Постанова від 15.02.2012 по справі 0670/12083/11

справа № 0670/12083/11

категорія 9

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 лютого 2012 р. м. Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Липи В.А.,

при секретарі - Швець Н.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Житомирської обласної психіатричної лікарні № 1 до Державної фінансової інспекції в Житомирській області, за участю третьої особи Приватної фірми "Катарх" про визнання протиправною та скасування обов'язкової письмової вимоги від 17.06.2011 року № 06-04-17/5230,-

встановив:

Житомирська обласна психіатрична лікарня № 1 звернулася до адміністративного суду з позовною заявою, в якій просила визнати протиправною та скасувати письмову вимогу Контрольно-ревізійного управління в Житомирській області від 17.06.2011 року за № 06-04-17/5230 у частині:

- відображення в обліку Житомирської обласної психіатричної лікарні № 1 Житомирської обласної ради дебіторську заборгованість ПФ "Катарх" за недоотриману орендну плату на суму 233705 грн. 06 коп., в т.ч. по розрахунках з бюджетом. Провести претензійно-позовну роботу з ПФ "Катарх" для отримання несплачених коштів та перерахувати кошти у сумі 233705 грн. 06 коп. до бюджету. В іншому випадку стягнути з осіб, винних в недоотриманні орендної плати, шкоду у порядку та розмірі встановленому ст. ст. 130-136 КЗпП України;

- повернути безоплатно передані в користування матеріальні цінності та оформити на них відповідні договори оренди;

- внести зміни в 2011 році до кошторису в частині зменшення асигнувань по КЕКВ 1111 "Оплата праці бюджетних установ" на суму 13108 грн. 27 коп. та по КЕКВ 1120 "Нарахування на заробітну плату" на суму 4688 грн. 56 коп.;

- провести претензійно-позовну роботу щодо повернення зайво виплачених сум коштів за невідпрацьований робочий час. В іншому випадку стягнути з особи, винної у зайвих грошових виплатах кошти у сумі 9104 грн. 69 коп. у порядку та розмірах встановлених ст.ст. 133-136 КЗпП України;

- провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сум внесків до Фонду та повернути зайво сплачені кошти у сумі 3305 грн. 00 коп.

У обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 06 травня 2011 року Контрольно-ревізійним управлінням в Житомирській області було проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Житомирської обласної психіатричної лікарні № 1 Житомирської обласної ради за період з 01.07.2008 року по завершений звітний період 2011 року, за результатами якої складено Акт від 06.05.2011 року за № 06-04-09/052. За результатами проведеної ревізії Контрольно-ревізійним управлінням в Житомирській області було виставлено вимогу від 17.06.2011 року № 06-04-17/5230 "Про усунення порушень, виявлених ревізією фінансово-господарської діяльності обласної психіатричної лікарні № 1 Житомирської обласної ради". З прийнятою вимогою позивач не погоджується, а тому просить скасувати її.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 15 лютого 2012 року замінено відповідача по справі на Державну фінансову інспекцію в Житомирській області.

У судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали та просили задовольнити у повному обсязі, з підстав викладених у позовній заяві.

Представники відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнали, надали письмові заперечення, в яких просили відмовити у задоволенні позову за необґрунтованістю позовних вимог.

Представник третьої особи в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив задовольнити.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін та дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, прийшов до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п. 1.2.2.2 плану Контрольно-ревізійного управління в Житомирській області на І квартал 2011 року та на підставі направлень на проведення ревізії від 08.02.2011 року № 150, від 14.02.2011 року № 168 виданих начальником КРУ в Житомирській області Рибаком М.О., заступником начальника відділу Седляром М.М. та провідним контролером-ревізором КРУ в Житомирській області Каплун І.А. проведено ревізію фінансово-господарської діяльності обласної психіатричної лікарні № 1 Житомирської обласної ради за період з 01.07.2008 року по завершений звітний період 2011 року.

Ревізію проведено з 08.02.2011 року по 06.05.2011 року у відповідності до питань програми ревізії та робочого плану, з відома головного лікаря Шумлянського Віктора Якимовича та головного бухгалтера Сафінської Ольги Миколаївни.

За результатами перевірки 06.05.2011 року складено Акт № 06-04-09/052.

На підставі Акту ревізії фінансово-господарської діяльності № 06-04-09/052 відповідачем було направлено позивачу вимогу від 17.06.2011 року № 06-04-17/5230 "Про усунення порушень, виявлених ревізією фінансово-господарської діяльності обласної психіатричної лікарні № 1 Житомирської обласної ради".

