Постанова від 18.05.2012 по справі 0707/4634/2012

Справа №0707/4634/2012

3/0707/697/2012

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 травня 2012 року м. Мукачево

Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Феєр І.С. розглянувши матеріали, що надійшли з Державної фінансової інспекції в Закарпатській області Державної фінансової інспекції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянку України, мешканку АДРЕСА_1, працюючу бухгалтером Обласної дитячої лікарні в м.Мукачево,-

- за ст.164-14 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

23 квітня 2012 року під час проведення планової ревізії фінансово -господарської діяльності Обласної дитячої лікарні м.Мукачево в період з 01 січня 2010 року по 01 квітня 2012 року виявлено застосування Обласної дитячої лікарні в м.Мукачево процедур закупівлі з порушенням законодавства про здійснення закупівлі товарів: «препарати фармацевтичні основні»(45 лотів) очікувана вартість 3 225 грн. 40 коп., які відбулися 09 березня 2011 року, протокол оцінки пропозицій конкурсних торгів від 09 березня 2011 року №14, а саме: відповідно до підпункту 4.1, 4.2, 4.3 пункту 6 «Кваліфікаційні критерії до учасників»розгляду 3 «Підготовка пропозицій конкурсних торгів»документації конкурсних торгів для підтвердження фінансової спроможності повинні були у складі конкурсної пропозиції надати копії балансу та звіту про фінансову результати за останній звітний період. Однак пропозицій учасників торгів МП «Фірма Едельвейс»та ПрАТ «Альба Україна»містять копії балансу (форма №1) станом на 30 вересня 2010 року та звіту про фінансові результати (форма №3) за 9 місяців 2010 року -МП «Фірма Едельвейс»та ПрАТ «Альба Україна»(форма №1) станом на 01 жовтня 2010 року та (форма №2) за 9 місяців 2010 року, тобто надано лише поточну проміжну звітність. Вищевказаний протокол оцінки пропозицій конкурсних торгів підписано членом комітету з конкурсних торгів Обласної дитячої лікарні ОСОБА_1 та допущено до оцінки пропозиції учасників торгів, які не відповідають законодавству про здійснення закупівлі, умовам документації конкурсних торгів та не були відхилені відповідно до вимог законодавства, чим ОСОБА_1 порушено вимоги ст.164-14 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

25 квітня 2012 року головним державним фінансовим інспектором відділу інспектування в соціальній сфері та культурі Держфінінспекції в Закарпатській області Коваль О.А. складено адміністративний протокол відносно ОСОБА_1 за вчинення нею адміністративного правопорушення передбаченого ст.164-14 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

03 травня 2012 року адміністративний протокол відносно ОСОБА_1 за ст.164-14 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення надійшов до Мукачівського міськрайонного суду для розгляду по суті.

В суді ОСОБА_1 свою вину у вчиненні нею адміністративного правопорушення передбаченого ст. 164-14 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення не визнала та пояснила, що у відповідності до ст. 13 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»звітним періодом для складання

-2-

фінансової звітності є календарний рік. Керуючись пунктом 16 ч. 1 ст. 8 вищевказаного закону, в документації конкурсних торгів замовник може зазначити конкретний період «квартал, півріччя, 9 місяців, рік», за який мають бути подані документи, що підтверджують наявність фінансової спроможності учасника. Таким чином висновок перевіряючого про залучення до пропозиції конкурсних торгів звіту за рік, а не за інший період, є помилковим, оскільки оголошення про проведення торгів та збір документів Обласною дитячою лікарнею м.Мукачево розпочато 14 лютого 2011 року, а на час підготовки пропозицій в учасника торгів в наявності балансу та звіту про фінансові результати за 2010 рік не було і не могло бути, оскільки звіт за рік подається до органів податкової служби до 20 лютого. Нормативна та законодавча база дозволяють замовнику визначити конкретний період, за який необхідно підтвердити фінансову спроможність учасників торгів. В даному випадку стало звітнім періодом 9 місяців. На підставі вищенаведеного просила скасувати протокол від 25 квітня 2012 року та відмовити у притягненні її до адміністративної відповідальності.

Статтею 13 ч. 1, ч. 2 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»звітним періодом для складання фінансової звітності є календарний рік. Проміжна звітність складається щоквартально наростаючим підсумком з початку звітного року в складі балансу та звіту про фінансові результати. Баланс підприємства складається за станом на кінець останнього дня кварталу (року). Перший звітний період новоствореного підприємства може бути менш як 12 місяців, але не більш як 15 місяців.

Із ст. 14 ч. 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»підприємства зобов'язані подавати квартальну та річну фінансову звітність органам, до сфери управління яких вони належать, трудовим колективам на їх вимогу, власникам (засновникам) відповідно до установчих документів, якщо інше не передбачено цим Законом. Органам виконавчої влади та іншим користувачам фінансова звітність подається відповідно до законодавства. Термін подання фінансової звітності встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст. 17 ч. 3, ст. 29 ч. 1 п. 3 Закону України «Про здійснення державних закупівель»від 01 червня 2010 року №2289-VI інформація про відхилення пропозиції конкурсних торгів, кваліфікаційної або цінової пропозиції із зазначенням підстави надсилається учаснику або учаснику попередньої кваліфікації, пропозиція якого відхилена, протягом трьох робочих днів з дня прийняття замовником такого рішення та оприлюднюється відповідно до статті 10 цього Закону. Замовник відхиляє пропозицію конкурсних торгів, у разі якщо пропозиція конкурсних торгів не відповідає умовам документації конкурсних торгів.

За статтею 38 ч. 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративне стягнення за вчинення правопорушення передбаченого ст. 164-14 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Як вбачається із пояснень правопорушника ОСОБА_1 та матеріалів справи, ОСОБА_1 не зважаючи на застосування Обласної дитячої лікарні в м.Мукачево процедур закупівлі товарів в порушення законодавства, що виразилося у невідповідності документації оцінки пропозиції про здійснення закупівлі товарів, підписала протокол оцінки на проведення конкурсних торгів для підтвердження фінансової спроможності МП «Фірма Едельвейс»та ПрАТ «Альба Україна», чим порушила вимоги ст. 13 ч.1, ч. 2 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»та п.п.4.1, 4.2, 4.3 пункту 6 «Кваліфікаційні критерії до учасників»розділу 3 «Підготовка пропозицій конкурсних торгів». Пояснення правопорушника про те, що нею були здійснені права та обов»язки у відповідності до норм чинного законодавства суддя вважає безпідставними, оскільки ОСОБА_1, як член комітету Обласної дитячої лікарні м.Мукачево у відповідності до положення вищевказаної лікарні зобов»язана дотримуватися вимог такого положення, Закону України «Про здійснення державних закупівель»від 01 червня 2010 року №2289-VI

-3-

та інших нормативно-правових актів, об»єктивно та неупереджено розглядати пропозиції конкурсних торгів (цінові та кваліфікаційні пропозиції) учасників процедур закупівель.

Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.164-14 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення доведена в суді, однак враховуючи те, що з моменту вчинення ОСОБА_1 даного адміністративного правопорушення пройшло два роки, суддя вважає, що строк притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 передбачений ст. 38 ч. 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закінчився, а тому провадження по справі відносно неї за ст. 164-14 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення слід закрити.

Керуючись ст. ст. 38, 247 п.7, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі за ст. 164-14 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, закрити у зв'язку з закінченням строків притягнення її до адміністративної відповідальності, передбачених ст.38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Постанову може бути оскаржено або опротестовано прокурором до апеляційного суду Закарпатської області через Мукачівський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Мукачівського

міськрайонного суду І.С. ФЕЄР