Постанова від 07.05.2012 по справі 2а-2012/12/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 травня 2012 р. № 2а-2012/12/1370

Львівський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого - судді Сакалоша В.М.,

за участю секретаря судового засідання -Семеряк М.І.,

представника позивача -Холявки І.Я., відповідача - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до ОСОБА_2 про виконання вимог припису -

ВСТАНОВИВ:

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з позовом про зобов'язання ОСОБА_2 виконати вимоги припису № 3-л від 12.09.2011 року, а саме: привести об'єкт містобудування на вул. Ів. Франка в м. Винники до погодженої та затвердженої документації.

Ухвалою суду від 23.12.2012 року відкрито провадження в справі. В судовому засіданні 07.05.2012 року відповідно до вимог ч.3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з мотивів, викладених у позовній заяві.

Відповідач позовні вимоги визнав.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши обставини, на які позивач посилаються як на підставу своїх вимог, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, приходить до наступних висновків.

Правові та організаційні засади здійснення архітектурної діяльності на момент виникнення спірних правовідносин визначались Законом України «Про архітектурну діяльність», який спрямований на формування сприятливого життєвого середовища, досягнення естетичної виразності, економічної доцільності і надійності будинків, споруд та їх комплексів.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність»будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил, місцевих правил забудови населених пунктів у порядку, визначеному статтею 24 Закону України «Про планування і забудову територій».

Відповідно до ст.10 Закону України «Про архітектурну діяльність»державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури. Державний контроль та нагляд у системі центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно -будівельна інспекція України та її територіальні органи.

Державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України -Міністра будівництва та житлово-комунального господарства України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю, контролю у сфері житлово-комунального господарства (п.1 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затв. Указом Президента України №439/2011 від 08.04.2011 року (далі - Положення).

Одними з основних завдань Держархібудінспекції є здійснення в межах своїх повноважень державного контролю за дотриманням законодавства, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил із зазначених питань (п. 3 Положення).

Відповідно до п. 4 Положення Держархбудінспекція України відповідно до покладених на неї завдань здійснює в межах своїх повноважень державний контроль за дотриманням суб'єктами у сфері житлово-комунального господарства правил і норм технічної експлуатації житлових будинків, користування прибудинковими територіями та правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків.

Пунктом 5 Положення передбачено, що Держархбудінспекція України для виконання покладених на неї завдань має право в установленому порядку видавати обов'язкові до виконання приписи щодо усунення порушень вимог законодавства у сфері житлово-комунального господарства.

Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області (далі -інспекція ДАБК у Львівській області) 12.09.2011 року проведено перевірку з приводу дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих і будівельних робіт, за наслідками якої складено Акт №32-л від 12.09.2011 року.

Встановлено, що реконструкція житлового будинку з добудовою та облаштуванням мансардного поверху на вул. Ів. Франка, 17-г в м. Винники проведена з відхиленням від проектної документації погодженої архітектором м. Винники. У зв'язку з цим, позивачем складено протокол №12-л про вчинення правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 12.09.2011 року, винесено припис про приведення об'єкта містобудування до погодженої та затвердженої документації №3-л від 12.09.2011 року та постанову № 1л/152-ф про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 13.09.2011 року. Штраф відповідачем сплачено в повному обсязі.

09.12.2011 року інспекцією ДАБК у Львівській області проведено позапланову перевірку виконання вимог припису № 3-л від 12.09.2011 року, за наслідками якої складено Акт № 90-л. Встановлено, що припис інспекції ОСОБА_2 не виконано.

Аналізуючи діюче законодавство та обставини справи, суд приходить до висновку, що твердження Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області є обґрунтованими та знайшли своє підтвердження зібраними у справі належними та допустимими доказами. Позовні вимоги визнані відповідачем, однак на момент розгляду справи у суді порушення, допущені відповідачем, не усунуті, вимоги припису позивача не виконані, що дає суду підстави визнати позовні вимоги такими, що підлягають до задоволення.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 7-14, 69-71, 86, 87, 94, 159-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Зобов'язати ОСОБА_2 виконати вимоги припису № 3-л від 12.09.2011 року, а саме: привести об'єкт містобудування на вул. Ів. Франка в м. Винники до погодженої та затвердженої документації.

3. Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова виготовлена у повному обсязі 11 травня 2012 року.

Суддя Сакалош В.М.