Справа №1570/2939/2012
08 травня 2012 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Юхтенко Л.Р., розглянувши матеріали адміністративного позову Одеського обласної осередку Громадської організації «Фронт Змін»до Одеського міського голови ОСОБА_1 за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору з боку відповідача ОСОБА_2 про визнання дій щодо відмови в реєстрації ініціативної групи місцевого референдуму, створеної на зборах громадян, що відбулися 04.11.2011 року за адресою: м. Одеса, вул. Василя Стуса, 2-б/7 протиправними, зобов'язання видати розпорядження щодо реєстрації ініціативної групи місцевого референдуму, створеної на зборах громадян, що відбулися 04.11.2011 року за адресою: м. Одеса, вул. Василя Стуса, 2-б/7, на підставі документів, поданих 14.11.2011 року та 01.12.2012 року відповідно до ст.ст. 16,17 Закону України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми»та у триденний строк видати ініціативній групі місцевого референдуму свідоцтво про реєстрацію та посвідчення членів ініціативної групи за формами, що встановлюються Президією Верховної Ради України,-
До Одеського окружного адміністративного суду 08 травня 2012 року надійшов адміністративний позов Одеського обласної осередку Громадської організації «Фронт Змін»до Одеського міського голови ОСОБА_1 за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору з боку відповідача ОСОБА_2 про визнання дій щодо відмови в реєстрації ініціативної групи місцевого референдуму, створеної на зборах громадян, що відбулися 04.11.2011 року за адресою: м. Одеса, вул. Василя Стуса, 2-б/7 протиправними, зобов'язання видати розпорядження щодо реєстрації ініціативної групи місцевого референдуму, створеної на зборах громадян, що відбулися 04.11.2011 року за адресою: м. Одеса, вул. Василя Стуса, 2-б/7, на підставі документів, поданих 14.11.2011 року та 01.12.2012 року відповідно до ст.ст. 16,17 Закону України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми» та у триденний строк видати ініціативній групі місцевого референдуму свідоцтво про реєстрацію та посвідчення членів ініціативної групи за формами, що встановлюються Президією Верховної Ради України.
Згідно з ч.1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч.1,4 ст. 174 КАС України право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації, підприємств, установ, організацій, їхніх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації, що порушують законодавство про вибори та референдум, мають виборча комісія, кандидат, партія (блок), місцева організація партії, які є суб'єктами відповідного виборчого процесу, комісія з референдуму, ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму. Позовну заяву може бути подано до адміністративного суду у строк, встановлений частинами шостою - сьомою статті 172 цього Кодексу.
Відповідно до ч.6 ст. 172 КАС України, позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.
Відповідно до ст. 179 КАС України, на обчислення строків, встановлених статтями 172 - 177 цього Кодексу, не поширюються правила частин другої - десятої статті 103 цього Кодексу. Строки, встановлені статтями 172 - 177 цього Кодексу, обчислюються календарними днями і годинами. Останнім днем строку, який має закінчитися з настанням певної події, є день, що передує дню вказаної події. Днем бездіяльності є останній день встановленого законом строку, в який мало бути вчинено дію або прийнято рішення. Днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені статтями 172 - 177 цього Кодексу, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.
Вивчивши матеріали адміністративного позову суд приходить до висновку, що вказаний позов слід залишити без розгляду, оскільки він поданий після закінчення строків, встановлених ч. 6 ст. 172 КАС України.
Так, позивач в адміністративному позові посилається на те, що 12.04.2012 року на прийомі у Головного державного виконавця йому стало відомо про закінчення виконавчого провадження та лише 03.05.2012 року під час ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження представник позивача дізнався про лист № 03.97мб/вих. від 23.03.2012 року, яким Одеський міський голова повідомив позивача про розгляд звернення від 14.11.2011 року та відмову у реєстрації ініціативної групи на підставі поданих документів.
Однак судом не приймаються до уваги вказані обставини, оскільки статтями 172, 179 КАС України встановлені чіткі строки звернення до суду з позовами, поданими в порядку ст. 174 КАС України. При цьому, як зазначалось вище, строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені статтями 172 - 177 цього Кодексу, не може бути поновлено.
