Постанова від 10.05.2012 по справі 2а/1270/3185/2012

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 травня 2012 року Справа № 2а/1270/3185/2012

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Агевич К.В., розглянувши у скороченому провадженні матеріали за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області до комунального підприємства «Комбінат з озелення та благоустрою Краснолуцької міської ради» про стягнення несплаченої суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 98973,56 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області до комунального підприємства «Комбінат з озелення та благоустрою Краснолуцької міської ради» про стягнення несплаченої суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 98973,56 грн.

На обґрунтування заявленого позову позивачем зазначено, що відповідач знаходиться на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Відповідач не сплачує єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у зв'язку з чим за період з 01.12.2011 по 31.01.2012 в нього утворилась заборгованість (недоїмка) по внеску у розмірі 98973,56 грн.

За таких обставин позивач просив стягнути з комунального підприємства «Комбінат з озелення та благоустрою Краснолуцької міської ради» зазначену суму боргу по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Ухвалою від 29 квітня 2012 року справу призначено до розгляду у порядку скороченого провадження.

28 квітня 2012 року відповідач отримав ухвалу про відкриття скороченого провадження про що свідчить поштове повідомлення з особистим підписом відповідача, щодо отримання зазначеної ухвали (а.с. 22).

У строк, встановлений ч. 3 статті 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач не подав до канцелярії суду заперечення проти позову, тому справа розглядається на основі наявних доказів.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до висновку, що надані позивачем докази та повідомлені ним обставини є достатніми для розгляду справи в порядку скороченого провадження, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі з огляду на наступне.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначено Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"від 08.07.2010 р. №2464-VІ (далі - Закон №2464-VІ) визначено, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) -це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Пенсійний фонд України (далі - Пенсійний фонд) - орган, уповноважений відповідно до Закону №2464-VІ вести облік платників єдиного внеску, забезпечувати збір та ведення обліку страхових коштів, контролювати повноту та своєчасність їх сплати, вести Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування та виконувати інші функції, передбачені законом.

Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону №2464-VІ платниками єдиного внеску є -роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"платники єдиного внеску зобов'язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Пунктом 4 ч. 2 ст. 6 зазначеного Закону встановлено, що платник єдиного внеску зобов'язаний, зокрема, подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.

Згідно з положеннями ч. 8 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Частиною 11 статті 9 Закону у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

Відповідно до ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", рішення, прийняті органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами.

Частиною 4 статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"передбачено, що територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею

Як вбачається з матеріалів справи відповідач перебуває на обліку як платник єдиного внеску в управлінні Пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області.

За період з 01.12.2011 по 31.01.2012 року заборгованості комунального підприємства «Комбінат з озелення та благоустрою Краснолуцької міської ради» по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 98973,56 грн. підтверджена доданими до матеріалів справи виписками з картки особового рахунку платника єдиного внеску та звітом (а.с. 13-16, 17-20).

Судом встановлено, що управлінням Пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області було винесено вимогу № Ю-21 від 06 лютого 2012 року про сплату боргу, про що свідчить копія корінця вимоги, який долучено позивачем до матеріалів справи (а.с. 12)

Вимогу відповідачем не оскаржено.

Оскільки комунальне підприємство «Комбінат з озелення та благоустрою Краснолуцької міської ради» за час розгляду справи борг зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування не був сплачений та відповідач не надав доказів оскарження вимоги № Ю-21 від 06 лютого 2012 року про сплату боргу, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідно до статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області до комунального підприємства «Комбінат з озелення та благоустрою Краснолуцької міської ради» про стягнення несплаченої суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 98973,56 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з комунального підприємства «Комбінат з озелення та благоустрою Краснолуцької міської ради» суму заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 98973,56 грн. (дев'яносто вісім тисяч дев'ятсот сімдесят три гривні 56 коп.).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена за правилами, встановленими ч. 8 ст. 1832, ст. ст. 185-187 КАС України.

СуддяК.В. Агевич