ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
19 серпня 2008 р.
Справа № 12/27
за позовом ПП ОСОБА_1 АДРЕСА_1
до відповідача Фонд комунальної власності територіальної громади м.Івано-Франківська вул.Л.Курбаса,2,м.Івано-Франківськ,76000
третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача : Івано-Франківська міська рада вул.Грушевського,21,м.Івано-Франківськ,76000
про немайнові спори ( укладення договору купівлі-продажу нежитлового приміщення)
Cуддя Матуляк Петро Ярославович
При секретарі Михалевич Андрій Дмитрович
Представники:
Від позивача: ОСОБА_1- приватний підприємець, свідоцтво про державну реєстацію фізичної особи-підприємця НОМЕР_1 Від позивача: ОСОБА_2, (довіреність б/н від 18.08.08р. - представник)
Від відповідача : Чупірчук Б.В., (довіреність №ФКВ - 05/1576 від 19.08.08р. - головний спеціаліст (юрист))
Від третьої особи : Сегін І.Р., (довіреність №1073/01-17/07в від 18.06.07р. - головний спеціаліст юридичного відділу)
СУТЬ СПОРУ: заявлено позов про зобов"язання Фонду комунальної власності територіальної громади м.Івано-Франківська укласти із приватним підприємцем ОСОБА_1 договір купівлі-продажу нежитлового приміщення в будинку по АДРЕСА_2 в редакції , поданій позивачем .
Позовні вимоги грунтуються на положеннях Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" , якими регулюються відносини з приводу передачі юридичним особам у власність об"єктів малої приватизації .
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав , викладених в позовній заяві .
Представник відповідача проти позову заперечив , вказав на те , що спірні нежитлові приміщення розташовані в будівлі, що є пам"яткою архітектури , а тому відповідно до Закону України "Про тимчасову заборону приватизації пам"яток культурної спадщини" не підлягають приватизації , крім того , представник відповдіача зазначив , що позивач не має погодження відділу музейної роботи і охорони культурної спадщини Івано-Франківської ОДА на відчуження або передачі пам"яток місцевого значення їхніми власниками чи уповноваженими ними органами іншим особам у володіння , користування або управління , що суперечить п.16.ст.6 "Про охорону культурної спадщини".
Представник Івано-Франківської міської ради проти позову не заперечив , та заявив клопотання про заміну його статусу з відповідача на третю особу . Зазначене клопотання мотивоване тим , що згідно рішення сесії Івано-Франківської міської ради від 07.11.1998 р. органом приватизації комунального майна є Фонд комунальної власності територіальної громади м.Івано-Франківська , а отже Івано-Франківська міська рада не є належним відповідачем по справі .
За згодою позивача судом задоволено клопотання представника Івано-Франківської міської ради .
Розглянувши матеріали справи , вислухавши представників сторін , оцінивши зібрані в справі докази та надавши їм належної правової оцінки , суд встановив наступне .
Між позивачем - приватним підприємцем ОСОБА_1 (орендар) та Виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради (орендодавець) укладено договори оренди нежитлових приміщень №До-1725 від 19.06.2001 р. та №ДО-2922 від 26.09.2006 р.
Оглядом в судовому засіданні фотокопій зазначених договорів встановлено , що позивачу передано в строкове платне користування нежитлові приміщення площею 38,4 кв.м , що знаходяться в м.Івано-Франківську по вул.Вітовського , 7 .
На виконання пп.4.3.6 п.4.3 договорів оренди нежитлових приміщень №До-1725 від 19.06.2001 р. та №ДО-2922 від 26.09.2006 р. , відповідно до яких орендар зобов"язаний за власні кошти здійснити ремонт орендованих приміщень , позивачем виконано ремонтні роботи в орендованому приміщенні на загальну суму 49881грн.90коп. Даний факт підтверджується звітом №271/06-07 про незалежну оцінку вбудованих нежитлових приміщень, який долучено до матеріалів справи .
Зі слів позивача в судовому засіданні встановлено , що відповідно до ч. 4 ст. 7 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)»ним подано заяву до органу приватизації , за результатами розгляду якої рішенням XVI сесії четвертого демократичного скликання Івано-Франківської міської ради від 02.06.04 р. включено спірне нежитлове приміщення в будинку на вул. Вітовського, 7 до програми приватизації в м.Івано-Франківську на 2004 р. та визнано позивача покупцем вказаного приміщення .
