Постанова від 07.05.2012 по справі 2а/1770/1409/2012

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а/1770/1409/2012

07 травня 2012 року 12 год. 50 хв.м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зозулі Д. П. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

Сарненської міжрайонної державної податкової інспекції Рівненської області Державної податкової служби

до Громадянина ОСОБА_1

про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ :

Сарненська міжрайонна державна податкова інспекція Рівненської області Державної податкової служби звернулася до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів всумі 2230, 00 грн.

Позивач до початку судового розгляду справи подав клопотання, в якому зазначив, що підтримує позовні вимоги, просив розгляд справи провести без участі представника податкової інспекції.

Відповідач в судове засідання не прибув, заперечень на адміністративний позов та клопотань про відкладення розгляду справи не подав, про причини неприбуття суд не повідомив. Відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, що підтверджується матеріалами справи.

Судом не визнавалася обов'язковою участь сторін в судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі наявних доказів.

Згідно ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Оскільки в судове засідання не з'явились всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, та враховуючи відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, то суд розглядає справу в письмовому провадженні.

Повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що відповідач має у власності автомобіль марки МАЗ-5549, д.н.з. НОМЕР_2, з об'ємом двигуна 11150 куб.см. Наведені обставини підтверджено довідкою ВДАІ Сарненського РВ УМВС України в Рівненській області (а.с. 4).

Відповідно до ст. 3 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" №1963-ХІІ від 11.12.1991 року (в редакції, що діяла до 01.01.2011 року), чинного на час існування відповідних правовідносин, ставка податку для автомобілів вантажних з об'ємом циліндрів двигуна від 8201 куб. см до 15000 куб. см становила 20 грн. за 100 куб. см на рік.

Відповідно до цього, ставка податку, яку щороку відповідач повинен був сплачувати до бюджету складає: 11150 Х 20 : 100 = 2230 гривень. Оскільки відповідач не сплачував податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2010 рік, то заборгованість відповідно склала 2230 грн. Податок саме в такому розмірі визначено Сарненською міжрайонною державною податковою інспекцією Рівненської області Державної податкової служби у довідці (а.с. 5).

Згідно з ч. 6 ст. 6 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" №1963-ХІІ від 11.12.1991 року, чинного на час існування відповідних правовідносин, у разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більш як за три попередні роки.

Відповідно до цього, позивачем визначено суму податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів для відповідача на рівні 2230, 00 грн., що відповідає розміру податку за 2010 рік.

Згідно довідки Сарненської міжрайонної державної податкової інспекції Рівненської області Державної податкової служби станом на 02.04.2012 року заборгованість відповідача по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2010 рік ним не сплачена і становить 2230, 00 грн. (а.с. 5)

Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-III від 21.12.2000 року, чинного на час існування відповідних правовідносин, податкове зобов'язання, не сплачене у встановлений строк, є податковим боргом.

В силу вимог ст. 5 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" №1963-ХІІ від 11.12.1991 року, чинного на час існування відповідних правовідносин, фізичні особи зобов'язані сплачувати податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів перед реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.

Відповідно до цього, сума податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, яка підлягала сплаті відповідачем у 2010 році і не сплачена ним, є його податковим боргом.

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509-XII від 04.12.1990 року, державним податковим інспекціям надано право подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до п. 87.11 ст. 87 Податкового кодексу України, орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з громадянина ОСОБА_1 (34553, АДРЕСА_2) заборгованість зі сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у сумі 2230 (дві тисячі двісті тридцять) грн. 00 коп. на р/р 33217808700356 місцевого бюджету Селищанської сільської ради.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частин постанови, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Зозуля Д. П.