Донецький окружний адміністративний суд
про залишення позовної заяви без розгляду
16 травня 2012 р. Справа № 2а/0570/5126/2012
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Постановлена у нарадчій кімнаті
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Маслоід О.С.,
розглянувши адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Великоновосілківської районної державної адміністрації
до ОСОБА_1 (с. Новий Комар, Великоновосілківський район)
про стягнення надмірно виплачених коштів,
Управління праці та соціального захисту населення Великоновосілківської районної державної адміністрації звернулося до Донецького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплачених коштів у розмірі 117,42 грн.
З позовної заяви, яка отримана судом 27.04.2012 року, вбачається, що позивач просить стягнути з відповідача надміру виплачені кошти у сумі 117,42 гривень за період з 04 липня 2011 року по 31 серпня 2011 року.
Порушенне відповідачем право позивача було встановлено актом про проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення житлових субсидій та соціальної допомоги від 09 серпня 2011 року.
На підставі акту про проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення житлових субсидій та соціальної допомоги 09 серпня 2011 року складено розрахунок надміро виплачених коштів.
До суду позивач звернувся у квітні 2012 року, не обґрунтовуючи при цьому причин поважності пропуску процесуального строку звернення до суду.
Ч. 2 ст. 99 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.
Позивач дізнався про виникнення підстав, що дають право на пред'явлення передбачених законом, вимог в серпні 2011 року та не вжив заходів щодо захисту свого порушеного, на його думку, права.
Таким чином, встановлений частиною 2 статті 99 КАС України шестимісячний строк для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи обчислюється з дня, коли особа дізналася про порушення своїх прав, свобод чи інтересів збіг 31 січня 2012 року.
Згідно ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Ч. 1 ст. 100 КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Таким чином, на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів, суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення позивача до адміністративного суду поважними.
Суд також зазначає, що законом не передбачений перелік підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними За загальними правилами такими підставами вважаються, такі обставини, за яких своєчасне пред'явлення позову стає неможливим або ускладненим. Неподання позову умисно або з необережності не може бути підставою для захисту прав за позовом, поданим з пропущеним строком звернення до суду.
У ч. 2 ст. 107 КАС України зазначено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
З огляду на зазначене, позов підлягає залишенню без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись статями ст.ст. 23, 99, 100, 160, 165, 181, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Позовну заяву Управління праці та соціального захисту населення Великоновосілківської районної державної адміністрації звернулося до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплачених коштів у розмірі 117,42 грн. - залишити без розгляду.
Зазначена ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Дана ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Скарга подається на ім'я Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Суддя Маслоід О.С.