Постанова від 18.04.2011 по справі 2а-3570/10/0670

справа № 2а-3570/10/0670

категорія 2.16

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 квітня 2011 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Сичової О.П. ,

при секретарі - Шевчук Т.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом Дочірнього підприємства "Сервіс-Тара" Новоград-Волинського комерційного орендного комунального підприємства

до Державної інспекції з контролю за цінами в Житомирській області

за участю третьої особи Комунального підприємства "Міськкомунсервіс"

та Новоград - Волинської об'єднаної державної податкової інспекції

про скасування рішення про застосування економічних санкцій,-

встановив:

Дочірнє підприємство "Сервіс-Тара" Новоград-Волинського комерційного орендного комунального підприємства звернулося до суду з позов до Державної інспекції з контролю за цінами в Житомирській області про скасування рішення про застосування економічних санкцій від 22 квітня 2010 року №47.

Представники позивача в судовому засіданні позов підтримали в повному обсязі з підстав викладених в позовній заяві.

Представники відповідача в судовому засіданні проти позову заперечили з підстав викладених в письмовому запереченні на адміністративний позов.

Представник Новоград - Волинської об'єднаної державної податкової інспекції пояснила, що платник єдиного податку для обкладання єдиним податком повинен враховувати всі кошти, отримані на розрахунковий рахунок та в касу від продажу продукції ( товарів, робіт, послуг), суми позареалізаційних доходів, виручку від іншої реалізації.

Представник Комунального підприємства "Міськкомунсервіс" повідомила про те, що раніше позивач вивозив ТПВ на свій полінгон і тому рішення виконкому приймались відносно нього, а в перевіряемий період полігон знаходиться в підпорядкуванні третьої особи. Надав договори укладениі між її довірителем та позивачем в яких зазначено ,що розмір оплати послуг відповідає тарифам встановленим рішенням виконавчого комітету Новоград-Волинської міської ради.

Вислухавши пояснення представників сторін та третіх осіб, дослідивши докази по справі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Дочірнє підприємство "Сервіс-Тара" Новоград-Волинського комерційного орендного комунального підприємства здійснює свою діяльність на підставі положення, зареєстрованого виконавчим комітетом Новоград - Волинської міської ради, розпорядженням №428 від 08.09.1999 року зі змінами внесеними розпорядженням №307 від 03.10.2002 року та №456 від 27.12.2002 року.

З 06 квітня по 15 квітня 2010 року працівниками державної інспекції з контролю за цінами в Житомирській області було проведено планову перевірку дочірнього підприємства "Сервіс-Тара" Новоград-Волинського комерційного орендного комунального підприємства з питань дотримання державної дисципліни цін при встановленні, формуванні та застосуванні тарифів на послуги з вивезення та захоронення твердих побутових відходів, з питань достовірності наданих розрахункових матеріалів для отримання висновків щодо їх економічного обгрунтування.

Первіркою встановлено, що ДП "Сервіс - тара" було порушено вимоги рішень виконавчого комітету Новоград - Волинської міської ради №208 від 27.05.2009 року та №349 від 07.10.2009 року, а саме замість тарифів на захоронення твердих побутових відходів встановлених даними рішеннями в розмірі 6,40 грн. і 7,27 грн. за один кубічний метр позивач застосовував тарифи відповідно 6,77 грн. та 7,69 грн. за один кубічний метр.

Відповідно до ст. 28 Закону України "Про місцеве самоврядування" до відення виконавчих органів сільських, селищних та міських рад належить встановлення в порядку і в межах, визначених законодавством, тарифів щодо оплати побутових, комунальних, транспортних та інших послуг, які надаються підприємствами та організаціями комунальної форми власності відповідної територіальної громади, погодження в установленому порядку цих питань з підприємствами, установами та організаціями, які не належать да комунальної форми власності.

Твердження позивача про те, що тарифи у вищезазначених рішеннях затвердженні для Комунального підприємства "Міськкомунсервіс", а тому Дочірнє підприємство "Сервіс-Тара" Новоград-Волинського комерційного орендного комунального підприємства не підлягає під їх дію , спростовується договорами про надання послуг на захоронення твердих побутових відходів укладених між останніми. В зазначених договорах розмір оплати послуг відповідає тарифам, затвердженим рішеннями виконавчого комітету Новоград - Волинської міської ради №208 від 27.05.2009 року та №349 від 07.10.2009 року. Тобто позивачем при перепродажі послуги, яку надає КП "Міськкомунсервіс" ,всупереч умов п.1.1 заключених договорів було застосовано завищенні тарифи з 01.07.2009 р. по 19.11.2009 р. в розмірі 6,77 грн. замість 6,40 грн. та з 20.11.2009 р. по 01.04.2010 р. в розмірі 7,69 грн. замість 7,27 грн. за 1 метр кубічний.(а.с. 67,72)

Та обставина , що позивач знаходиться на спеціальному режимі оподаткування і при проведенні розрахунків з замовниками в сумі встановленій вищезазначеними рішеннями буде нести збитки, на думку суду не може вплинути на суть спору. Крім того в розрахунки за перевіряемий період тарифу на розміщення та захоронення на полігоні 1м3 ТПВ включена сума ПДВ (а.с.65,74).

Відповідно ст. 14 "Закону України "Про ціни та ціноутворення" вся необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

Також судом встановлено, що директора ДП "Сервіс - тара" ОСОБА_1 у відповідності з зазначеними вище правопорушеннями на підставі постанови № 0034 від 26 квітня 2010 року заступника начальника державної інспекції з контролю за цінами в Житомирській області було накладене адміністративне стягнення за порушення вимог вищезазначених рішень в розмірі 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Зазначена постанова в установленому порядку керівником позивача не оскаржена,а накладена фінансова санкція у розмірі 1700 грн. сплачена до бюджету. (а.с.60,61).

На підставі зазначеного суд вважає ,що обставини зазначені в постанові є доведеними.

З огляду на вищезазначене суд приходить до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 158 - 163, 167, 254 КАС України, Житомирський окружний адміністративний суд,-

постановив:

В задоволенні позову відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.

У разі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя: О.П. Сичова

Повний текст постанови виготовлено: 22 квітня 2011 р.