На виконання рішення сесії Івано-Франківської міської ради від 02.06.04 р. позивачем проведено оцінку вбудованих нежитлових приміщень на АДРЕСА_2 , згідно експертного висновку вартість вказаного приміщення становить 120253 грн. 20 коп із ПДВ. На вказаний звіт відповідно до вимог Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність»видано рецензію , в якій зазначено , що звіт у цілому відповідає вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна та цей звіт класифікується як робота, по якій можуть прийматися юридичні та майнові рішення. Даний факт підтверджується оглядом в судовому засіданні фотокопій зазначених документів .
Позивач в судовому засіданні зазначив , що 02.02.2007р. та 11.01.2008 р. він звертався до Івано-Франківської міської ради та Фонду комунальної власності територіальної громади м.Івано-Франківська як уповноваженого органу Івано-Франківської міської ради в сфері приватизації із заявами про надання дозволу на приватизацію орендованих приміщень шляхом викупу та укладення договору купівлі-продажу спірних приміщень .
Фонд комунальної власності територіальної громади м.Івано-Франківська відмовив приватному підприємцю в приватизації спірних приміщень у зв"язку з тим , що орендовані об"єкти належать до пам"яток культурної спадщини і не підлягають приватизації до затвердження Верховною Радою України переліку пам"яток культурної спадщини .
Суд вважає позовні вимоги обгрунтованими та такими , що підлягають до задоволення , з огляду на нанступне .
За змістом ст.3 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)"(далі - Закон) приватизація об'єктів малої приватизації здійснюється шляхом : викупу; продажу на аукціоні, за конкурсом , а відповідно до ст.ст. 4-5 цього ж Закону продавцями об'єктів малої приватизації, що перебувають у державній та комунальній власності, є відповідно: Фонд державного майна України, його регіональні відділення та представництва; органи приватизації, створені місцевими Радами, а покупцями об'єктів малої приватизації можуть бути фізичні та юридичні особи, які визнаються покупцями відповідно до Закону України «Про приватизацію державного майна». А відповідно до ст.11 Закону викуп застосовується , зокрема , щодо об'єктів малої приватизації , включених до переліку об'єктів, що підлягають приватизації шляхом викупу .
Статтею 7 Закону визначено , що Фонд державного майна України, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, місцеві Ради затверджують за поданням органів приватизації переліки об'єктів, які перебувають відповідно у державній власності, власності Автономної Республіки Крим та комунальній власності і підлягають: продажу на аукціоні, за конкурсом; викупу ; включення об'єктів малої приватизації до зазначених переліків здійснюється відповідно до Державної та місцевих програм приватизації чи з ініціативи відповідних органів приватизації або покупців. Покупці подають до відповідного органу приватизації заяву про включення підприємства до одного із зазначених у цій статті переліків об'єктів, що підлягають приватизації.
Відповідно до п. 30 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»до компетенції міської ради належить прийняття рішень щодо відчуження відповідно до закону комунального майна, затвердження місцевих програм приватизації.
Матеріалами справи підтверджується , що позивачем дотримано вищенаведених правових норм , які регулюють відносини з приводу викупу об'єктів малої приватизації , а Івано-Франківською міською радою прийняте відповідне рішення , передбачене п. 30 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
З огляду на викладене , в контексті ч. 5 ст. 7 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)»суд констатує , що відмова у приватизації можлива тільки у випадках коли: особа, яка подала заяву, не може бути визнана покупцем підприємства згідно із цим законом; є законодавчо встановлене обмеження на приватизацію цього підприємства; не затверджено переліків, передбачених ч.1. цієї статті. Згідно п. 5 рішення Конституційного суду України від 13 грудня 2000 року по справі № 14-рп/2000, положення ч. 5 ст. 7 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" слід розуміти так, що органи приватизації зобов'язані розглянути подані покупцями заяви та, у разі відсутності встановлених цим Законом підстав для відмови у приватизації, включити конкретне підприємство до переліку об'єктів, що підлягають приватизації у встановлений спосіб, або прийняти рішення про відмову в приватизації.
Крім того , Конституційний суд України в даному рішенні зазначив, що перелік підстав для відмови у приватизації , наведений у ст. 7 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)»є вичерпним.
