Постанова від 12.08.2008 по справі 2а-629/2008

Справа №2а-629

2008 року

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 серпня 2008 року

Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючій судді - Цалко А.А.,

при секретарі - Єршовій Я.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ялта адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Ялтинської міської ради про визнання права на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Ялтинської міської ради, в якому просить визнати за ним право на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтованою площею 0,05 га, що розташована АДРЕСА_1 для будівництва і обслуговування індивідуального гаража.

Позов мотивовано тим, що він як власник квартири АДРЕСА_1, з метою врегулювання правовідносин щодо користування земельною ділянкою на якій знаходиться будинок та прибудинковою територією, звернувся на адресу відповідача із заявою про передачу йому у власність земельної ділянки орієнтовною площею 0, 05 га. Його заява у встановленому законом порядку розглянута не була, в зв'язку з чим, він вимушений був звернутися з позовом до суду.

Так 18 червня 2008 року та 26 червня 2008 року він отримав відповідь, що при розгляді його заяви 16-тою сесією та 17 - тою сесію 5-го скликання Ялтинської міської ради рішення не прийнято, що вважає порушенням його прав та охоронюваних законом інтересів. Не вирішення питання щодо надання йому дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, на його думку, є порушенням відповідних положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Цивільного кодексу України, Земельного кодексу України, а також положень Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 за № 677.

Представник позивача, який діє на підставі довіреності, підтримала позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача при ухвалені рішення покладається на розсуд суду.

Суд, розглянувши матеріали справи, вислухавши представників сторін, вивчивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.

Судом встановлено, що на підставі договору купівлі - продажу від 09 грудня 2004 р ОСОБА_1на праві власності належить кв. АДРЕСА_1 загальною площею 32,8 кв.м., в тому числі житловою площею 22,7 кв.м. Згідно витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно, виданого КП «Ялтинське бюро технічної інвентаризації», зазначену квартиру зареєстровано за позивачем 10.12.2004 року, реєстраційний номер: 8889571.Зазначена квартира розташована в будинку, який знаходиться на земельній ділянці яка є прибудинковою територією домоволодіння і згідно з акту конкретного користування надвірними будівлями на ній розташовані належні позивачу сараї (а.с.12-13).

Згідно довідок Ялтинського міського управління земельних ресурсів, на земельну ділянку АДРЕСА_1, площею 0, 05 га правовстановлюючі документи не видавались. Цільове призначення земельної ділянки - для будівництва та обслуговування індивідуального гаража (а.с.21,22).

Відповідними органами: Ялтинською СЕС, управлінням земельних ресурсів позивачеві погоджено складання проекту землеустрою на земельну ділянку площею 0, 05 га.

Відповідно до ч. 1 ст. 120 Земельного кодексу України, до особи, яка придбала житловий будинок, будівлю або споруду, переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення, у розмірах, встановлених договором.

З урахуванням вищевикладеного в порядку та на підставі положень Земельного кодексу України, позивач звертався із заявою до Ялтинської міської ради, в якій просив надати дозвіл на складання проекту відведення земельної ділянки орієнтованою площею 0,05 га, що розташована АДРЕСА_1 для будівництва і обслуговування індивідуального гража. Вказана заява не була розглянута в повному обсязі, в зв'язку з чим, позивач звернувся до суду для захисту порушених прав.

18 червня 2008 року та 26 червня 2008 року позивач отримав відповідь, що при розгляді його заяви 16-тою сесією та 17 - тою сесію 5-го скликання Ялтинської міської ради рішення не прийнято, оскільки не набрано необхідної кількості голосів.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Повноваження органів місцевого самоврядування в галузі земельних відносин визначено главою 2 Земельного кодексу України. Так, згідно із ст. 12 Земельного кодексу України, до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить право розпорядження землями територіальних громад; передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу, а також надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу.

Відповідно до ст. ст. 26, 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключною компетенцією сільських, селищних та міських рад є врегулювання земельних правовідносин, зокрема, до яких відноситься надання під забудову та для інших потреб земель, що перебувають у власності територіальних громад.

Так відповідно до ст. 118 Земельного кодексу України, особа, зацікавлена в отриманні земельної ділянки подає заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки, які за результатами розгляду заяви, приймають рішення про надання дозволу на складання проекту відведення земельної ділянки. Рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування приймається у місячний строк. Після складання проекту відведення районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада у місячний строк розглядає проект відведення та приймає рішення про передачу земельної ділянки у власність.

Правовий механізм розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок встановлено Порядком розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 за № 677.

Відповідно до п. 3 Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 за № 677, проект відведення земельної ділянки розробляється, зокрема, на підставі рішення сільської, селищної, міської ради, районної, Київської або Севастопольської міської держадміністрації, до повноважень яких належить надання у користування або передача у власність земельних ділянок, а також на підставі судового рішення.

На час подання позову до суду, так само як на момент винесення судом рішення у справі, доказів того факту, що заява позивача була розглянута та по ній прийнято рішення , суду не надано.

Відповідно до статті 55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Кожному гарантується право захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань, у спосіб не заборонений законом.

Відповідно до ст. 15 Цивільного кодексу України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Відповідно до ч. 1 ст. 16 Цивільного кодексу України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Зокрема способом захисту цивільних прав та інтересів може бути, визнання права.

Згідно з ч.ч. 2, 3 ст. 152 Земельного кодексу України, власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється, окрім іншого шляхом визнання прав.

Таким чином, з'ясувавши всі обставини та докази , оцінивши їх у сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги необхідно задовольнити та визнати за ОСОБА_1 право на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтованою площею 0,05 га, АДРЕСА_1 для будівництва і обслуговування індивідуального гаража, оскільки тільки таким чином може бути поновлено його порушено право.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст.118, 120, 152 ЗК України, ст.ст.26, 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п. 3 Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 за № 677, ст. ст. 9, 69 ,71, 158-160 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтованою площею 0,05 га, АДРЕСА_1, для будівництва і обслуговування індивідуального гаража.

Постанова може бути оскаржена в Апеляційний суд АР Крим через Ялтинський міський суд в порядку та строки, передбачені ст. ст. 184, 186 КАС України.

Суддя: