справа № 2-а-8024/08
категорія 66
05 грудня 2008 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Літвин О. Т. ,
при секретарі - Швець Н.П. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Прокурора Попільнянського району в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області
до Приватного підприємця ОСОБА_1
про стягнення 13600,00 грн.,-
встановив:
Прокурор Попільнянського району в інтересах позивача звернувся до суду з позовом в якому просить стягнути з відповідача 13600,00 грн. фінансових санкцій. В обґрунтування позову зазначає, що в порушення вимог ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" ОСОБА_1 надавав послуги з нерегулярних перевезень пасажирів без оформлення відповідних документів.
У судовому засіданні прокурор та представник позивача позов підтримали.
Відповідач до суду не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином через засоби масової інформації за останнім відомим місцем проживання.
Заслухавши думку прокурора, пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Частиною другою цієї ж статті встановлено, що для нерегулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.
Встановлено, що державними інспекторами ТУ ГДІ на автомобільному транспорті проведена перевірка додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої складено акти №011431 від 17.05.2007 року, №011740 від 09.08.2007 року, № 011947 від 25.09.2007 року, № 011951 від 26.09.2007 року, № 012012 від 05.10.2007 року, № 011986 від 09.10.2007 року, № 012073 від 01.11.2007 року, № 012118 від 11.11.2007 року та № 012200 від 25.12.2007 року.
Перевіркою встановлено, що 17.05.2007 р. ОСОБА_1 керуючи автомобілем Опель Мовано, номерний знак НОМЕР_1, надавав послуги з нерегулярних перевезень пасажирів без узгодження на виконання перевезень.
09.08.2007 р. ОСОБА_1 керуючи автомобілем Опель Мовано, номерний знак НОМЕР_1, надавав послуги з нерегулярних перевезень пасажирів без узгодження на виконання перевезень.
25.09.2007 р. ОСОБА_1 керуючи автомобілем Опель Мовано, номерний знак НОМЕР_1, надавав послуги з нерегулярних перевезень пасажирів без узгодження на виконання перевезень.
26.09.2007 р. ОСОБА_1 керуючи автомобілем Опель Мовано, номерний знак НОМЕР_1, надавав послуги з нерегулярних перевезень пасажирів без узгодження на виконання перевезень.
05.10.2007 р. ОСОБА_1 керуючи автомобілем Опель Мовано, номерний знак НОМЕР_1, надавав послуги з нерегулярних перевезень пасажирів без узгодження на виконання перевезень, схеми маршруту, розкладу руху та таблиці вартості проїзду.
09.10.2007 р. ОСОБА_1 керуючи автомобілем Опель Мовано, номерний знак НОМЕР_1, надавав послуги з нерегулярних перевезень пасажирів без узгодження на виконання перевезень.
01.11.2007 р. ОСОБА_1 керуючи автомобілем Опель Мовано, номерний знак НОМЕР_1, надавав послуги з нерегулярних перевезень пасажирів без узгодження на виконання перевезень.
11.11.2007 р. ОСОБА_1 керуючи автомобілем Опель Мовано, номерний знак НОМЕР_1, надавав послуги з нерегулярних перевезень пасажирів без узгодження на виконання перевезень.
25.12.2007 р. ОСОБА_1 керуючи автомобілем Опель Мовано, номерний знак НОМЕР_1, надавав послуги з нерегулярних перевезень на автомобілі переобладнаному з вантажного на пасажирський в порушення Постанови Кабінету Міністрів України № 1184 від 26.09.2007 року.
Абзацом третім частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На виконання вимог цієї статті та підставі актів перевірки начальник ТУ ГДІ на автомобільному транспорті в Житомирській області було прийнято постанови про застосування фінансових санкцій № 022313 від 24.10.2008 року, №022319 від 31.10.2007 року, № 022314 від 24.10.2007 року, №022232 від 12.09.2007 року, № 022399 від 28.11.2007 року, №022416 від 12.12.2007 року, № 022428 від 19.12.2007 року, №022102 від 20.06.2007 року та №022459 від 16.01.2008 року якими до відповідача застосовано фінансові санкції по 1700 грн., а всього на загальну суму 13600,00 грн.
У судовому засіданні не встановлено обставин, які б спростовували доводи позивача, тому суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню.
Керуючись Законом України "Про автомобільний транспорт", ст.ст. 86, 94, 159-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 в доход держави 13600,00 грн. фінансових санкцій.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: О.Т. Літвин