Твердження представника Фонду комунальної власності територіальної громади м.Івано-Франківська щодо неможливості укладення договору купівлі-продажу спірного майна у зв"язку з тим , що орендовані об"єкти належать до пам"яток культурної спадщини і не підлягають приватизації до затвердження Верховною Радою України переліку пам"яток культурної спадщини судом до уваги не приймається як необгрунтоване , з огляду на наступне.
Перелік об'єктів, що підлягають приватизації у 2004 р. , затверджений рішенням XVI сесії Івано-Франківської міської ради четвертого демократичного скликання 02.06.2004р. , тобто до набрання чинності Законом України «Про тимчасову заборону приватизації пам'яток культурної спадщини»від 01.02.2005 року .
Відповідно до положень ч. 1 ст. 58 Конституції України, закони на інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Таким чином, даний Закон не може слугувати правовою підставою для відмови в укладенні договору купівлі-продажу, оскільки волевиявлення власника нежитлових приміщень щодо їх продажу шляхом приватизації було вчинене до набрання чинності вказаного Закону.
Крім того , згідно п.5 Державної програми приватизації на 2000-2002 роки, затвердженої Законом України «Про Державну програму приватизації»від 18 травня 2000 року №1723, згідно класифікації об'єктів приватизації , окреме індивідуально визначене майно, в тому числі будівлі, споруди, нежилі приміщення відносяться до групи А. Продаж об'єктів групи А здійснюється відповідно до Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)»та цієї Програми (п.48 Програми). Відповідно до п.51 Програми у разі прийняття рішення про приватизацію орендованого державного майна (будівлі, споруди, приміщення) орендар одержує право на викуп цього майна, якщо орендарем за згодою орендодавця здійснено за рахунок власних коштів поліпшення орендованого майна, яке неможливо відокремити від відповідного об'єкта без завдання йому шкоди, вартістю не менш як 25 відсотків залишкової (відновної за вирахуванням зносу) вартості майна (будівлі, споруди, приміщення). Оцінка вартості об'єкта приватизації у цьому разі здійснюється із застосуванням експертної оцінки. Таке ж право одержує орендар у разі прийняття рішення про приватизацію відповідно до законодавства України.
Зважаючи на те, що балансова вартість приміщень на вул. Вітовського, 7, у м. Івано-Франківську становить 25000 грн. ( з урахуванням зносу) згідно довідки ЖЕО від 01.06.08 грн., а вартість невід'ємних покращень становить 49881,90 грн. (стор. 29 Звіту № 271/06-07 про незалежну оцінку вбудованих приміщень на АДРЕСА_2), суд констатує , що вартість невід'ємних покращень перевищує 25 відсотків залишкової вартості майна.
Таким чином, у позивача наявні законні підстави для укладення договору купівлі-продажу вказаного приміщення по вул. Вітовського, 7, м. Івано-Франківська.
За змістом ч.3ст.179 Господарського кодексу України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
Наведене дає підстави для висновку суду про обов"язковість укладення договору купівлі-продажу спірних нежитлових приміщень між сторонами по справі .
Крім того , статтею 187 Господарського кодексу України встановлено , що спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору. День набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
В силу ч.5ст.11 Цивільного кодексу України у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки можуть виникати з рішення суду.
За змістом ч.4ст.179 Господарського кодексу України при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі: вільного волевиявлення, коли сторони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству; примірного договору, рекомендованого органом управління суб'єктам господарювання для використання при укладенні ними договорів, коли сторони мають право за взаємною згодою змінювати окремі умови, передбачені примірним договором, або доповнювати його зміст; типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови; договору приєднання, запропонованого однією стороною для інших можливих суб'єктів, коли ці суб'єкти у разі вступу в договір не мають права наполягати на зміні його змісту.
Оглядом в судовому засіданні проекту договору купівлі-продажу нежитлових приміщень, поданого позивачем , встановлено , що цей договір відповідає вимогам чинного законодавства , що регулює спірні відносини , зокрема ст.180 Господарського та положень Цивільного кодексів України .
Щодо ціни продажу спірних нежитлових приміщень , що зазначена в поданому позивачем проекті договору купівлі-продажу , суд вважає її обгрунтованою з огляду на наступне .
За змістом ч.1ст.12 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)»ціна продажу об'єкта, що підлягає приватизації шляхом викупу, визначається шляхом проведення незалежної оцінки.
Законом України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" встановлено , що рецензування звіту про оцінку майна (акта оцінки майна), якщо зазначена оцінка погоджується, затверджується або приймається органом державної влади або органом місцевого самоврядування, є обов'язковим (ст.13 вказаного закону).
Матеріалами справи підтверджується , що при визначенні ціни об"єкта приватизації позивачем використано звіт про експертну оцінку вартості спірних приміщень з наступним його рецензуванням .
Аналізуючи вищенаведене , суд приходить до висновку про обгрунтованість позовних вимог, тому позов підлягає задоволенню .
Судові витрати по справі стягнути з відповідача на користь позивача .
Керуючись ч.2 статті 19 , ч. 1 ст. 58 та ст. 124 Конституції України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" та "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" , ч.5ст.11 Цивільного кодексу України , ст.ст.179, 187 Господарського кодексу України , ст.ст. 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд
позов задоволити.
Зобв"язати Фонд комунальної власності територіальної громади м.Івано-Франківська (м.Івано-Франківськ , вул.Л.Курбаса , 3) укласти із приватним підприємцем ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_2) договір купівлі-продажу нежитлового приміщення в будинку по АДРЕСА_2 згідно проекту договору , поданого приватним підприємцем ОСОБА_1 , в наступній редакції :
"ДОГОВІР
Купівлі-продажу нежитлового приміщення в будинку
на АДРЕСА_2
м. Івано-Франківськ № ________________ від ____________
Ми, що нижче підписалися
Фонд номінальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська, м. Івано-Франківську, вул. Л. Курбаса, 2, (надалі Продавець), з одного боку, та Приватний Підприємець ОСОБА_1, АДРЕСА_1, з іншого боку, уклали договір купівлі-продажу нежитлового приміщення в будинку на АДРЕСА_2, на нижченаведених умовах.
1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
1.1 Продавець зобов'язується передати у власність Покупця продані шляхом викупу нежитлові приміщення, розташовані на першому поверсі двохповерхового житлового будинку, що на АДРЕСА_2 загальною площею 39,2 (тридцять дев'ять цілих і дві десятих) кв.м, (надалі - Об'єкт Приватизації), а Покупець зобов'язується прийняти вказаний Об'єкт Приватизації та сплатити за нього ціну відповідно до умов, що визначені в цьому Договорі.
Об'єкт Приватизації, що викуповується, зареєстрований за територіальною громадою міста Івано-Франківська в особі Івано-Франківської міської ради, що підтверджується свідоцтвом на право власності на нерухоме майно, виданим виконавчому комітету Івано-Франківської міської ради 06.04.2006 р. та зареєстрованим в реєстрі прав власності на нерухоме майно за реєстраційним № 14396684, витяг з якого за № 10502459 виданий Івано-Франківським обласним бюро технічної інвентаризації 27.04.2006 р., номер запису 1342 в книзі 10-в.
Характеристика Об'єкта Приватизації наводиться в технічному паспорті, виготовленому станом на 24.03.2006 р.
1.2. Право власності на Об'єкт Приватизації переходить до Покупця з моменту повної сплати вартості Об'єкта Приватизації.
1.3. До моменту набуття Покупцем права власності на Об'єкт Приватизації «Договір оренди нежитлових приміщень» № ДО-2922 від 26.09.2006р., та «Угода про внесення змін до «Договору оренди нежитлових приміщень № ДО-2922 від 26.09.2006р.»№ УО-2922-1 від 21.08.2007р. укладений між Покупцем та Івано-Франківським міськвиконкомом, залишається чинним.
1.4. Згідно «Експертного висновку про незалежну оцінку вартості нежитлового приміщення на АДРЕСА_2», виконаного Івано-Франківським обласним бюро технічної інвентаризації, вартість Об'єкта Приватизації станом на 31.08.2007р. становить
100211 грн. (сто тисяч двісті одинадцять гривень) без ПДВ.
1.5. Відповідно до Закону України «Про податок на додану вартість»на вартість Об'єкта Приватизації, встановленої згідно висновків експерта, нараховується податок на додану вартість у розмірі 20% відсотків від вартості Об'єкта Приватизації.