Відповідно до положень ст. 17 Закону України "Всеукраїнський та місцевий референдуми", у разі відповідності поданих документів вимогам цього Закону голова відповідної місцевої Ради народних депутатів у 10-денний строк подає документи щодо ініціативної групи всеукраїнського
референдуму до Центральної комісії з всеукраїнського референдуму або реєструє ініціативну групу місцевого референдуму, після чого у триденний строк видає ініціативній групі місцевого референдуму
свідоцтво про реєстрацію та посвідчення членів ініціативної групи за формами, що встановлюються Президією Верховної Ради України. Відмова у реєстрації ініціативної групи або відсутність
рішення про реєстрацію можуть бути оскаржені членами ініціативної групи у районний (міський) народний суд за місцем знаходження Центральної комісії з всеукраїнського референдуму або відповідної
Ради народних депутатів. Зазначена норма містить спеціальний строк та носить імперативний характер.
Відповідно до ст. ч. 2 ст. 25 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. У постанові державний виконавець вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови (у разі виконання рішення про примусове виселення боржника - у строк до п'ятнадцяти днів) та зазначає, що у разі ненадання боржником документального підтвердження виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом. За заявою стягувача державний виконавець одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження може накласти арешт на майно та кошти боржника, про що виноситься відповідна постанова.
Згідно з ч. 5 ст. 39 вказаного Закону, після усунення обставин, які стали підставою для зупинення
виконавчого провадження, державний виконавець протягом трьох днів з моменту, коли йому стало про це відомо, зобов'язаний своєю постановою поновити виконавче провадження за власною ініціативою
або за заявою стягувача. Копії постанови надсилаються сторонам у триденний строк.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що 15 березня 2012 року представником позивача була подана заява до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області про поновлення виконавчого провадження за виконавчим листом по адміністративній справі № 2а/1570/10124/2011. 16 березня 2012 року Головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області виконавче провадження було поновлено. Отже, позивачу було відомо про поновлення виконавчого провадження.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову звернення позивача від 14.11.2011 року було розглянуто Одеським міським головою 23 березня 2012 року, що підтверджено листом № 03.97мб/вих. від 23.03.2012 року, а отже, саме 23 березня 2012 року є днем вчинення дії щодо відмови відповідача у реєстрації ініціативної групи.
Відповідно до ст. ч. 3 ст. 49 Закону України «Про виконавче провадження»про закінчення виконавчого провадження державний виконавець виносить постанову з обов'язковим мотивуванням підстав її винесення, яка затверджується начальником відділу, якому він безпосередньо підпорядкований. Копія постанови у триденний строк надсилається сторонам і може бути оскаржена в десятиденний строк у порядку, встановленому цим Законом.
З урахуванням положень Законів України «Про виконавче провадження», «Всеукраїнський та місцевий референдуми»та ст.ст. 172, 174, 179 КАС України, суд приходить до висновку, що позивачем пропущений строк звернення до суду з дійсним позовом.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 172, 174, 179 КАС України, суд, -
Залишити без розгляду адміністративний позов Одеського обласної осередку Громадської організації «Фронт Змін»до Одеського міського голови ОСОБА_1 за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору з боку відповідача ОСОБА_2 про визнання дій щодо відмови в реєстрації ініціативної групи місцевого референдуму, створеної на зборах громадян, що відбулися 04.11.2011 року за адресою: м. Одеса, вул. Василя Стуса, 2-б/7 протиправними, зобов'язання видати розпорядження щодо реєстрації ініціативної групи місцевого референдуму, створеної на зборах громадян, що відбулися 04.11.2011 року за адресою: м. Одеса, вул. Василя Стуса, 2-б/7, на підставі документів, поданих 14.11.2011 року та 01.12.2012 року відповідно до ст.ст. 16,17 Закону України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми»та у триденний строк видати ініціативній групі місцевого референдуму свідоцтво про реєстрацію та посвідчення членів ініціативної групи за формами, що встановлюються Президією Верховної Ради України.
Копію ухвали разом з позовною заявою та додатками до неї надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, передбачені ч. 5 ст. 177 КАС України.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ч. 3 ст. 177 КАС України.
Суддя: /підпис/
З оригіналом згідно:
Суддя Л.Р. Юхтенко