про залишення позовної заяви без руху
22 травня 2012 року Справа № 2а/0370/1481/12
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Валюх В.М., вивчивши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Західна теплоенергетична група» до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про визнання недійсним та скасування податкового повідомлення-рішення, стягнення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість,
Товариство з обмеженою відповідальністю «Західна теплоенергетична група» звернулося з адміністративним позовом до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про визнання недійсним та скасування податкового повідомлення-рішення від 30.01.2012 року № 0000212302, стягнення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 416667 грн. 00 коп.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), та містить такі недоліки.
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, щ о ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру - 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат. Статтею 13 Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» з 01.01.2012 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1073 грн. 00 коп.
Проте, в порушення частини третьої статті 106 КАС України, частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» до позовної заяви долучено документ про сплату судового збору за подання адміністративного позову в меншому розмірі, ніж визначено законом, а саме в сумі 2146 грн. 00 коп. лише за одну майнову вимогу.
В даному випадку позивачем заявлені дві вимоги: про скасування податкового повідомлення-рішення, тобто рішення, що впливає на зміну майнового стану особи, реалізація якого може призводити до зменшення або збільшення майна особи, та про стягнення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість. За практикою Європейського суду з прав людини (рішення Європейського суду з прав людини від 14.10.2010 року у справі «Щокін проти України») вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Відтак, звернена до суду вимога про скасування податкового повідомлення-рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком якого є зміна складу майна позивача, визначається як майнова; вимога про стягнення бюджетного відшкодування також є майновою. Кожна майнова вимога має бути оплачена судовим збором у розмірі, визначеному підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір».
Таким чином, вимога про скасування податкового повідомлення-рішення від 30.01.2012 року № 0000212302, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на суму 416667 грн. 00 коп. та застосовано штрафну санкцію у розмірі 104167 грн. 00 коп., повинна бути оплачена судовим збором у розмірі 2146 грн. 00 коп., оскільки 1 відсоток розміру такої майнової вимоги більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат (416667 грн. 00 коп. + 104167 грн. 00 коп. = 520834 грн. 00 коп. х 1 % = 5208 грн. 34 коп.), вимога про стягнення бюджетного відшкодування в сумі 416667 грн. 00 коп. також має бути оплачена судовим збором у розмірі 2146 грн. 00 коп., оскільки 1 відсоток розміру такої майнової вимоги більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат (416667 грн. 00 коп. х 1 % = 4166 грн. 67 коп.).
Оскільки позивач, звертаючись з позовною заявою, сплатив 2146 грн. 00 коп., то йому необхідно доплатити судовий збір у розмірі 2146 грн. 00 коп.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків, - до 05.06.2012 року. Позивачу у цей строк слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом сплати судового збору в повному обсязі, з урахуванням вже перерахованої частини судового збору, та подання суду доказів його сплати.
Керуючись статтею 108 КАС України, суддя
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Західна теплоенергетична група» до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби, Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області про визнання недійсним та скасування податкового повідомлення-рішення, стягнення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 05 червня 2012 року.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.М.Валюх