Постанова від 16.05.2012 по справі 2а/1770/4123/2011

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а/1770/4123/2011

16 травня 2012 року 12год. 00хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зозулі Д. П. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

Заступника прокурора м.Рівне в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Рівненській області

доФізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення штрафу, накладеного відповідно до постанови про застосування фінансових санкцій № 0397 від 26.04.2011 року -,

ВСТАНОВИВ :

Заступник прокурора м.Рівне в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті за місцезнаходженням територіального управління Головавтотрансінпекції в Рівненській області звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафу.

Прокурор до початку розгляду справи по суті подав заяву, в якій зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просив розглянути справу без участі представника прокуратури.

До початку судового розгляду справи позивач подав заяву, в якій просив розглянути справу без участі його представника, зазначив, що позов підтримує в повному обсязі.

Від відповідача до початку судового розгляду справи надійшло клопотання про розгляд справи без його участі.

Судом не визнавалась обов'язковою участь сторін у судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе вирішити спір без участі сторін на підставі наявних у справі доказів.

Згідно ч. 4 ст. 122 КАС України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами

Дослідивши в порядку письмового провадження подані письмові докази, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими в судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Судом встановлено, що 29 березня 2011 року Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Рівненській області здійснено перевірку транспортного засобу, автомобіля марки Mercedes Benz 316 D, д.н.з. НОМЕР_3, який належить ОСОБА_1.

За результатами перевірки державними інспекторами складено акт № 231217 від 29.03.2011 року (а.с. 7), в якому зафіксовано порушення водієм Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-ІII від 05.04.2001р. (далі - Закон №2344-III), а саме: надання послуг з нерегулярного перевезення пасажирів за маршрутом Рівне-Київ-Рівне без оформлення документів, передбачених статтею 39 Закону №2344-III, а саме: схеми, розкладу руху та таблиці вартості проїзду. Водій з актом був ознайомлений, від дачі пояснень та підпису акта відмовився.

У встановленому порядку Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Рівненській області відповідачу надсилалося повідомлення про час і місце розгляду справи про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту (а.с. 6).

За результатами розгляду справи начальником Територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області відповідно до вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 (далі - Порядок), винесено постанову № 0397 від 26 квітня 2011 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700, 00 грн. (а.с. 4).

На виконання пункту 29 вказаного Порядку Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Рівненській області 23.11.2010 року ОСОБА_1 надіслано копію постанови про застосування фінансових санкцій з роз'ясненням вимог п.28 Порядку щодо перерахування фінансової санкції на зазначений у постанові рахунок не пізніше, ніж протягом 15 днів після отримання постанов (а.с. 5).

Статтею 39 Закону №2344-ІII передбачено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для нерегулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

Проте, відповідачем не було дотримано вимог цієї норми закону.

Згідно з абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону №2344-ІII за порушення законодавства про автомобільний транспорт - надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону - передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Однак, на день розгляду справи судом, відповідач фінансову санкцію - штраф в сумі 1700,00 грн., на зазначений в постанові рахунок не перерахував, постанова Територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області про застосування фінансових санкцій в судовому порядку ним не оскаржувалася.

З урахуванням наведеного позовні вимоги про стягнення штрафу підтверджуються належними та допустимими доказами, а тому підлягають задоволенню.

Судові витрати, відповідно до статті 94 КАС України, на користь сторони -суб'єкта владних повноважень не присуджувалися, оскільки доказів їх понесення стороною суду не надано.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути із фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2) штраф за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп., який перерахувати в дохід Державного бюджету України.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Зозуля Д. П.