Справа № 2а- 5134/12/2070
Україна
08 травня 2012 р. м. Харків
Cуддя Харківського окружного адміністративного суду Шляхова О.М., розглянувши скаргу та доповнення до неї у справі ОСОБА_1 до Начальника Відділу Державної Виконавчої Служби Головного Управління юстиції в Харківській області Розумного С.М. про зобов'язання вчинити певні дії та визнання дій незаконними ,-
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду зі скаргою, в якій просить суд розглянути подану скаргу у десятиденний строк з особистою участю заявника, визнати незаконними дії Начальника Відділу Державної Виконавчої Служби Головного Управління юстиції в Харківській області Розумного С.М. по поданій заявником на ім"я Розумного С.М. скарги від 12.03.12 р. ( у порядку ст.ст. 1,6,12, 83 ЗУ від 21.04.99р.) такими, що грубо порушують його непорушні права , закріплені за мною ст.ст. 1,6,12, 83 ЗУ "Про виконавче провадження" на перевірку скарги від 12.03.12р. у десятиденний строк з його участю та наданням йому постанови; зобов"язати Начальника Відділу Державної Виконавчої Служби Головного Управління юстиції в Харківській області Розумного С.М. розглянути його скаргу від 12.03.12р. у десятиденний строк з його участю та наданням йому усіх його прав, закріплених за ним ЗУ від 21.04.99р.
Ухвалою суду від 25.04.2012 року зазначена скарга залишена без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 106 КАС України, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 6 КАС України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом кожна особа, яка вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб"єкта владних повноважень порушені її права, свободи чи інтереси .
Згідно ст. 104 КАС України позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.
Суд зазначає, що ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду зі скаргою у порядку ст.ст.1,6,12,82 ЗУ "Про виконавче провадження".
Згідно ч.1 ст. 106 КАС України , якою закріплено вимоги до позовної заяви, у позовній заяві зазначаються:
2) ім'я (найменування) позивача.
3) ім'я (найменування) відповідача.
Суд звертає увагу на те, що у скарзі зазначено назву стягувача та не зазначено хто є відповідачем та позивачем у справі .
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви, окрім іншого, також додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем не надано документу про сплату судового збору в розмірі, встановленому Законом.
Відповідно до ч.3 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Судом встановлено, що позивач не надав копію позовної заяви з доданими до неї документами для відповідача.
Для усунення цих недоліків судом був встановлений строк до 07.05.2012 року.
07.05.2012 року через канцелярію суду від ОСОБА_1 надійшло доповнення до скарги від 24.04.2012 року, в якому зазначено, що ОСОБА_1 вважати позивачем , а Розумного С.М.-боржником.
Суд зазначає, що відповідно до ст. 106 КАС України сторонами по справі є лише позивач та відповідач, а не боржник, тому зазначений недолік не усунуто позивачем.
Також з доповнення вбачається, що позивач звертається до суду саме зі скаргою на підставі ст. 82 ЗУ "Про виконавче провадження" та надав доповнення до скарги.
Відповідно до ст. 82 ЗУ "Про виконавче провадження" :
1. Рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби можуть бути оскаржені стягувачем та іншими учасниками виконавчого провадження (крім боржника) до начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або до керівника відповідного органу державної виконавчої служби вищого рівня чи до суду.
2. Боржник має право оскаржувати рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби виключно в судовому порядку.
3. Скарга на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця подається начальнику відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець. Рішення, дії чи бездіяльність начальника відділу можуть бути оскаржені до вищестоящого органу державної виконавчої служби. Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України розглядає виключно скарги на рішення, дії чи бездіяльність начальників управлінь державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі.
4. Рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
З зазначеної статті випливаю, що скарга на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця подається начальнику відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, а не до суду, оскільки до суду позивач має звертатись на підставі норм КАС України з позовною заявою, таким чином позивачем не усунено недоліки в цій частині.
Також позивач не надав всі документи , надані до скарги для надіслання відповідачу , а саме: скаргу від 12.03.2012р. та заяву від 02.04.2012 року, таким чином позивачем не усунуто недоліки в цій частині.
Разом з доповненням до скарги позивач надав квитанцію про сплату судового збору від 04.05.2012 року у розмірі 32,19 грн. та виконав в цій частині недолік позовної заяви, але враховуючи те, що більшість недоліків позивачем не усунуто у строк, встановлений судом та враховуючи те, що до суду позивач може звернутись з позовною заявою в порядку, встановленому нормами КАС України, а не зі скаргою на підставі ст. 82 ЗУ "Про виконавче провадження" , суд вважає, що позивачем в строк не усунуто всі недоліки у зв"язку з чим скарга позивача підлягає поверненню .
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Суд зазначає, що повернення скарги не позбавляє позивача права на повторне звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому КАС України.
Керуючись ст. 106, п.1 ч. 3 ст. 108, 160, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Скаргу ОСОБА_1 до Начальника Відділу Державної Виконавчої Служби Головного Управління юстиції в Харківській області Розумного С.М. про зобов'язання вчинити певні дії та визнання дій незаконними - повернути позивачу.
Роз'яснити позивачу, що повернення скарги не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію цієї ухвали направити особі, яка подала скаргу, разом із скаргою й усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 цього кодексу , або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя - О.М.Шляхова