ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м.Львів, вул.Чоловського,2
про передачу адміністративної справи до іншого адміністративного суду
19 квітня 2012 р. р. № 2а-1361/12/1370
19 квітня 2012 року Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Потабенко В. А.
за участю секретаря судового засідання Гойни Є.А.,
за участю:
позивачів -ОСОБА_2, ОСОБА_3,
представника відповідача-1, -2 -ОСОБА_4, згідно довіреностей,
третьої особи -ОСОБА_5,
адвоката -ОСОБА_6, згідно ордера,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові питання передачі до іншого адміністративного суду адміністративної справи за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Управління архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради, виконавчого комітету Львівської міської ради, треті особи ОСОБА_5, ОСОБА_7, про визнання незаконними дій, визнання недійсними та скасування дозволу та акту ,
ОСОБА_2, ОСОБА_3, з урахуванням уточнень, звернулися до суду з позовом до управління архітектури та містобудування Львівської міської ради, інспекції державного архітектурного контролю Львівської міської ради, треті особи ОСОБА_5, ОСОБА_7, про визнання незаконними дій, визнання недійсними дозволу на виконання будівельних робіт та акту приймальної комісії про прийняття квартири в експлуатацію.
В зв'язку з ліквідацією інспекції державного архітектурного контролю Львівської міської ради, 05.04.2012 року судом до участі в розгляді справи в якості співвідповідача було залучено виконавчий комітет Львівської міської ради.
19.04.2012 року судом поставлено на обговорення питання про передачу справи до місцевого загального як адміністративного суду у зв'язку з тим, що така предметно не підсудна Львівському окружному адміністративному суду, оскільки відповідачі є органами місцевого самоврядування.
Позивачі ОСОБА_3, ОСОБА_2 не заперечили щодо передачі справи до місцевого загального як адміністративного суду.
Представник відповідача-1, -2 підтримав пропозицію суду щодо передачі даної справи на розгляд до місцевого загального як адміністративного суду.
Третя особа ОСОБА_8 та його адвокат залишили вирішення питання про передачу справи на розсуд суду.
Третя особа ОСОБА_7 в судове засідання не з'явилась, чим залишила вирішення питання про передачу справи до іншого суду на розсуд суду.
Згідно ч. 1 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Водночас, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідно до ст. 2 закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачами є Управління архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради та виконавчий комітет Львівської міської ради, тобто виконавчі органи місцевого самоврядування.
Згідно ч. 2 ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративному суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
З урахуванням наведеного, суд вважає, що справу слід передати на розгляд місцевого загального як адміністративного суду, юрисдикція якого поширюється на Галицький район м. Львова (місцезнаходження відповідачів), оскільки саме такому суду предметно підсудна дана справа.
Керуючись ст.ст. 18, 22, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
адміністративну справу № 2а-1361/12/1370 за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Управління архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради, виконавчого комітету Львівської міської ради, треті особи ОСОБА_5, ОСОБА_7, про визнання незаконними дій, визнання недійсними та скасування дозволу та акту передати на розгляд Галицького районного суду м. Львова.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлений 24.04.2012 року.
Суддя Потабенко В.А.