Справа №1570/2938/2012
08 травня 2012 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Стефанов С.О., розглянувши клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення позову, -
До суду надійшов позов ОСОБА_1 до Державної інспекції сільського господарства в Одеській області, виконуючого обов'язки Державної інспекції сільського господарства в Одеській області Демчук Ольги Борисівни, за участю третіх осіб: Державної інспекції сільського господарства України та Міністерства аграрної політики та продовольства України про визнання протиправними дій та бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою суду від 08 травня 2012 року було відкрито провадження по справі.
Разом з позовною заявою до суду надійшло письмове клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення позову (вхід. № 14941/2012) шляхом заборони Державній інспекції сільського господарства в Одеській області до ухвалення рішення в адміністративній справі проводити конкурс на посаду начальника управління технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки Державної інспекції сільського господарства в Одеській області.
В обґрунтування клопотання позивач зазначив, що у разі проведення відповідачем конкурсу на заміщення посади начальника управління технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки Державної інспекції сільського господарства в Одеській області до розгляду адміністративної справи та прийняття рішення, існує очевидна небезпека заподіяння шкоди його конституційним правам та захист його прав та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, а також для поновлення його прав необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.
Також позивач вказав, що очевидними є ознаки протиправності дій Державної інспекції сільського господарства в Одеській області та бездіяльності суб'єкта владних повноважень -в.о. начальника Державної інспекції сільського господарства в Одеській області.
Згідно ч.1 ст.118 КАС України клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидним є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Крім того позов може бути забезпечено забороною вчиняти певні дії.
Вважаю, що клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову є обґрунтованим та підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що в.о. начальника Державної інспекції сільського господарства в Одеській області 27 лютого 2012 року на ім'я голови Одеської обласної державної адміністрації було направлено лист (вхід. № 141) про звільнення позивача з посади начальника інспекції державного технічного нагляду Одеської обласної державної адміністрації з переведенням до Державної інспекції сільського господарства в Одеській області на посаду начальника управління технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки Державної інспекції сільського господарства в Одеській області без конкурсного відбору. Також 29 лютого 2012 року за вих. № 185 в.о. начальника Державної інспекції сільського господарства в Одеській області було направлено подання до голови Державної інспекції сільського господарства України щодо погодження про призначення позивача на посаду начальника управління технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки Державної інспекції сільського господарства в Одеській області. До подання були додані: копія біографічної довідки, копії атестатів, фотокартки.
29 березня 2012 року Міністерством аграрної політики та продовольства України надано погодження на звільнення позивача з посади начальника інспекції державного технічного нагляду Одеської обласної державної адміністрації з переведенням до Державної інспекції сільського господарства в Одеській області на посаду начальника управління технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки Державної інспекції сільського господарства в Одеській області (лист № 37-25-4-11/4932).
Також з матеріалів справи вбачається, що 25 квітня 2012 року, головою Одеської обласної державної адміністрації відповідно до п.5 ст. 36 КЗпП України винесено розпорядженням № 46/к-2012 про звільнення позивача, з посади начальника інспекції державного технічного нагляду Одеської обласної державної адміністрації з 03 травня 2012 року переведенням до Державної інспекції сільського господарства в Одеській області.
Наказом Інспекції державного технічного нагляду Одеської обласної державної адміністрації № 42 к від 03.05.2012 року, позивача - начальника інспекції державного технічного нагляду облдержадміністрації з 03 травня 2012 року звільнено з роботи на підставі п. 5 ст. 36 КЗпП України у зв'язку з переведенням до Державної інспекції сільського господарства в Одеській області на посаду начальника управління технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки.
Як зазначив позивач у клопотання та в адміністративному позові, 03.05.2012 року ним було подано заяву про прийняття на роботу на посаду начальника управління технічного нагляду охорони праці та пожежної безпеки Державної інспекції сільського господарства в Одеській області. 04.05.2012 року він прибув до інспекції з метою приступити до виконання своїх обов'язків, проте його повідомили, що на посаду начальника управління технічного нагляду охорони праці та пожежної безпеки його прийняти не можуть, так як на заміщення даної посади оголошено конкурс, а для прийняття участі у конкурсі щодо позивача відсутні спеціальні перевірки.
Як вбачається з адміністративного позову та доданих матеріалів, 14 квітня 2012 року в газеті «Одеські вісті»Державною інспекцією сільського господарства в Одеській області розміщено оголошення про проведення конкурсу на посаду начальника управління технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки.
При викладених обставинах, зважаючи на суть позовних вимог та враховуючи, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача, вважаю за необхідне вжити заходи забезпечення позову шляхом заборони Державній інспекції сільського господарства в Одеській області до ухвалення рішення в адміністративній справі проводити конкурс на заміщення посади начальника управління технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки Державної інспекції сільського господарства в Одеській області, оскільки незабезпечення позову у такий спосіб може призвести до порушення конституційних прав, свобод та інтересів позивача, зокрема конституційного права на працю, на відновлення яких необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, чим позивачу буде заподіяна суттєва шкода.
При цьому суд вважає, що забезпечення позову у такий спосіб відповідає критеріям розумності, обґрунтованості і адекватності, забезпечення збалансованості інтересів учасників спірних правовідносин, запобігання порушенню у зв'язку з вжиттям таких заходів прав та охоронюваних інтересів учасників процесу та відповідають інституту забезпечення позову в адміністративному процесу.
Керуючись ст.ст. 117, 118, 160 КАС України, суд -
Клопотання позивача про забезпечення адміністративного позову задовольнити.
Заборонити Державній інспекції сільського господарства в Одеській області проводити конкурс на заміщення посади начальника управління технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки Державної інспекції сільського господарства в Одеській області - до розгляду судом справи по суті та набранням рішенням суду законної сили.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Копію ухвали направити сторонам.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк апеляційної скарги з дня отримання ухвали.
Оскарження ухвали не зупиняє її виконання та не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя С.О. Стефанов