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Форми, найменування і порядок прийняття актів державними чи іншими органами залежать від місця даного органу в системі відповідних органів та його компетенції і регламентуються Конституцією України, відповідними законами України та положенням (статутом) про такий орган.

Для реалізації завдань, функцій та інтересів держави в процесі державного управління створюються спеціальні органи, які діють в межах своїх повноважень.

Згідно із ст. 2 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні", головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, порушень та запобігання їм у подальшому.

Частиною 5 ст. 2 вказаного Закону визначено, що результати ревізії викладаються в акті.

Стаття 11 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" встановлює, що плановою виїзною ревізією вважається ревізія у підконтрольних установах, яка передбачена у плані роботи органу державної контрольно-ревізійної служби і проводиться за місцезнаходженням такої юридичної особи чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна ревізія.

Відповідно до Положення про Головне контрольно-ревізійне управління України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 року № 884 (чинного на час виникнення спірних правовідносин), ГоловКРУ відповідно до покладених на нього завдань: - проводить: у підконтрольних установах ревізії фінансово-господарської діяльності, використання і збереження фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильності визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, стану і достовірності бухгалтерського обліку і фінансової звітності, звітності про виконання державного бюджету, місцевих бюджетів і кошторисів; державний фінансовий аудит виконання державних (бюджетних) програм і місцевих бюджетів, діяльності бюджетних установ, суб'єктів господарювання державного сектору економіки та інших суб'єктів господарювання, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно;

- здійснює контроль за: виконанням функцій з управління об'єктами державної власності; цільовим та ефективним використанням коштів державного і місцевих бюджетів;

- вживає в установленому порядку заходів до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства та притягнення до відповідальності винних осіб, а саме: вимагає від керівників та інших службових осіб підконтрольних установ усунення виявлених порушень законодавства; звертається до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів; організовує роботу контрольно-ревізійних підрозділів в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі із здійснення державного фінансового контролю.

ГоловКРУ у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції і законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.

Державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудита, перевірки державних закупівель та інспектування.

Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

Пунктом 5 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 року № 550 передбачено, що планові виїзні ревізії проводяться відповідно до планів контрольно-ревізійної роботи, затвердженого в установленому порядку.

Пунктом 6 Порядку планування контрольно-ревізійної роботи органами державної контрольно-ревізійної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.08.2001 року. № 955 встановлено, що терміни підготовки та порядок затвердження планів контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ, контрольно-ревізійних управлінь в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, а також планів контрольно-ревізійної роботи контрольно-ревізійних підрозділів (відділів, груп) в районах, містах, районах у містах, у тому числі міжрайонних контрольно-ревізійних відділів, визначаються ГоловКРУ.

Згідно із п. 5 Порядку планування, плани контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ, контрольно-ревізійних управлінь в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, а також плани контрольно-ревізійної роботи контрольно-ревізійних підрозділів (відділів, груп) в районах, містах, районах у містах, у тому числі міжрайонних контрольно-ревізійних відділів, розробляються на підставі Плану основних напрямків контрольно-ревізійної роботи органів державної ревізійної служби та включають інші питання, вирішення яких належить до компетенції органів державної контрольно-ревізійної служби.

Відповідно до п.п. 45, 46 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого постановою КМ України № 550 від 20.04.2006 року, у міру виявлення ревізією порушень законодавства посадові особи служби, не чекаючи закінчення ревізії, мають право усно рекомендувати керівникам об'єкта контролю невідкладно вжити заходів для їх усунення та запобігання у подальшому. Якщо вжитими в період ревізії заходами не забезпечено повне усунення виявлених порушень, органом служби у строк не пізніше ніж 10 робочих днів після реєстрації акта ревізії, а у разі надходження заперечень (зауважень) до нього - не пізніше ніж 3 робочих дні після надіслання висновків на такі заперечення (зауваження) надсилається об'єкту контролю письмова вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства із зазначенням строку зворотного інформування. Про усунення виявлених ревізією фактів порушення законодавства цей об'єкт контролю у строк, визначений вимогою про їх усунення, повинен інформувати відповідний орган служби з поданням завірених копій первинних, розпорядчих та інших документів, що підтверджують усунення порушень.

Зі змісту Акту ревізії вбачається наступне.

У порушення п. 3 ст. 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", п. 19 ст. 43, п. 5 ст. 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області" затверджених рішеннями Житомирської обласної ради від 24.05.2007 року № 272, від 26.06.2008 року № 593, від 14.11.2008 року № 702, від 27.03.2009 року № 779, від 09.09.2009 року № 892, від 18.03.2010 року № 1054, від 11.05.2010 року № 1086, Житомирською обласною психіатричною лікарнею №1 Житомирської обласної ради, внаслідок передачі ПФ "Катарх" без дозволу Житомирської обласної ради та на безоплатній основі обладнання котельні, недоотримано власних надходжень, при відсутності заборгованості в обліку, за надане в оренду майно без оформлення договірних відносин на загальну суму 233705, 06 грн.

