ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
23 квітня 2012 року № 2а-10308/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі судді Клименчук Н.М., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовомОСОБА_1
доДержавної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва
провизнання нечинними та скасування податкових повідомлень-рішень від 14.10.2003р. №0002621704/0, №0002611704/0, №0002911704/0
ОСОБА_1 звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва про визнання нечинним та скасування податкових повідомлень-рішень від 14.10.2003р. №0002621704/0, №0002611704/0, №0002911704/0.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 04.01.2011р. позовну заяву ОСОБА_1 залишено без розгляду.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 30.06.2011р. апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 04.01.2011р. задоволено частково. Ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 04.01.2011р. скасовано, а справу направлено для продовження розгляду справи.
Ухвалою суду від 01.08.2011р. позовну заяву залишено без руху, позивачеві надано строк для усунення до 26.08.2011р. вказаних в ухвалі недоліків шляхом подання до суду клопотання про поновлення строку звернення до суду.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 19.03.2012р. апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 01.08.2011р. про залишення позову без руху повернуто скаржнику.
На адресу Окружного адміністративного суду м. Києва від ОСОБА_1 надійшло клопотання про поновлення строку звернення до суду (вх. 03-15/21205 від 25.08.2011р.).
З наданого суду клопотання про поновлення строку звернення до суду вбачається, наступне. Акт перевірки та податкові повідомлення-рішення отримано особисто ОСОБА_1, ще 20.07.2005р.
Згідно з ч.2 ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України (із змінами, внесеними згідно із Законом України №4054-VI від 17.11.2011р.), встановлено, для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.
При цьому, відповідно до ст.100 Кодексу адміністративного судочинства України (із змінами, внесеними згідно із Законом України №4054-VI від 17.11.2011р.) адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Відповідно до п.2 ст.100 Кодексу адміністративного судочинства України (із змінами, внесеними згідно із Законом України №4054-VI від 17.11.2011р.) позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем оскаржується податкові повідомлення-рішення №0002621704/0, №0002611704/0, №0002901704/0, №0002911704/0 від 14.10.2003р., винесені Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва. Позовну заяву подано 24.12.2010р.
Таким чином, враховуючи суть справи, надані позивачем пояснення в клопотанні про поновлення строку звернення до суду вбачається, що позивачем пропущено строк звернення до суду, оскільки у позивача була можливість своєчасно звернутися до суду.
Відповідно до п.1 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Згідно ч.6 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України залишення позовної заяви без руху або повернення позовної заяви не позбавляють права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
На підставі вищенаведеного та керуючись статтею 106, пунктом 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суд,
Частиною 3 ст.155 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
залишити позовну заяву ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції в Голосіївському районі м. Києва про визнання нечинним та скасування податкових повідомлень-рішень від 14.10.2003р. №0002621704/0, №0002611704/0, №0002911704/0 без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.М. Клименчук