Справа №2о- 188/07
про задоволення заяви у зв'язку з її визнанням
у попередньому судовому засіданні
07 червня 2007 року Нижньогірський районний суд АР Крим в складі:
головуючої судді Кустової І.В.
при секретарі Коваленко Т.І.
розглянувши в попередньому відкритому судовому засіданні в пгт. Нижньогірський справу за заявою ОСОБА_1, ОСОБА_2, зацікавлена особа Орган опіки і опікування служби у справах неповнолітніх Нижньогірської РГА , Ялтинський будинок дитини , ОСОБА_3, про встановлення юридичного факту,
встановив:
Заявник просить суд встановити факт не проживання з дитиною без поважної
причини більше шести місяців, відсутності батьківської турботи та піклування, відсутності
заходів по вихованню та утриманню сина збоку матері ОСОБА_3, 1984
року народження, зареєстрованої в АДРЕСА_1, відносно її
малолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, що
знаходиться в Ялтинському будинку дитини. Заяву мотивовано тим, що заявники
знаходяться у шлюбі, але не мають дітей. У теперішній час вони бажають усиновити дитину
ОСОБА_4, матір'ю якого є ОСОБА_3, місце
знаходження якої встановити не можливо. Відомості про батька дитини записано зі слів
матері за вказівкою матері. Не проживання батьків з малолітнім ОСОБА_4 підтверджується Актом Симферопольської ЦРКЛ від 14.08.2006, Актами
Сімферопольської ЦРКБ про те, що в період знаходження ОСОБА_5. ІНФОРМАЦІЯ_1
г.р. в дитячому відділенні Сімферопольської ЦРКЛ його ніхто не відвідував, станом
здоров'я не цікавився, Розпорядженням Сімферопольської РДА № 1614-р від 29.08.2006
р. про призначення ОСОБА_5. на повне державне забезпечення у зв'язку з тим, що
його мати ОСОБА_3 не має цивільного паспорта і постійного місця
проживання, залишила його у Сімферопольської ЦРКЛ, батьківство дитини не
встановлене і запис про батька зроблений із слів матері, Актом обстеження матеріально -
побутових умов малозабезпечених, самотніх громадян і багатодітних сімей, проживаючих
на території Мазанської сільської Ради від 03.11.2006 р. згідно якого ОСОБА_3, прописана у АДРЕСА_1, ніколи заданою адресою не
проживала, Довідкою Сімферопольського РО ГУ MB С України в Криму від 08.11.2006 р.,
згідно якої ОСОБА_3, 1984 роки народження, веде бродячий спосіб життя,
постійного місця проживання не має. встановити її місцезнаходження не
представляється можливим.
У судовому засіданні заявники просять суд задовольнити заяву, пославшись на викладене в неї.
Представник зацікавленої особи Орган опіки і опікування служби у справах неповнолітніх Нижньогірської РГА не заперечує проти задоволення заяви.
Представник зацікавленої особи Ялтинський будинок дитини не заперечує проти задоволення заяви, просить справу розглянути без їх участі.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення по справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Вислухавши заявників, представника зацікавленої особи, дослідивши матеріали справи, суд знаходить вимоги обгрунтованими і підлягаючими задоволенню по підставах ст. 256 ч.2 ЦПК України, згідно з якою у судовому порядку можуть бути встановленні факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Судом встановлено, що у Ялтинському дитячому будинку знаходиться малолітній ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, який 06 квітня 2006 року поступив у Симферопольську центральну районну клінічну лікарню переводом із Дитячої інфекційної лікарні. Мати з дитиною не госпіталізована, дитину з лікарні не забирає, не відвідує з 15 травня 2006 року, місце знаходження матері не відомо, вона проживає без реєстрації, без паспорта, не має постійного місця проживання. Ці обставини підтверджено Актом Сімферопольської ЦРКЛ від 14.08.2006 року .
Актами Сімферопольської ЦРКБ підтверджено, що в період знаходження ОСОБА_5. ІНФОРМАЦІЯ_1 в дитячому відділенні Сімферопольської ЦРКЛ з 15.05.06 року по 14.08.2006 року та з 15.05.06 року по 29.09.2006 року його ніхто не відвідував, станом здоров'я не цікавився.
Головою Сімферопольської райдержадміністрації видано Розпорядження №1614-рвід 29.08.2006 р. про направлення ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 на повне державне забезпечення у зв'язку з тим, що його мати ОСОБА_3 не має цивільного паспорта і постійного місця проживання, залишила його Сімферопольській ЦРКЛ.
Згідно Акту обстеження матеріально - побутових умов малозабезпечених, самотніх громадян і багатодітних сімей за Мазанському сільською Порадою від 03.11.2006 р. ОСОБА_3, прописана у АДРЕСА_1, ніколи за даною адресою не проживала, що підтверджується сусідами, місце знаходження її не відоме.
За повідомленням Сімферопольського РО ГУ МВС України в Криму від 08.11.2006 року ОСОБА_3, 1984 року народження веде бродячий спосіб життя, постійного місця проживання не має, встановити її місцезнаходження не представляється можливим.
Змістом Довідки управління праці і соціального захисту населення від 04.09.2006 року підтверджується, що ОСОБА_3 за яким або видом допомоги не зверталася, що свідчить про те, що вона не оформляла допомогу на дитину, не намагалася утримувати сина матеріально і займатися його вихованням.
Змістом Довідки Ялтинського будинку дитини від 28.12.2006 р.
підтверджується, що за час знаходження ОСОБА_5 в будинку дитини ніхто з родичів їм не цікавився і не відвідував його.
При таких обставинах факт, про який просять заявники, підлягає встановленню, він є юридичним, оскільки породжує правові наслідки - усиновлення дитини . Іншого шляху, окрім судового, для вирішення цього питання у заявників немає.
Керуючись ст. ст. 60, 214, 215, 218, 223, 234, 256, 259 ЦПК України, суд
вирішив:
Заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 задовольнити.
Встановити факт не проживання з дитиною без поважної причини більше шести місяців, відсутності батьківської турботи та піклування, відсутності заходів по вихованню та утриманню сина з боку матері ОСОБА_3, 1984 року народження, зареєстрованої в АДРЕСА_1, відносно її малолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, що знаходиться в Ялтинському будинку дитини.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим у м. Феодосії через Нижньогірський райсуд шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя І.В. Кустова