Справа № 2а- 744/12/2070
26 квітня 2012 р. м. Харків
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бідонька А.В.,
при секретарі судового засідання Загребельному В.І.
за участю:
представника позивача Шляхти В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Індустріальної міжрайонної державної податкової інспекції м. Харкова Харківської області Держаної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецтрансавто" про стягнення суми -,
Позивач, Індустріальна міжрайонна державна податкова інспекція м. Харкова Харківської області Державної податкової служби, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецтрансавто»(далі по тексту ТОВ «Спецтрансавто»), в якому просить суд стягнути з відповідача податковий борг у сумі 3855,74 грн.
В обґрунтування позовної заяви позивач зазначив, що ТОВ «Спецтрансавто»перебуває на обліку як платник податків та зборів (обов"язкових платежів) у ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Харкова та має податковий борг перед бюджетом на загальну суму 3855,74 грн., який у встановлений законодавством строк не сплачений.
Представник позивача в судове засідання з"явився, надав пояснення по справі та просив суд позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, по дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином. До канцелярії Харківського окружного адміністративного суду надійшов конверт з поштовим повідомленням "за зазначеною адресою не знаходиться". Відповідно до ч.11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Суд, вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
ТОВ «Спецтрансавто»зареєстроване Виконавчим комітетом Харківської міської ради 07.07.2003 р., що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи.
Відповідно до довідки ДПІ в Орджонікінзевському районі м. Харкова №339 від 29.08.11 р. відповідач перебуває на обліку як платник податків за №836 з 23.07.03р.
Матеріалами даної адміністративної справи підтверджено, що ТОВ «Спецтрансавто»були подані до ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Харкова, податкові розрахунки збору за забруднення навколишнього природного середовища, у яких відповідач самостійно визначив суми, які підлягають нарахуванню до сплати в бюджет, а саме: податковий розрахунок № 63027 від 08.11.2008 р., яким визначено до сплати 1354,11 грн., з урахуванням часткової сплати сума боргу, яка підлягає сплаті становить 1351,53 грн. та податковий розрахунок № 85253 від 09.02.2009 р., яким визначено до сплати 1684,57 грн. Дана сума боргу відповідачем не сплачена.
Загальна сума заборгованості по збору за забруднення навколишнього природного середовища становить 3036,10 грн.
Крім того, відповідачем до податкового органу були подані наступні податкові розрахунки комунального податку, у яких відповідач самостійно визначив суми, які підлягають нарахуванню до сплати в бюджет, а саме: податковий розрахунок № 63010 від 07.11.08 р., згідно якого нараховано до сплати в бюджет 112,20 грн. та з урахуванням часткової сплати, сума боргу яка підлягає сплаті становить 78,20 грн.; Податковий розрахунок № 85252 від 09.02.09 р., згідно якого нараховано до сплати в бюджет 76,50 грн. Дана сума податкового зобов'язання відповідачем не сплачена. Всього сума заборгованості по сплаті комунального податку становить 154,70грн.
Матеріалами даної адміністративної справи підтверджено, що фахівцями ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Харкова, проведена невиїзна документальна перевірка з питань своєчасності подання податкових декларацій з податку на додану вартість ТОВ «Спецтрансавто»результати, якої оформлені актом перевірки №579/152-32563846.
За висновками перевіряючих в діяльності ТОВ «Спецтрансавто»встановлено порушення вимог абз. "а" п.п. 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", пов'язанні з неподанням до податкового органу підприємством відповідача декларацій з податку на додану вартість за січень 2010р., по строку подання 22.02.10р., фактично декларацію надано 29.03.10р., та за лютий 2010р., по строку подання 22.02.10р., фактично декларацію надано 29.03.10р.
Виявленні порушення стали підставою для прийняття ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Харкова податкового повідомлення - рішення №0000571520/0 від 29.03.10 р., яким визначено відповідачу податкове зобов'язання з податку на додану вартість за штрафними (фінансовими санкціями) в сумі 340 грн. Дане податкове повідомлення-рішення було отримано відповідачем 29.03.12р. З урахуванням часткової сплати, сума боргу, яка підлягає сплаті становить 268,47 грн.
Фахівцями ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Харкова, проведена невиїзна документальна перевірка з питань своєчасності подання податкової звітності ТОВ «Спецтрансавто»результати, якої оформлені актом перевірки № 1092/15-32563846 від 26.05.10 р.
За висновками перевіряючих в діяльності ТОВ «Спецтрансавто»встановлено порушення вимог абз "б" п.п. 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", п.16.4 ст.16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" пов'язанні з неподанням до податкового органу підприємством відповідача декларацій з податку на прибуток за І квартал 2010 р.
