Постанова від 23.05.2012 по справі 1813/2042/2012

Справа № 1813/2042/2012

3/1813/350/2012

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 травня 2012 року м.Охтирка

Суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Кудін А. М., розглянувши матеріали, які надійшли від Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:

головуючого судді - Кудін А.М.

при секретарі - Якубович В.В.

за участю - ОСОБА_1

розглянувши справу, яка надійшла від Охтирського МВ УМВС України в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, головним інженером «Охтирський райавтодор», мешканця АДРЕСА_1, -

за ст. 188-28 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

Інспектором ВДАІ Тростянецького РВ УМВС України в Сумській області складено протокол серії ВМ1 № 173928 від 07.02.2012 р. відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ст. 188-28 КУпАП, з якого вбачається, що ОСОБА_1 будучи посадовою особою, а саме головним інженером філії «Охтирський райавтодор»не виконав в повному обсязі вимогу ДАІ № 1 від 23.01.2012 р., щодо оброблення протиожеледними матеріалами а/д Тростянець-Зарічне, Тростянець-Буймер, Тростянець-Лісне-Криничне, чим порушив ст. 12 Закону України «Про дорожній рух».

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП не визнав та пояснив, що він працює головним інженером філії «Охтирський райавтодор», ДП «Сумський облавтодор»ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»та не є особою, яка відповідає за стан утримання доріг та в його посадові обов'язки не входить прийняття рішення щодо визначення виду та обсягу робіт, а також планування таких робіт та їх фінансування. Роботи вказані в вимозі № 1 від 23.01.2012 р. були виконані, що підверджується копіями шляхових листів, крім того у протоколі не вірно вказані назви доріг, крім а/д Т19-13. Термін виконання робіт, вказаний у вимозі, був меншим ніж передбачено «Єдиними правилами зимового утримання автомобільних доріг ПГ.1-218-118:2005»та ДСТУ3587-97. Також повна ліквідація зимової слизькості та очищення доріг від снігу проводиться після закінчення снігопаду або завірюхи, а 23, 24, та 25 січня 2012 р. були складі погодні умови (місцями сніг, завірюха). В свою чергу ДП «Сумський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»не є балансоутримувачем автомобільних доріг області. Державне управління автомобільними дорогами загального користування здійснює Державна служба автомобільних доріг України, таким органом управління у Сумській області є Служба автомобільних доріг у Сумській області, а тому він не є суб'єктом даного правопорушення.

Суд вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вислухавши пояснення ОСОБА_1, прийшов до висновку, що адміністративна справа підлягає закриттю у відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 та неможливістю у зв'язку з цим накладення на нього адміністративного стягнення.

Так, згідно п. 1 розділу «Функціональні обов'язки»посадової інструкції головного інженера філії «Охтирський райавтодор»ДП «Сумський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»головний інженер філії забезпечує ритмічну роботу підприємства, виконання доведених до філії Замовником завдань по будівництву, ремонту та експлуатації автомобільних доріг в межах заключних контрактів та лімітів фінансування. Відповідно до контрактів укладених між ДП «Сумський облавтодор»та Службою автомобільних доріг в Сумській області.

Відповідно до укладеного на 2012 рік із Службою автомобільних доріг у Сумській області договору № 1Е-Д/1171 від 26.01.2012 р. підрядник здійснює експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення.

Згідно п. 1.3 Договору замовник доводить кожний місяць Виконавцю план обсягів робіт, що підлягає фінансуванню у поточному періоді. При цьому Замовник на свій розсуд, керуючись власними господарськими потребами визначає кількісні характеристики наданих за цим Договором послуг.

Відповідно до ст. 7 ЗУ «Про автомобільні дороги», із змінами та доповненнями, - автомобільні дороги загального користування перебувають у державній власності.

Державне управління автомобільними дорогами загального користування здійснює Державна служба автомобільних доріг України, що є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом міністрів України через керівника центрального органу виконавчої влади у галузі транспорту і який має свої органи управління на місцях (ст. 10 ЗУ «Про автомобільні дороги»).

Таким органом управління у Сумській області є Служба автомобільних доріг у Сумській області, в обов'язок якої, в тому числі, входить ремонт та утримання автомобільних доріг за встановленими державними стандартами і нормами (п.п. 5,6, ч. 1 ст. 11 ЗУ «Про автомобільні дороги»).

Статтями 11-13 ЗУ «Про автомобільні дороги»передбачені обов'язки, права та відповідальність органу державного управління автомобільними дорогами загального користування.

Так, зокрема, на орган державного управління автомобільними дорогами загального користування покладено обов'язок із забезпечення безперервних, безпечних, економічних та зручних умов руху транспортних засобів, організації будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг за встановленими державними стандартами і нормами (пл. 5,6 ч. 1 ст. 11 ЗУ «Про автомобільні дороги»).

Крім того на орган державного управління автомобільними дорогами загального користування також покладено обов'язок із розроблення пропозицій щодо фінансування робіт (п. 2 ч. 1 ст. 11 ЗУ «Про автомобільні дороги»).

ДП «Сумський облавтодор»в тому числі і філія «Охтирський райавтодор»можуть виконувати тільки ті роботи, які будуть доведені підприємству Службою автомобільних доріг у Сумській області згідно Дефектних актів, а в разі виконання робіт поза зазначених планів, оплата по ним не буде проведена.

Таким чином, в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ст. 188-28 КУпАП, оскільки в судовому засіданні не встановлено його вини та порушення ним вимог ст. 12 ЗУ «Про дорожній рух».

Тому провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 247, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ст. 188-28 КУпАП відносно ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Сумської області через Охтирський міськрайонний суд Сумської області протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя А. М. Кудін