Ухвала від 08.05.2012 по справі 1570/2864/2012

справа № 1570/2864/2012

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

08 травня 2012 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду - Потоцька Н.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом приватного підприємства «Комунсервіс Плюс» до Саратської селищної ради, контрольно - ревізійного відділу Саратського району КРУ в Одеській області про визнання неправомірними дії посадових осіб Саратської селищної раді зі складання акту обстеження від 20.12.2011 року; визнання неправомірними дії посадових осіб контрольно-ревізійного відділу Саратського району КРУ в Одеській області зі складання акту ревізії № 450-40/8 від 28 грудня 2011р. та зобов'язання Контрольно - ревізійний відділ Саратського району скасувати акт ревізії № 450-40/8 від 28.12.2011 року в частині внесених в нього недостовірних відомостей з акту обстеження від 20.12.2011 року,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ПП «Комунсервіс Плюс»до Саратської селищної ради, контрольно -ревізійного відділу Саратського району КРУ в Одеській області, в якій позивач просить:

- визнати неправомірними дії посадових осіб Саратської селищної раді зі складання акту обстеження від 20.12.2011 року;

- визнати неправомірними дії посадових осіб контрольно-ревізійного відділу Саратського району КРУ в Одеській області зі складання акту ревізії № 450-40/8 від 28 грудня 2011р.;

- зобов'язати Контрольно - ревізійний відділ Саратського району скасувати акт ревізії № 450-40/8 від 28.12.2011 року в частині внесених в нього недостовірних відомостей з акту обстеження від 20.12.2011 року.

Суддя, вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження в адміністративній справі за переліченими вище вимогами, виходить з таких підстав та мотивів.

Відповідно до ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ (ч.1 ст.2); до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження (ч.2 ст.2).

Згідно п.1 ч.2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Кодекс адміністративного судочинства України не містить визначення термінів нормативно - правовий акт та акт індивідуальної дії. Однак, за усталеними в теорії права підходами до класифікації актів, нормативно - правовий акт - це виданий суб'єктом владних повноважень документ, який встановлює, змінює чи припиняє дію обов'язкових правил поведінки, обмежених в часі, просторі та за колом осіб, та призначений для неодноразового застосування. Правовий акт індивідуальної дії - виданий суб'єктом владних повноважень документ, прийнятий з метою реалізації положень нормативно -правового акту (актів) щодо конкретної життєвої ситуації, не містить загальнообов'язкових правил поведінки та стосується прав і обов'язків чітко визначеного суб'єкта, якому він адресований.

Обов'язковою ознакою як нормативно - правового акту так правового акту індивідуальної дії є юридичний характер, тобто обов'язковість його приписів для відповідного суб'єкта, дотримання якої забезпечується правовими механізмами.

Суддя вважає, що акт ревізії є службовим документом, який стверджує факт проведення позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог чинного законодавства суб'єктами господарювання.

На підставі акту ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання керівником органу приймається вимога .

З урахуванням зазначеного, суддя доходить висновку, що рішенням, яке має обов'язковий характер для позивача та створює правові наслідки для нього є виключно вимога.

Таким чином, акт проведення позапланової ревізії відповідача та висновки визначені в ньому не є правовим актом індивідуальної дії та, відповідно, не може бути оскарженим в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.

За таких обставин, суддя вважає, що до зазначеної вимоги підлягають застосуванню приписи п. 1 ч.1 ст.109 КАС України, яким передбачено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Відносно вимог позивача про визнання неправомірними дії посадових осіб Саратської селищної ради зі складання акту обстеження від 20.12.2011 року та визнання неправомірними дії посадових осіб контрольно-ревізійного відділу Саратського району КРУ в Одеській області зі складання акту ревізії № 450-40/8 від 28 грудня 2011р., то вони відповідають вимогам ст.106 КАС України і подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, а отже вона підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства Одеським окружним адміністративним судом.

На підставі поданого адміністративного позову суддя вважає за можливе відкрити провадження по справі в частині позовних вимог щодо визнання неправомірними дій посадових осіб Саратської селищної ради зі складання акту обстеження від 20.12.2011 року та визнання неправомірними дій посадових осіб контрольно-ревізійного відділу Саратського району КРУ в Одеській області зі складання акту ревізії № 450-40/8 від 28 грудня 2011р. та призначити судове засідання для з'ясування фактичних обставин справи.

Керуючись ст.ст. 17, 18, 107, 121, 160 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі ПП «Комунсервіс Плюс»в частині позовних вимог щодо зобов'язання Контрольно - ревізійний відділ Саратського району скасувати акт ревізії № 450-40/8 від 28.12.2011 року в частині внесених в нього недостовірних відомостей з акту обстеження від 20.12.2011 року.

Відкрити провадження по справі № 1570/2864/2012 за адміністративним позовом приватного підприємства «Комунсервіс Плюс»до Саратської селищної ради, контрольно -ревізійного відділу Саратського району КРУ в Одеській області про визнання неправомірними дій посадових осіб Саратської селищної ради зі складання акту обстеження від 20.12.2011 року та визнання неправомірними дій посадових осіб контрольно-ревізійного відділу Саратського району КРУ в Одеській області зі складання акту ревізії № 450-40/8 від 28 грудня 2011р.

Зобов'язати відповідача у відповідності до п. 5 ч.5 статті 107 КАС України надати у десятиденний строк з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі але не пізніше 04.06.2012 р., заперечення проти позову.

Призначити справу до судового розгляду, який відбудеться за адресою суду: м. Одеса, Фонтанська дорога, 14 в залі судового засідання № 13 «05»червня 2012 року о 10.40 годині.

Сторонам направити копію ухвали та повістки.

Справа буде розглядатися одноособово суддею Потоцькою Н.В.

Ухвала може бути оскаржена лише щодо порушення правил підсудності до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд протягом 5 (п'яти) днів з дня отримання копії ухвали.

В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя /підпис/ Потоцька Н.В.

05 червня 2012 року o 10:40