28.08.08
Справа №АС2/324-08.
За позовом: Прокурора Зарічного району м. Суми в інтересах держави в особі відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Суми
До відповідача :Приватного підприємця ОСОБА_1, м. Суми
про зобов'язання вчинити дії.
СУДДЯ М.С.ЛУЩИК
При секретарі с/з Гордієнко Ж.М .
За участю представників сторін:
від позивача: не з'явився.
від відповідача: не з'явився
Прокурор: не з'явився.
Суть спору: позивач просить суд зобов'язати страхувальника ОСОБА_1 надати Відділенню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Суми необхідні документи для проведення перевірки на предмет правильності нарахування повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачення коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Відповідач в судове засідання не з'явився, відзив на позов не подав тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи суд встановив :
Відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 29.03.1999р. страхування від нещасних випадків є самостійним видом загальнообов'язкового соціального страхування. Страхування від нещасних випадків здійснюється Фондом соціального страхування від нещасних випадків. Усі види страхових виплат, страхових послуг і профілактичних заходів проводяться Фондом за рахунок страхових внесків роботодавців. Неотримання Фондом страхових внесків перешкоджає здійсненню зазначених заходів.
Позивач в обґрунтування своїх вимог посилається на те, що 13.05.2008 року відповідач був повідомлений про необхідність надання документів для перевірки.
Однак, як зазначає позивач відповідач документи для проведення перевірки на предмет правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві позивачу не надав, чим порушив ст. 45 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 29.03.1999р.
Відповідно до п 8.1. Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої Постановою правління ВД ФСНВ від 12.07.07р. №36 (далі - Інструкція) робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюють контроль за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою перерахування та надходження страхових внесків, інших платежів до Фонду, а також за цільовим і правильним витрачанням його коштів.
Відповідно пункту 8.2. Інструкції контроль проводиться шляхом перевірки бухгалтерських документів про нарахований заробіток та інші виплати, повноти нарахування страхових внесків, платіжних доручень про перерахування сум внесків та інших платежів на рахунок Фонду, розрахункових документів на проведені виплати, відповідності фінансових звітів за коштами Фонду балансовим рахункам "Розрахунки за страхуванням".
Перевірці підлягають документи за весь період з моменту проведення попередньої перевірки. Якщо перевірка не проводилась, або у разі ліквідації, реорганізації страхувальника, виявлення порушень або зловживань, перевірці підлягають документи як за поточний рік, так і за попередні періоди, починаючи з 1 квітня 2001 року.
Пункт 8.3 Інструкції зобов'язує страхувальника безперешкодно надавати тим посадовим особам чи уповноваженим особам робочих органів виконавчої дирекції Фонду, які проводять перевірку, потрібні для проведення цієї перевірки документи і виділяти для участі у перевірці свого представника. Керівники і відповідні службові особи під час перевірки зобов'язані давати письмові пояснення з питань, що перевіряються, виконувати вимоги осіб, які перевіряють, щодо усунення виявлених порушень.
Однак, як свідчать матеріали справи, відповідач в порушення вимог чинного законодавства ухиляється від надання документів для проведення перевірки на предмет повноти та своєчасності сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві.
Враховуючи зазначені обставини, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог щодо зобов'язання відповідача, що використовує найману працю надати Відділенню ВД ФСНВ в м. Суми необхідні документи для проведення перевірки на предмет правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачення коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 17, 104-106 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст. 45, 52, 55 ЗУ “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», суд -
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Зобов'язати страхувальника ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) надати Відділенню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Суми ( 40024, м. Суми, вул. Даргомижського, 6, код. 24014389) необхідні документи для проведення перевірки на предмет правильності нарахування повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачення коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
3. Роз'яснити сторонам, що Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного господарського суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
4. Згідно ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
СУДДЯ М.С.ЛУЩИК