Копія
16 травня 2012 р. Справа № 2a-1870/2821/12
Сумський окружний адміністративний суд у складі судді - Шаповал М.М. розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Ямпільського районного центру зайнятості Сумської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача незаконно отримане матеріальне забезпечення у вигляді допомоги по безробіттю у розмірі 1 858,02 грн.
Свої вимоги мотивує тим, що 11.10.2010 року ОСОБА_1 звернулась до Ямпільського районного центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні, а з 18.10.2010 року їй надано статус безробітної та призначено матеріальне забезпечення у вигляді допомоги по безробіттю.
Натомість, під час перебування на обліку ОСОБА_1 не повідомила про те, що вона отримувала виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, укладеного з ДП "Свеське лісове господарство" 08.04.2011 року. Сума незаконно отриманої відповідачем допомоги по безробіттю, отриманої за період з 08.04.2010 року по 26.07.2011 року складає 1 858,02 грн.
Сторони у судове засідання не з'явилися. Представник позивача надіслав до суду заяву, в якій справу просив розглядати без його участі. Представник відповідача в судове засідання не з'явився, відзиву на позов або клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надходило.
Оскільки в матеріалах справи є достовірні докази про повідомлення сторін про дату, час і місце розгляду справи, однак представники сторін в судове засідання не з'явилися та немає перешкод для розгляду справи в судовому засіданні, то відповідно до ч. 6 ст. 12, ч. 1 ст. 41 ч. 6 ст. 128 КАС України, її розгляд відбувся в порядку письмового провадження без фіксування судового засідання.
Перевіривши матеріали справи і оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд визнає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про зайнятість населення" безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Відповідно до ч. 3 ст. 1 Закону України "Про зайнятість населення" в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 звернулась до Ямпільського райнонного центру зайнятості Сумської області, де спеціалістом центру зайнятості була заповнена персональна картка №181800910101100004 від 11.10.2010 року (а.с.7). Крім того, відповідачка повідомила, що на момент звернення до центру зайнятості вона не працює, не укладала договорів цивільно-правового характеру, пенсію не отримує, що підтверджується копією заяви від 18.10.2010 року (а.с.8).
При обміні даними між Державним центром зайнятості, Державною податковою адміністрацією та Пенсійним фондом України за 2 квартал 2011 року було виявлено, що відповідачка отримувала виплати відповідно до умов цивільно-правового договору від 08.04.2011 року, укладеного з ДП "Свеське лісове господарство" (а.с.14).
Таким чином, під час перебування на обліку в Ямпільському РЦЗ відповідачка з 08.04.2011 року працювала за трудовою угодою на платній основі, чим порушила ч. 2 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Із копії довідки Ямпільського РЦЗ від 22.02.2012 року №55 (а.с.13) вбачається, що в період з 08.04.2011 року по 26.07.2011 року відповідачка отримала 1 858,02 грн. допомоги по безробіттю.
Із матеріалів справи вбачається, що Сумський міський центр зайнятості листом від 24.02.2012 року №128 повідомив відповідачку про необхідність повернути на рахунок Ямпільського РЦЗ суму виплаченого матеріального забезпечення. Дане повідомлення було отримане відповідачкою 23.03.2012 року, проте у встановлений строк кошти не сплачені.
Відповідно до п. 6, 8 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України від 13 лютого 2009 р. N 60/62, постановою правління Пенсійного фонду України від 13 лютого 2009 р. N 7-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 березня 2009 р. за N 232/16248 у разі встановлення центром зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг. У разі відмови особи чи роботодавця повернути кошти, а також у разі неповернення їх у встановлений строк стягнення таких коштів здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства.
Таким чином судом встановлено, що кошти, отримані як допомога по безробіттю за період з 08.04.2011 року по 26.07.2011 року в сумі 1 858,02 грн. відповідачкою отримані незаконно, в добровільному порядку не сплачені, що підтверджується матеріалами справи, суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення із ОСОБА_1 вказаної суми заборгованості є обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Ямпільського районного центру зайнятості Сумської області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь Ямпільського районного центру зайнятості Сумської області (41200, Сумська область, смт. Ямпіль, пров. Пролетарський, 6, розрахунковий рахунок 37175001000395 в ГУДКСУ у Сумській області, МФО 837013, код 21113783) незаконно отриману допомогу по безробіттю у розмірі 1 858,02 грн. (одна тисяча вісімсот п'ятдесят вісім грн. 02 коп.)
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис)
З оригіналом згідно
Суддя М.М. Шаповал