Враховуючи викладене, сума податку на додану вартість, що повинен сплатити Покупець, становить 20042,20 грн. (двадцять тисяч сорок дві гривні 20 коп.), а загальна вартість Об'єкта Приватизації з врахуванням податку на додану вартість (надалі - ціна продажу Об'єкта Приватизації) становить 120253,20 грн. (сто двадцять тисяч двісті п'ятдесят три гривні 20 коп.).
1.6. Вказаний у цьому Договорі Об'єкт Приватизації продано за 120253,20 грн. (сто двадцять тисяч двісті п'ятдесят три гривні 20 коп.), у тому числі ПДВ - 20042,20 грн. (двадцять тисяч сорок дві гривні 20 коп.).
2. ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ ЗА ПРИДБАНИЙ ОБ'ЄКТ ПРИВАТИЗАЦІЇ
2.1. Покупець зобов'язаний сплатити за придбаний Об'єкт Приватизації грошові кошти в сумі 120253,20 грн. (сто двадцять тисяч двісті п'ятдесят три гривні 20 коп.) протягом тридцяти днів з дня укладення договору, при чому суму ПДВ в розмірі 20042,20 грн. (двадцять тисяч сорок дві гривні 20 коп.) Покупець зобов'язаний внести протягом десяти днів з дня укладення договору.
2.2. Розрахунки за Об'єкт Приватизації згідно з цим Договором здійснюються таким чином:
- грошові кошти Покупця в сумі 120253,20 грн. (сто двадцять тисяч двісті п'ятдесят три гривні 20 коп.), у тому числі ПДВ - 20042,20 грн. (двадцять тисяч сорок дві гривні 20 коп.) перераховуються Покупцем з рахунку Покупця р/р № НОМЕР_3 в ІФФ АТ «Кредобанк», МФО 336161, код НОМЕР_2 на рахунок Продавця №37182025698131 в УДК Івано-Франківської області, МФО 836014, код ЗКПО 25698131.
3. ПЕРЕДАЧА ОБ'ЄКТА ПРИВАТИЗАЦІЇ
3.1. Передача Покупцеві Об'єкта Приватизації здійснюється Продавцем протягом трьох календарних днів з моменту повної сплати вартості придбаного Об'єкта Приватизації.
3.2. Передача Об'єкта Приватизації Продавцем і приймання Об'єкта Приватизації Покупцем засвідчується актом прийому-передачі, що підписується сторонами.
3.3. Продавець передає, а Покупець приймає Об'єкт Приватизації за принципом «як він є».
3.4. З моменту передачі Об'єкта Приватизації .Покупець несе повну відповідальність за Об'єкт Приватизації.
4. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН
4.1. Кожна сторона зобов'язується виконувати свої обов'язки, покладені на неї цим Договором, та сприяти іншій стороні у виконанні її обов'язків.
4.2. Сторони несуть матеріальну відповідальність за невиконання або неналежне виконання умов цього Договору.
4.3. Сторона, яка порушила зобов'язання, передбачені цим Договором, повинна усунути ці порушення у терміни, погоджені сторонами.
5. ОБОВ'ЯЗКИ ПОКУПЦЯ
5.1. Покупець зобов'язаний сплатити за придбаний Об'єкт Приватизації в установлений цим Договором термін кошти в сумі 120253,20 грн. (сто двадцять тисяч двісті п'ятдесят три гривні 20 коп.), у тому числі ПДВ - 20042,20 грн. (двадцять тисяч сорок дві гривні 20 коп.).
5.2. Покупець зобов'язаний:
а) сплачувати земельний податок або орендну плату за користування земельною ділянкою, на якій розташований Об'єкт Приватизації;
б) використовувати придбаний Об'єкт Приватизації для здійснення підприємницької діяльності;
в) Покупець зобов'язаний забезпечити охорону пам'ятки архітектури, у якій розташований Об'єкт Приватизації, відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини».
5.3. Покупець зобов'язаний у місячний термін з дня повної сплати вартості Об'єкта Приватизації врегулювати всі майнові та фінансові питання договору оренди у зв'язку з викупом Об'єкта Приватизації.
5.4. До сплати всієї суми за Об'єкт Приватизації Покупець не може погіршувати стан переданого йому Об'єкта Приватизації.
5.5. Покупець зобов'язаний надавати на вимогу Продавця необхідні матеріали, відомості, документи, тощо про виконання Покупцем умов цього Договору.