У порушення п.п. 20, 22, 47 "Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ", затвердженого постановою КМ України від 28.02.2002 року № 228, п. 5 ст. 7 Бюджетного Кодексу України, розпорядження КМ України від 21.10.2009 року № 1261-р "Про перерозподіл бюджетних призначень у 2009 році" та в наслідок невірного розрахунку потреби в коштах на виплату мінімальної заробітної плати, в листопаді 2009 року затверджено асигнувань, які надійшли в повному обсязі, на загальну суму 17796,83 грн., в тому числі по КЕКВ 1111 "Оплата праці бюджетних установ" у сумі 13108,27 грн. та по КЕКВ 1120 "Нарахування на заробітну плату" в сумі 4688,56 грн.

У порушення ст. 8 Закону України "Про відпустки", п. 7 "Порядку застосування Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці" № 16 від 30.01.1998 року, працівникам Лікарні зайво нараховано та виплачено відпускні на загальну суму 1020,06 грн. та як наслідок, зайво проведено нарахувань на заробітну плату та перераховано внесків до державних цільових фондів на суму 336,61 грн.

В порушення ст. 102-1 Кодексу Законів про працю України та п. 5 "Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ організацій", затвердженого спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.1993 № 43, ст. 1 Закону України "Про оплату праці", зайво нараховано заробітної плати за фактично невідпрацьований час зовнішнім сумісникам на загальну суму 9104,69 грн. та відповідно до зайвого перерахування до державних цільових фондів нарахувань на заробітну плату в сумі 3305,00 грн.

Відповідно до звіту про результати процедури запиту цінових пропозицій від 25.08.2008 року № 16, тендерним комітетом Лікарні при проведенні закупівлі по предмету м'ясо свіже та заморожене, в порушення вимог пп. 2 п. 28 Тимчасового положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2008 року № 274, не відхилено тендерні пропозиції, так як учасниками процедури закупівлі (ПП ОСОБА_6, ПП ОСОБА_7.), є пов'язаними особами. Порушення допущено всіма членами тендерного комітету.

Аналогічно, в 2009 році в порушення пп. 2 п. 28 "Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 року № 921, проведено відкриті торги по предмету закупівлі м'ясо свіже та заморожене не відхиливши пропозицій учасників, які є пов'язаними особами (ПП ОСОБА_6, ПП ОСОБА_7), більш того акцептовано пропозицію ПП ОСОБА_7 Порушення допущено всіма членами тендерного комітету.

В порушення п. 35 "Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 року № 921, оголошення про проведення відкритих торгів в 2009 році по предмету закупівлі послуги по виробництву та розподілу тепла та гарячої води по зовнішніх теплових мережах, не зазначено вид, кількість та місце поставки товарів або вид і місце виконання робіт чи надання послуг та кваліфікаційні вимоги, яким повинні відповідати учасники. Порушення допущено всіма членами тендерного комітету.

Також, в порушення пп. 28, 61, 62, 63 "Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 року № 921, тендерна документація не містить чітко визначеної ціни, невідповідність пропозицій учасників технічного завдання (не подано як саме здійснюється забезпечення кваліфікаційним персоналом, забезпечення технічними засобами, постійно працюючий персонал) та не маючи в наявності обладнання та матеріально-технічної бази, не відхиливши тендерну пропозицію, не відмінивши замовником торгів чи визнання їх такими, що не відбулися, з ПФ "Катарх" укладено договір № 68 від 01.03.2010 року на надання послуг по виробництву та розподіленню тепла та гарячої води по зовнішніх теплових мережах. Порушення допущено всіма членами тендерного комітету.

У 2011 році оголошення про проведення відкритих торгів не відповідало формі оголошення про проведення відкритих торгів, яку затверджено Наказом Міністерства економіки України від 26.07.2010 року № 922 (не зазначено реєстраційний рахунок замовника, відкритий в органах Державного казначейства України та не зазначено кількість товарів або обсяг виконання робіт чи надання послуг).

Документація конкурсних торгів не відповідала стандартній документації конкурсних торгів для процедури закупівлі - відкриті торги, затвердженої Наказом Міністерства економіки України від 26.07.2010 року № 919, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 10.07.2010 року за № 653/17948 (не зазначено обсяг надання послуг та не зазначено інформацію про необхідні технічні, якісні, кількісні характеристики предмета закупівлі, в тому числі відповідну технічну специфікацію).