Виявленні порушення стали підставою для прийняття ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Харкова податкового повідомлення - рішення №0001851510/0 від 07.06.10 р., яким визначено відповідачу податкове зобов'язання з податку на прибуток за штрафними (фінансовими санкціями) в сумі 170 грн. З урахуванням часткової сплати, сума боргу складає 56,47 грн.
ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Харкова 14.06.10р. складено акт за №1247/15-32563846 від 14.06.10р. про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення №0001851510/0 від 07.06.10 р. Дане податкове повідомлення-рішення було розміщено на дошці податкових оголошень 14.06.10р.
Позивачем 03.06.10р. складено акт за №1118/15-32563846 від 03.06.10р. неможливості вручення акту документальної невиїзної перевірки перевірки № 1092/15-32563846 від 26.05.10 р.
ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Харкова 14.06.10р. складено акт за №1247/15-32563846 від 14.06.10р. про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення №0001851510/0 від 07.06.10 р. Дане податкове повідомлення-рішення було розміщено на дошці податкових оголошень 14.06.10р.
Крім того, фахівцями ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Харкова, проведена невиїзна документальна перевірка з питань своєчасності подання податкової звітності ТОВ «Спецтрансавто»результати, якої оформлені актом перевірки № 2415/15-32563846 від 27.09.10 р.
За висновками перевіряючих в діяльності ТОВ «Спецтрансавто»встановлено порушення вимог абз "б" п.п. 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", пов'язанні з неподанням до податкового органу підприємством відповідача декларацій з податку на прибуток за 1 півріччя 2010 р.
Виявленні порушення стали підставою для прийняття ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Харкова податкового повідомлення - рішення №0004861510/0 від 07.10.10 р., яким визначено відповідачу податкове зобов'язання з податку на прибуток за штрафними (фінансовими санкціями) в сумі 170 грн.
Позивачем 13.10.10р. складено акт за №2228/15-32563846 від 13.10.10р. про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення №0004861510/0 від 07.10.10 р. Дане податкове повідомлення-рішення було розміщено на дошці податкових оголошень 13.10.10р.
Фахівцями ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Харкова, проведена невиїзна документальна перевірка з питань своєчасності подання податкової звітності ТОВ «Спецтрансавто»результати, якої оформлені актом перевірки № 5/15-32563846 від 12.01.11 р.
За висновками перевіряючих в діяльності ТОВ «Спецтрансавто»встановлено порушення вимог пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України пов'язанні з неподанням до податкового органу підприємством відповідача декларацій з податку на прибуток за 3 квартали 2010 р.
Виявленні порушення стали підставою для прийняття ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Харкова податкового повідомлення - рішення №0000081510 від 24.01.11 р., яким визначено відповідачу податкове зобов'язання з податку на прибуток за штрафними (фінансовими санкціями) в сумі 170 грн.
Позивачем 20.01.11р. складено акт за №54/15-32563846 від 20.01.11р. неможливості вручення акту документальної невиїзної перевірки перевірки № 5/15-32563846 від 12.01.11 р.
ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Харкова 01.02.11р. складено акт за №108/15-32563846 від 01.02.11р. про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення №0000081510 від 24.01.11. Дане податкове повідомлення-рішення було розміщено на дошці податкових оголошень.
Матеріалами даної адміністративної справи підтверджено, що визначені податковими повідомленнями - рішеннями №0001851510/0 від 07.06.10 р., №0004861510/0 від 07.10.10 р. та №0000081510 від 24.01.11 р. суми податкових зобов'язань у повному обсязі відповідачем не сплачені в результаті чого виникла загальна заборгованість по сплаті податку на прибуток підприємств в сумі 396,47 грн.
Згідно з приписами ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори у порядку та розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.п. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (тут і надалі по тексту норми законів в редакції чинній на момент виникнення правовідносин) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Згідно п. 16.4. ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики.
Пунктом 5.1. Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Згідно п.п. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідно п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до п.п. 5.4.1. п. 5.4 ст. 5 Вказаного Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п. 17.1.7 п.17.1 ст. 17 Закону, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Згідно п.п.17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
ТОВ "Спецтрансавто" не надано до суду доказів щодо сплати податкового боргу в сумі 3855,74 грн., у зв'язку з чим суд вважає, що позовні вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 8-14, 41, 71, 94, 122, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд -
Адміністративний позов Індустріальної міжрайонної державної податкової інспекції м. Харкова Харківської області Держаної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецтрансавто" про стягнення суми - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецтрансавто" ( 61106, м. Харків, вул. Плиткова, б.2, код ЄДРПОУ 32563846) на користь Державного бюджету України податковий борг у сумі 3855,74 грн., на р/р35212001000388 УДК у Харківській області м. Харків, МФО 851011.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Повний текст постанови складено 28.04.12 р.
Суддя Бідонько А.В.
.