Постанова від 07.05.2012 по справі 2а/1770/1040/2012

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а/1770/1040/2012

07 травня 2012 року 10год. 49хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Зозулі Д. П. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом

Заступника прокурора м.Рівне < Список >Державної податкової інспекції в м. Рівне, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області

до Суб'єкта підприємницької діяльності - ОСОБА_2

про стягнення штрафу, -

ВСТАНОВИВ :

Заступник прокурора м.Рівне < Список >Державної податкової інспекції в м. Рівне, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області, звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до суб'єкта підприємницької діяльності - ОСОБА_2 про стягнення штрафу.

Ухвала про відкриття скороченого провадження від 21.03.2012 року направлена відповідачу 23.03.2011 року. Однак на адресу суду повернувся конверт з відміткою поштового відділення за закінченням терміну зберігання (а.с. 10).

Відповідно до ч. 3 ст. 183-2 КАС України відповідач у десятиденний строк з дня отримання вищезазначеної ухвали та копії документів заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову до суду не подав.

Відтак, суд вважає за можливе розглянути справу по суті в порядку скороченого провадження у встановлений ст.183-2 КАС України строк.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши наявні докази, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

Суд виходив з такого.

05 вересня 2011 року Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Рівненській області здійснено перевірку транспортного засобу, автомобіля марки OPEL ASCONA, д.н.з. НОМЕР_3, який належить ОСОБА_2.

За результатами перевірки державними інспекторами складено акт № 231729 від 05.09.2011р. (а.с. 8), в якому зафіксовано порушення водієм ОСОБА_2 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-ІII від 05.04.2001р. (далі - Закон №2344-III), а саме: експлуатація легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки на транспортний засіб. Водій від підпису акту та дачі письмових пояснень відмовився.

У встановленому порядку Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Рівненській області відповідачу надсилалося повідомлення про час і місце розгляду справи про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту (а.с. 7).

За результатами розгляду справи начальником Територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області відповідно до вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 (далі - Порядок), винесено постанову № 0702 від 20 вересня 2011 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 510 грн. (а.с. 5).

На виконання пункту 29 вказаного Порядку Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Рівненській області 21.09.2011 року ОСОБА_2 надіслана копія постанови про застосування фінансових санкцій з роз'ясненням вимог п.28 Порядку щодо перерахування фінансової санкції на зазначений у постанові рахунок не пізніше, ніж протягом 15 днів після отримання постанови (а.с. 6).

Статтею 39 Закону №2344-ІII передбачено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

Проте, відповідачем не було дотримано вимог цієї норми закону.

Згідно з абз.4 ч.1 ст.60 Закону №2344-ІII за порушення законодавства про автомобільний транспорт - експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Однак, на день розгляду справи судом, відповідач фінансову санкцію - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 510 грн., на зазначений в постанові рахунок не перерахував, постанова Територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області про застосування фінансових санкцій в судовому порядку ним не оскаржувалася.

З урахуванням наведеного позовні вимоги про стягнення фінансової санкції підтверджуються належними та допустимими доказами, а тому підлягають задоволенню.

Судові витрати, відповідно до статті 94 КАС України, на користь сторони -суб'єкта владних повноважень не присуджувалися, оскільки доказів їх понесення стороною суду не надано.

Керуючись статтями 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - ОСОБА_2 (33000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2) штраф за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт в розмірі 510 (п'ятсот десять) грн., який перерахувати в дохід Державного бюджету України.

Постанова суду першої інстанції є остаточною, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку.

У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 183-2 КАС України відповідач зобов'язаний виконати постанову негайно.

Суддя Зозуля Д. П.