5.6. Покупець зобов'язаний прийняти Об'єкт Приватизації в термін, установлений цим Договором.
5.7. Покупцеві забороняється до повної сплати ціни, вказаної в п.1.6 цього Договору, здавати в оренду весь Об'єкт Приватизації або його частину, продавати, дарувати або іншим чином відчужувати Об'єкт Приватизації (включаючи використання його для внесення до господарського товариства або іншої юридичної особи) без письмової згоди Продавця.
5.8. Якщо Об'єкт Приватизації відчужується Покупцем або передається в оренду, то Покупець повинен покласти всі зобов'язання, у тому числі обов'язково умови, викладені в п.5.2. цього Договору, на нового власника чи орендаря.
5.9. Покупець зобов'язаний укласти з власниками та орендарями приміщень в будинку на вул,Вітовського,7 у м. Івано-Франківську або з ЖЕО, що обслуговує даний будинок, угоду про спільне користування зазначеною будівлею, а також прилеглою до будинку земельною ділянкою у місячний термін з дня передачі Об'єкта Приватизації.
5.10. У разі подальшого відчуження приватизованого Об'єкта Приватизації новий власник у двотижневий термін з дня переходу до нього права власності на цей об'єкт, зобов'язаний подати до Фонду комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська копії документів, що підтверджують перехід до нього права власності.
6. ОБОВ'ЯЗКИ ПРОДАВЦЯ
6.1. Продавець зобов'язується передати Покупцеві Об'єкт Приватизації в термін, установлений цим Договором.
6.2. Продавець зобов'язується повідомляти Покупця про несвоєчасне внесення платежів за Об'єкт Приватизації.
6.3. Продавець зобов'язаний здійснювати контроль за виконанням умов цього Договору.
7. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПОКУПЦЯ
7.1. Якщо протягом 30 календарних днів з дня передачі Об'єкта Приватизації Покупець не внесе на рахунок Продавця суму коштів, вказану в п.1.6 цього Договору, то в такому випадку Покупець сплачує на рахунок Продавця пеню, яка нараховується з розрахунку подвійної облікової ставки Національного банку України, розрахованої за кожний день прострочення платежу від суми (недоплати) недоїмки, що склалася після 30 днів з дня підписання даного Договору, включаючи день сплати недоїмки, з врахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення платежу, а також три відсотки річних від простроченої суми.
7.2. У випадку, якщо Покупець протягом 60 днів з дня підписання даного Договору не внесе за Об'єкт Приватизації суму коштів, вказану в п.1.6 Договору, цей Договір може бути розірвано на вимогу Продавця за рішенням суду чи господарського суду.
7.3. У випадку розірвання цього Договору з причин, передбачених п.7.2 цього Договору, Покупець сплачує на рахунок Продавця неустойку в розмірі 20 відсотків від ціни продажу Об'єкта Приватизації.
Сплата неустойки здійснюється наступним чином:
а) якщо Покупець не вніс за придбаний Об'єкт Приватизації коштів, то він сплачує на рахунок Продавця нараховану суму неустойки протягом двадцяти календарних днів з дня розірвання Договору купівлі-продажу;
б) якщо Покупець вніс за придбаний Об'єкт Приватизації кошти, сума яких менша від суми неустойки, то сплаті підлягає різниця між нарахованою сумою неустойки та внесеною Покупцем сумою коштів. Неустойка перераховується Покупцем протягом двадцяти календарних днів з дня розірвання Договору купівлі-продажу;
в) якщо Покупець вніс за придбаний Об'єкт Приватизації кошти, сума яких перевищує суму неустойки, то внесені Покупцем кошти у розмірі нарахованої неустойки поверненню не підлягають;
г) у разі несплати Покупцем неустойки в установлений термін на її суму нараховується пеня згідно з законодавством.
7.4. У випадку невиконання Покупцем зобов'язань, передбачених п.7.2 цього Договору, цей Договір може бути розірвано на вимогу Продавця за рішенням суду чи господарського суду.
7.5. У випадку розірвання цього Договору з причин, не передбачених п.7.2 цього Договору, Покупець повертає Продавцеві Об'єкт Приватизації, що був переданий йому по акту прийому-передачі, та відшкодовує Продавцеві всі затрати та збитки, понесені Продавцем в процесі підготовки Об'єкта Приватизації до приватизації та у зв'язку з розірванням Договору купівлі-продажу. Відшкодування Продавцеві затрат і збитків проводиться Покупцем у порядку, передбаченому законодавством України.
