Ухвала від 28.03.2012 по справі 2а-2292/12/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

28 березня 2012 року № 2а-2292/12/2670

Суддя Окружного адміністративного суду м. Києва Вєкуа Н.Г., розглянувши матеріали адміністративної справи

за позовом ОСОБА_1

до Відділу Державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції у м. Києві

про скасування постанови

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Відділу Державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції у м. Києві про скасування постанови державного виконавця від 15 листопада 2011 року.

Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 20 лютого 2012 року позовна заява ОСОБА_1 була залишена без руху, зокрема у зв'язку із відсутністю клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду та надано строк для усунення недоліків до 20 березня 2012 року.

26 березня 2012 року (надіслано 20 березня 2012 року) до Окружного адміністративного суду м. Києва надійшло клопотання про усунення недоліків на Ухвалу суду від 20 березня 2012 року, в якому, зокрема, містились пояснення щодо строку звернення до адміністративного суду.

В своїх поясненнях позивач зазначає, що даний позив ним було подано на підставі ухвали Святошинського районного суду м. Києва від 26 січня 2012 року.

В процесі дослідження даної ухвали судом встановлено, що ОСОБА_1 було подано аналогічний позов до Святошинського районного суду м. Києва у формі заяви, на підставі чого таку заяву ухвалою від 26 січня 2012 року залишено без руху.

Із даним позовом позивач звернувся 15 лютого 2012 року.

Відповідно до ст. 181 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень державного виконавця може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Суд зазначає, що позивачем так і не вказано, коли саме він дізналася про спірну постанову, та не вказано, коли дізнався про ухвалу Святошинського районного суду м. Києва від 26 січня 2012 року.

За таких обставин суд обраховує строк звернення до адміністративного суду з моменту винесення вищевказаної ухвали, тобто від 26 січня 2012 року.

Згідно з ч. 1 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу та міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи (ч. 2 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до п. 6. ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що Адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

З огляду на вищевикладене, позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню її без розгляду.

Керуючись п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд, -

УХВАЛИВ:

Залишити позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу Державної виконавчої служби Святошинського районного управління юстиції у м. Києві про скасування постанови - без розгляду.

Ухвала набирає сили у відповідності до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, зі змінами та доповненнями, Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Н.Г. Вєкуа