Справа № 2а- 5526/12/2070
Україна
про відмову у відкритті провадження
10 травня 2012 р. м . Харків
Cуддя Харківського окружного адміністративного суду Бадюков Ю.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до виконавчого комітету Харківської районної ради, КП «Харківське районне бюро технічної інвентаризації»про визнання недійсним рішення та свідоцтва про право власності на житловий будинок,-
До Харківського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 з адміністративним позовом до виконавчого комітету Харківської районної ради, КП «Харківське районне бюро технічної інвентаризації», в якому просить визнати недійсним рішення виконкому Харківської районної ради народних депутатів № 301 від 03.04.1991 року та визнати недійсним свідоцтво про право особистої власності на житловий будинок АДРЕСА_1 на ім'я ОСОБА_2 (зареєстроване 27.06.1991 р. за № 728 в реєстровій книзі №3 КП «Харківське районне бюро технічної інвентаризації»).
Суд, відповідно до вимог частини 2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали на наявність та відсутність підстав для повернення позовної заяви, залишенні її без розгляду чи відмови у відкриті провадження в адміністративній справі, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України встановив наступне.
Як вбачається адміністративного позову та доданих матеріалів однією з вимог позивача є визнання недійсним свідоцтво про право особистої власності на житловий будинок АДРЕСА_1 на ім'я ОСОБА_2 (зареєстроване 27.06.1991 р. за № 728 в реєстровій книзі №3 КП «Харківське районне бюро технічної інвентаризації»).
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
При визначенні юрисдикції справи, необхідно виходити з характеру спірних правовідносин, прав та інтересів, за захистом яких звернувся позивач, суб'єктного складу сторін, предмету спірних правовідносин.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно ч. 1 та п. 1 ч. 2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Позивач звернувся до адміністративного суду із вимогою про визнання недійсним свідоцтва про право особистої власності на житловий будинок, через її незгоду із спадкуванням на будинок, що не є рішенням суб'єкта владних повноважень в розумінні Кодексу адміністративного судочинства, а є документом, який засвідчує певне право, в даному випадку право власності.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Цивільного процесуального кодексу України кожна особа має право, в порядку встановленому цим кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Суди загальної юрисдикції, згідно до вимог ч. 1 ст. 15 ЦПК України, розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, крім випадків коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Крім того, позивачу ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 19.10.2011 року у справі № 2-а-6091/11 (суддя Пілюгіна О.М.) було роз'яснено, що вимога позивача про визнання нечинним свідоцтва про право особистої власності не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, а підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Згідно із п. 1 ч. 1 статті 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. ст. 107, 109, 186 КАС України, -
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Харківської районної ради, КП «Харківське районне бюро технічної інвентаризації»про визнання недійсним свідоцтва про право особистої власності на житловий будинок АДРЕСА_1 на ім'я ОСОБА_2 (зареєстроване 27.06.1991 р. за № 728 в реєстровій книзі №3 КП «Харківське районне бюро технічної інвентаризації»).
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Бадюков Ю.В.