7.6. У випадку розірвання цього Договору Покупець зобов'язаний:
а) у місячний термін з дня розірвання Договору врегулювати з Івано-Франківською міською радою всі майнові та фінансові питання щодо користування Об'єктом Приватизації за період з моменту підписання Договору.
б) повернення Покупцем Об'єкта Приватизації Продавцю здійснюється в десятиденний термін з дня розірвання Договору купівлі-продажу.
7.7. За недопущення працівників державних органів приватизації на Об'єкт Приватизації, протидію чи перешкоджання проведенню ними перевірки дотримання умов цього Договору на Покупця накладається штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожний встановлений факт.
7.8. Штрафи стягуються з винних осіб за рішенням суду чи господарського суду в установленому порядку. Сплата штрафних санкцій не звільняє Покупця від обов'язків виконання договірних зобов'язань в період дії умов цього Договору.
8. ГАРАНТІЇ ТА ПРЕТЕНЗІЇ
8.1. Продавець гарантує, що Об'єкт Приватизації не входить до переліку об'єктів, які не підлягають приватизації, не є проданим, переданим, заставленим, під арештом не знаходиться, під забороною відчуження та у податковій заставі не перебуває, судових справ щодо нього немає.
8.2. Якщо будь-які умови цього Договору, крім умови про ціну продажу, будуть визнані недійсними за будь-яких обставин, то це не впливає на чинність та силу інших умов цього Договору. У випадку визнання недійсною умови про ціну продажу, Договір вважається недійсним в цілому з наслідками, передбаченими законодавством України.
9. РИЗИК ВИПАДКОВОЇ ЗАГИБЕЛІ ОБ'ЄКТА ПРИВАТИЗАЦІЇ
9.1. Ризик випадкової загибелі або випадкового псування Об'єкта Приватизації несе Покупець з моменту передачі Об'єкта Приватизації.
10. ВИРІШЕННЯ СПОРІВ
Всі спори, що виникають з цього Договору, або у зв'язку з його вимогами та тлумаченнями, вирішуються шляхом переговорів. Якщо сторони протягом двадцяти днів не досягають домовленості, то зацікавленою стороною спір передається на розгляд судових органів у порядку, встановленому чинним законодавством України та цим Договором.
11. ЗМІНА УМОВ ДОГОВОРУ
11.1. Зміна умов цього Договору або внесення доповнень до нього можливі тільки за згодою сторін.
11.2. Всі зміни та доповнення до цього Договору здійснюються тільки в письмовій формі.
11.3. У разі невиконання однією із сторін умов цього Договору він може бути змінений, розірваний на вимогу іншої сторони за рішенням суду чи господарського суду.
12. ДОДАТКОВІ ВИМОГИ
12.1. Цей договір підлягає державній реєстрації.
12.2. Цей Договір вступає в силу з моменту його державної реєстрації.
12.3. Право власності на майно, що є предметом цього договору, після підписання акту прийому-передачі підлягає державній реєстрації у встановленому порядку в Івано-Франківському обласному бюро технічної інвентаризації протягом місяця з дня сплати повної вартості Об'єкта Приватизації.
12.4. Цей Договір складено у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу.
ПРОДАВЕЦЬ: Фонд комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська, 76018 м. Івано-Франківськ, вул. Леся Курбаса, 2 р/р 37182025698131 в УДК Івано-Франківської обл. МФО 836014, код ЗКПО 25698131 _______________________________ М.І. Юсип
ПОКУПЕЦЬ: Приватний Підприємець ОСОБА_1 АДРЕСА_1 р/р НОМЕР_3 в ІФФ АТ «Кредобанк», МФО 336161 _________________________В.Я. Ілюк "
Стягнути з Фонду комунальної власності територіальної громади м.Івано-Франківська(м.Івано-Франківськ , вул.Л.Курбаса , 3) 85грн. держмита та 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу на користь приватного підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_2) .
Наказ видати після набрання рішенням законної сили .
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, у разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання повного рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Матуляк Петро Ярославович
рішення підписано :
Виготовлено в АС "Діловодство суду"
________________ Легінь Оксана Василівна