про залишення позовної заяви без руху
15 травня 2012 року Справа № 2а/0370/1368/12
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Валюх В.М., вивчивши позовну заяву Приватного акціонерного товариства «Любомльське ремонтно-транспортне підприємство» до Управління Пенсійного фонду України в Любомльському районі про скасування протоколу,
Приватне акціонерне товариство «Любомльське ремонтно-транспортне підприємство» звернулося з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Любомльському районі про скасування протоколу № 258 від 09.12.2010 року про призначення пенсії ОСОБА_1
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України).
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. Згідно із частиною другою статті 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Вказані вимоги до позовної заяви не додержані, позовна заява містить такі недоліки.
Як передбачено частиною першою статті 6 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Проте, в порушення вимог частини першої статті 6, пункту 4 частини першої статті 106 КАС України, в позовній заяві чітко не зазначено, як оскаржуваний протокол стосується прав та законних інтересів позивача, які саме його права були порушені прийняттям такого протоколу, та не надано відповідних доказів на підтвердження цих обставин. Вказане у позовній заяві твердження позивача про те, що оскаржуваним протоколом завдано великих збитків товариству є неконкретним, потребує уточнення і обґрунтування та подання відповідних доказів.
Крім того, оскаржуваний протокол № 258 прийнято 09.12.2010 року, проте в позовній заяві не вказано, коли саме позивачу стало відомо про його прийняття, не надано доказів на підтвердження цієї обставини, і такі недоліки позовної заяви позбавляють суддю можливості виконати вимоги пункту 5 частини першої статті 107 КАС України, тобто, з'ясувати, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом, зокрема, статтею 99 КАС України.
Позовну заяву подано з приводу протоколу Управління Пенсійного фонду України в Любомльському районі № 258 від 09.12.2010 року про призначення пенсії ОСОБА_1, з чого слідує, що рішення у цій справі може вплинути на права, свободи, інтереси та обов'язки зазначеного пенсіонера. Однак, позивачем цього не враховано, при оформленні позовної заяви не дотримані вимоги частини другої статті 53 КАС України щодо участі у справі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, та вимоги частини третьої статті 106 КАС України щодо надання копії позовної заяви та копій всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб.
В позовній заяві позивач ставить також питання про зупинення дії протоколу Управління Пенсійного фонду України в Любомльському районі № 258 від 09.12.2010 року до прийняття рішення по справі, посилаючись по тексту позовної заяви на статті 117-118 КАС України щодо забезпечення адміністративного позову. Разом з тим, позивачем не враховано, що відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати. Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Статтею 4 цього ж Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення доказів або позову - 0,1 розміру мінімальної заробітної плати. Відтак, позивачу слід чітко вказати, чи заявлено ним клопотання про забезпечення адміністративного позову, і якщо так - подати суду документ про сплату судового збору за подання до суду заяви про забезпечення позову.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, встановивши строк, достатній для усунення недоліків, - до 29.05.2012 року. Позивачу у цей строк слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом подання до суду належним чином оформленої нової редакції позовної заяви разом з її копією та копіями всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб, та доказом сплати судового збору (у випадку подання заяви про забезпечення позову).
Керуючись статтею 108 КАС України, суддя
Позовну заяву Приватного акціонерного товариства «Любомльське ремонтно-транспортне підприємство» до Управління Пенсійного фонду України в Любомльському районі про скасування протоколу залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків до 29 травня 2012 року.
Роз'яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Копію ухвали надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.М.Валюх