Справа № 2а/1770/1341/2012
10 травня 2012 року 12год. 55хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зозулі Д. П. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Сарненського районного центру зайнятості
до ОСОБА_1
про стягнення заборгованості, -
Сарненський районний центр зайнятості зайнятості звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в сумі 191 грн. 15 коп.
Позивач до початку судового розгляду справи подав заяву, в якій зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі, справу просив розглянути без участі представника позивача.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, в судове засідання не прибув, причини неприбуття суду не повідомив. Про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином.
Судом не визнавалася обов'язковою участь сторін в судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі наявних доказів.
Згідно ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Оскільки в судове засідання не з'явились всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, та враховуючи відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, то суд розглядає справу в письмовому провадженні.
Повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Відповідно до п.1 ст.1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" №1533-III від 02.03.2000 року, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - це система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Позивач, згідно з ч.2 ст.12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" №1533-III від 02.03.2000 року, є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, і на нього, згідно з пунктами 4-5 вказаної частини, покладено, зокрема, функцію з виплати забезпечення, надання передбачених даним Законом соціальних послуг та з контролю щодо обґрунтованості виплати матеріального забезпечення.
Відповідно до ст.12 цього Закону, виконавча дирекція Фонду та її робочі органи (центри зайнятості) мають право представляти інтереси Фонду в судових органах. Відповідно до ст. 39 цього Закону, спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
Судом встановлено, що 18.07.2011 року ОСОБА_1 подала позивачу заяву, в якій зазначила, що не зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, пенсію не отримує, не має права на пенсію за віком, в тому числі на пільгових умовах, та на пенсію за вислугу років, просила надати їй статус безробітної з виплатою допомоги по безробіттю.
Відповідно до ст. 24 Закону України "Про зайнятість населення" №803-XII від 01.03.1991 року, громадяни, які звертаються до державної служби зайнятості, мають право на професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації.
Згідно Інструкції про порядок укладання договорів з навчальними закладами, підприємствами і громадянами, які звертаються в державну службу зайнятості, щодо підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України №120 від 22.07.1999 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 09.08.1999 року за №545/3838, з громадянином, який виявив бажання навчатись, укладається договір.
ОСОБА_1, відповідно до договору № 176311121900001 від 19.12.2011 року, укладеного з Сарненським районним центром зайнятості, була направлена на підготовку в Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості за професією "Продавець продовольчих товарів" зі строком навчання з 21.12.2011 року по 02.04.2012 року (3,50 міс.) з метою сприяння подальшому працевлаштуванню.
Наказом заступника директора Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості № 59 від 17.01.2012 року ОСОБА_1 відраховано із групи № 401, у зв'язку з пропусками занять без поважних причин.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 в період часу 21.12.2011 року по 16.01.2012 року отримала матеріальну допомогу в період професійної підготовки в сумі 191, 15 гривень.
Наведені обставини стверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: копією персональної картки особи, яка звернулася до ЦЗ (а.с. 4), копією заяви про надання статусу безробітного (а.с. 5), копією заяви про направлення на перепідготовку (а.с. 6), копією договору районного центру зайнятості з безробітним, щодо його професійного навчання (а.с. 7), копією корінця направлення на навчання (а.с. 8), копією табеля відвідування занять (а.с. 9), інформацією Рівненського обласного центру зайнятості про вартість професійного навчання (а.с. 10), копією наказу про відрахування (а.с. 11), копією претензії Сарненського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 з пропозицією добровільного повернення коштів (а.с. 12), копією рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 13).
Відповідно до ч. 3 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" №1533-III від 02.03.2000 року та п.3.1.2. Договору, у разі припинення навчання без поважних причин або відмови працювати за одержаною професією (спеціальністю), набутою в результаті професійного навчання з громадянина стягується загальна сума витрат на професійне навчання, включаючи суму виплаченої матеріальної допомоги за період професійного навчання, витрат на проїзд до місця навчання і назад (включаючи оплату щоденного проїзду) та витрат на проживання.
За наведених обставин та, враховуючи те, що на день розгляду справи у суді відповідач доказів добровільної сплати коштів, отриманих від позивача в сумі 191, 15 гривень, суду не надав, позов обґрунтований і підлягає до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (34550, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Сарненського районного центру зайнятості (34502, вул. Демократична, буд. 29, м. Сарни, Рівненська область, код ЄДРПОУ 22554851) витрати на професійне навчання в сумі 191 (сто дев'яносто одна) грн. 15 коп.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частин постанови, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Зозуля Д. П.