофієвої Т.І. про зупинення виконавчого провадження від 25.08.2010 р. ВП № 20847979 та зобов'язати відповідача поновити виконавче провадження з примусового виконання наказу Господарського суду Сумської області від 30.07.2010 року № у справі № 11/82-10.
Перевіривши матеріали вказаного адміністративного позову, суд вважає за необхідне відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі, з огляду на наступне.
Частиною першою статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутись до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Відповідно п. 4 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Згідно ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикції адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Частиною 2 ст. 4 КАС України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до частини 4 статті 82 Закону України "Про виконавче провадження" рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Як вбачається зі змісту скарги, спір виник між сторонами з приводу виконання рішення Господарського суду Сумської області, на підставі якого 30.07.2010 видано наказ №11/82-10. За даним наказом державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Сумського районного управління юстиції 16.08.2010 р. відкрито виконавче провадження ВП № 20847979 та зобов'язано боржника - ДП "Сумиспирт" добровільно виконати рішення.
У зв'язку з надходженням до відділу ДВС Сумського районного управління юстиції ухвали Господарського суду Сумської області, 25.08.2010 року державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Сумського районного управління юстиції Тимофієвою Т.І. винесено постанову про зупинення виконавчого провадження.
Тобто, позивач - товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Лан", є стягувачем у виконавчому провадженні № 20847979, а предметом спору є постанова про зупинення виконавчого провадження № 20847979, яке відкрито за судовим наказом, виданим Господарським судом Сумської області по справі № 11/82-10, яку було розглянуто в порядку ГПК.
З огляду на те, що даний спір стосується порушення прав товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Лан" (стягувач по наказу № 11/82-10 та по виконанню постанов про відкриття провадження від 16.08.2010 р. та про зупинення виконавчого провадження від 25.08.2010 р. № 20847979), враховуючи положення статті 181 КАС України, ст. 82 Закону України "Про виконавче провадження", він не може розглядатись за правилами адміністративного судочинства. Такий спір підлягає розгляду у суді загальної юрисдикції, що здійснює правосуддя в господарський відносинах в порядку передбаченому Господарським процесуальним кодексом України.
Відповідно до ст. 104 КАС України позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції. З матеріалів справи вбачається, що позивач - товариство з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Лан" звертається до Сумського окружного адміністративного суду зі скаргою на дії державного виконавця.
Відповідно до п. 1ст. 109 КАС України, суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. ст. 107,109,186 КАС України, -
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Лан" до відділу Державної виконавчої служби Сумського районного управління юстиції про скасування постанови та зобов'язання вчинити дії.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) О.М. Кунець
З оригіналом згідно
Суддя О.М. Кунець