Постанова від 18.07.2011 по справі 0670/5669/11

справа № 0670/5669/11

категорія 11.5

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 липня 2011 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Попова О. Г. ,

розглянувши у порядку письмового провадження у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом Управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області

до Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області

про скасування постанови від 18.05.2011 р.,-

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить скасувати постанову Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Житомирській області від 18.05.2011 року про стягнення з Управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області 680 грн. за невиконання рішення суду без поважних причин. Вважає вказану постанову безпідставною і такою, що підлягає скасуванню, оскільки рішення суду в частині перерахунку невиплачених стягувачу коштів виконано Управлінням у семиденний строк. Щодо невиконання рішення суду в частині виплати недоплачених коштів, то позивач зазначає, що до функцій Управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області належить тільки перерахунок пенсії, у зв'язку з чим після зроблення перерахунку пенсійна справа стягувача була надіслана до Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області для перевірки (контролю) правильності проведеного перерахунку та здійснення виплати недоплачених коштів, а тому стягнення з Управління виконавчого збору є безпідставним.

Позивач просив справу розглядати за відсутності його представника.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надіслав до суду письмові заперечення, в яких просить відмовити у задоволенні позову за безпідставністю та проводити судовий розгляд справи за його відсутності.

Враховуючи наведене, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Постановою державного виконавця Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області від 15.03.2011 року було відкрито виконавче провадження на підставі виконавчого листа, виданого Лугинським районним судом Житомирської області 02.03.2011 року по справі №2-а-3164/09, про зобов'язання Управління Пенсійного фонду в Лугинському районі Житомирської області провести перерахунок та виплатити ОСОБА_1 додаткову пенсію у відповідності до ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

16.03.2011 року державним виконавцем копія постанови про відкриття виконавчого провадження надіслана сторонам виконавчого провадження для відома, проте, як вбачається з матеріалів справи, рішення суду у встановлений для добровільного виконання строк боржником виконано не було, будь - якої інформації щодо виконання ним судового рішення на користь стягувача не надано.

18.05.2011 року державним виконавцем винесено постанову про накладення штрафу на боржника у розмірі 680,00 грн. за невиконання рішення суду без поважних причин та встановлено новий строк для виконання рішення.

Згідно з ч. 1 ст. 17 Закону України "Про виконавче провадження" від 21.04.1999 року №606-XIV (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - Закон), примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом.

Згідно ст. 11 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії; здійснювати заходи, необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення, у спосіб та в порядку, встановленому виконавчим документом

У відповідності до ч. 2 ст. 30 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний провести виконавчі дії з виконання рішення протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, а з виконання рішення немайнового характеру - у двомісячний строк.

Відповідно до ст. 75 Закону України "Про виконавче провадження" після відкриття виконавчого провадження за виконавчим документом, що зобов'язує боржника вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, державний виконавець перевіряє виконання рішення не пізніше ніж на наступний день після закінчення строку, встановленого частиною другою статті 25 цього Закону для самостійного виконання рішення.

У разі невиконання без поважних причин цих вимог державний виконавець застосовує до боржника штрафні санкції чи інші заходи, передбачені законодавством, і призначає новий строк виконання. Якщо після цього рішення не буде виконано і виконання може бути проведено без участі боржника, державний виконавець організовує виконання відповідно до повноважень, наданих йому законом, а на боржника державним виконавцем накладається штраф у сумі двократного розміру витрат на проведення виконавчих дій у порядку, встановленому частиною другою статті 87 цього Закону.

У відповідності до ст. 89 Закону України "Про виконавче провадження" у разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на посадових осіб - від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на боржника - юридичну особу - від сорока до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.

Постанова державного виконавця про накладення штрафу може бути оскаржена до начальника відповідного органу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець або до суду в 10-денний строк.

У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин державний виконавець у тому ж порядку накладає штраф на боржника у подвійному розмірі. При подальшому невиконанні рішення боржником державний виконавець порушує клопотання перед судом про кримінальну відповідальність боржника відповідно до закону.

Як вбачається з позовної заяви, на виконання постанови про відкриття виконавчого провадження головним спеціалістом-юристконсультом УПФУ в Лугинському районі Житомирської області було підготовлено юридичний висновок, зібрані всі необхідні документи для формування пенсійної справи та передані до відділу пенсійного забезпечення для здійснення перерахунку недовиплачених коштів та здійснено необхідний перерахунок у 7-ми денний термін, однак ніяких підтверджуючих доказів на вчинення зазначених дій суду не надано.

Встановлено, що на момент винесення оскаржуваної постанови та на час розгляду справи в суді, рішення суду за виконавчим листом не виконано, інформація щодо вжиття заходів та доказів виконання рішення у повному обсязі до Підрозділу примусового виконання рішень не надходила.

Посилання позивача, як на підставу, яка обгрунтовує поважність причин невиконання управлінням рішення суду в повному обсязі, на відсутність повноважень щодо виплати присуджених судовим рішенням коштів, є безпідставною, оскільки судом постановлено рішення про зобов'язання вчинити дії на користь стягувача саме Управлінням Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області, яке являється боржником по виконавчому провадженню, тому відповідач відповідно до покладених на нього обов'язків правомірно вжив примусові виконавчі дії, а саме - виніс постанову про накладення штрафу на боржника (позивача), який визначений судовим рішенням.

Наведені обставини свідчать про те, що у встановлений для добровільного виконання судового рішення строк воно виконано не було, на момент прийняття оскаржуваної постанови про факт сплати коштів виконавцю відомо не було.

З огляду на викладене, суд вважає, що постанова Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області про стягнення 680 грн. за невиконання рішення суду без поважних причин винесена на підставі Закону та у межах повноважень відповідача, а тому позовні вимоги щодо її скасування є безпідставними.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 158-163, 254 КАС України, суд

постановив:

У задоволенні адміністративного позову Управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області до Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області про скасування постанови від 18.05.2011 року (ВП № 25062644) відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.

Уразі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя: О.Г. Попова