В порушення ч. 2 ст. 22 Закону України "Про здійснення державних закупівель", в документації тендерних торгів не визначено розмір, вид, умови надання, умови повернення та неповернення забезпечення виконання договору про закупівлю.

Крім того, в порушення п. 2 ст. 16, п. 1 ст. 30 Закону України "Про здійснення державних закупівель", не маючи в наявності обладнання та матеріально-технічної бази та не відмінивши замовником торгів чи визнання їх такими, що не відбулися, з ПФ "Катарх" укладено договір № 61 від 03.03.2011 року на надання послуг по виробництву та розподіленню тепла та гарячої води по зовнішніх теплових мережах. Порушення допущено всіма членами тендерного комітету.

З метою повного усунення виявлених порушень та на підставі п. 7 ст. 10 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" КРУ в Житомирській області надіслало лист-вимогу позивачу, в якому вимагало: відобразити в обліку Житомирської обласної психіатричної лікарні № 1 Житомирської обласної ради дебіторську заборгованість ПФ "Катарх" за недоотриману орендну плату на суму 233705 грн. 06 коп., в т.ч. по розрахунках з бюджетом. Провести претензійно-позовну роботу з ПФ "Катарх" для отримання несплачених коштів та перерахувати кошти у сумі 233705 грн. 06 коп. до бюджету. В іншому випадку стягнути з осіб, винних недоотриманні орендної плати, шкоду у порядку та розмірі встановленому ст. ст. 130-136 КЗпП України; повернути безоплатно передані в користування матеріальні цінності та оформити на них відповідні договори оренди; внести зміни в 2011 році до кошторису в частині зменшення асигнувань по КЕКВ 1111 "Оплата праці бюджетних установ" на суму 13108 грн. 27 коп. та по КЕКВ 1120 "Нарахування на заробітну плату" на суму 4688 грн. 56коп.; провести претензійно-позовну роботу щодо повернення зайво виплачених сум коштів за невідпрацьований робочий час. В іншому випадку стягнути з особи, винної у зайвих грошових виплатах кошти у сумі 9104 грн. 69 коп. у порядку та розмірах встановлених ст.ст. 133-136 КЗпП України; провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сум внесків до Фонду та повернути зайво сплачені кошти у сумі 3305 грн. 00 коп. та встановлено термін подання інформації про її виконання до 19.07.2011 року.

Проте, Житомирською обласною психіатричною лікарнею № 1 було частково виконано вимогу, а в частині відшкодування фінансових порушень на загальну суму 265,25 тис. грн., зокрема: внаслідок надання в безоплатне користування обладнання котельні ПФ "Катарх" без дозволу Житомирської обласної ради, недоотримано власних надходжень, при відсутності заборгованості в обліку, за надане в оренду майно без оформлення договірних відносин у сумі 233,70 тис. грн.; в результаті невірного розрахунку потреби в коштах на виплату мінімальної заробітної плати, в листопаді 2009 року затверджено асигнувань по КЕВК 1111 "Оплата праці бюджетних установ" та по КЕКВ 1120 "Нарахування на заробітну плату", які надійшли в повному обсязі на загальну суму 17,79 тис. грн.; зайво нараховано заробітної плати на загальну суму 10.12 тис. грн. та відповідно зайво перераховано до державних цільових фондів нарахувань на заробітну плату в сумі 3,64 тис. грн. вимога не виконана.

Таким чином, суд приходить до висновку про правомірність прийнятого відповідачем рішення за наслідками проведення ревізії фінансово-господарської діяльності позивача за період з 01.07.2008 по завершений звітний період 2011 року та відсутність підстав для визнання протиправною та скасування вимоги від 17.06.2011 року № 06-04-17/5230 "Про усунення порушень, виявлених ревізією фінансово-господарської діяльності обласної психіатричної лікарні № 1 Житомирської обласної ради".

Твердження позивача про протиправність дій відповідача під час проведення ревізії фінансово-господарської діяльності Житомирської обласної психіатричної лікарні № 1 не підтверджуються матеріалами справи, у зв'язку з чим суд приходить до висновку про відсутність підстав для їх задоволення.

Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

У відповідності із ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративний суд перевіряє, чи прийняті (вчинені) вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії). В даному випадку відповідачем враховано цілий ряд обставин, які мають значення для прийняття рішення.

За таких обставин, суд дійшов до висновку про відсутність підстав для задоволення адміністративного позову.

Керуючись ст. т. 158-163, 186, 254 КАС України, суд,-

постановив:

Відмовити у задоволенні позовних вимог.

Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя: В.А. Липа

Повний текст постанови виготовлено: 20 лютого 2012 р.