03 травня 2012 року Справа № 2а/0370/631/12
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого -судді Ксензюка А. Я.,
розглянувши в порядку скороченого провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Волинській області (далі - РУ ДСАТ ДПА України у Волинській області) звернулось в суд із позовом про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 3 800 грн. 00 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в 15 вересня 2011 року проведено перевірку бару «ІНФОРМАЦІЯ_1», що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, де здійснює торгівельну діяльність підприємець ОСОБА_1, про що складено акт № 171/32-02/НОМЕР_1 від 15 вересня 2011 року. Перевіркою встановлено порушення статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме: продаж алкогольних напоїв особою, яка не досягла 18 років. На підставі акту перевірки № 171/32-02/НОМЕР_1 від 15 вересня 2011 року було прийнято рішення № 031112-32 про застосування фінансових санкцій від 24 жовтня 2011 року, яким до відповідача застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 6 800 грн. 00 коп. Відповідач частково сплатив заборгованість по фінансових санкціях, тому позивач просить стягнути з відповідача на користь Державного бюджету України заборгованість з фінансових санкцій в розмірі 3 800 грн. 00 коп.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 13 березня 2012 року було відкрито скорочене провадження в даній адміністративній справі.
Відповідач пред'явлені позовні вимоги не оспорив, заперечення на адміністративний позов не подав. Ухвала про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі, повернулась до суду 18 квітня 2012 року з відміткою відділення поштового зв'язку - за закінченням терміну зберігання, тобто не вручена адресату з незалежних від суду причин, а тому відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що останній належним чином був повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження. Тому суд вважає можливим вирішення справи на підставі наявних в ній доказів.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу в порядку скороченого провадження відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення повністю з таких підстав.
Як вбачається з матеріалів справи підприємець ОСОБА_1 зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності 23 червня 2006 року виконавчим комітетом Луцької міської ради Волинської області, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця № НОМЕР_2..
Судом встановлено, що на підставі наказу № 327 від 13 вересня 2011 року та направлення № 209 від 13 вересня 2011 року працівниками РУ ДСАТ ДПА України у Волинській області була проведена перевірка бару «ІНФОРМАЦІЯ_1», що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, де здійснює торгівельну діяльність підприємець ОСОБА_1, про що складено акт № 171/32-02/НОМЕР_1 від 15 вересня 2011 року про результати фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими для виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
В акті № 171/32-02/НОМЕР_1 від 15 вересня 2011 року зафіксовано порушення статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме: факт продажу алкогольних напоїв особою, яка не досягла 18 років.
Факт продажу алкогольного напою особою, яка не досягла 18 років, підтверджується також письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 15 вересня 2011 року та підприємця ОСОБА_1 від 15 вересня 2011 року..
Відповідно до частини другої статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за порушення вимог статті 15-3 даного Закону передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 6 800 грн. 00 коп.
24 жовтня 2011 року начальником РУ ДСАТ ДПА України у Волинській області прийнято рішення № 031112-32 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 6 800 грн. 00 коп. за факт продажу алкогольних напоїв особою, яка не досягла 18 років.
Відповідно до пункту 6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством. Відповідно до пункту 10 цього ж Порядку, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Відповідач частково сплатила заборгованість по фінансових санкціях в розмірі 3 000 грн. 00 коп., що підтверджується листом Луцької об'єднаної державної податкової інспекції № 147/8/23-409 від 10 січня 2012 року.
Рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалось і на час розгляду справи є чинним.
Оскільки відповідач має заборгованість перед бюджетом зі сплати фінансових санкцій в розмірі 3 800 грн. 00 коп., письмових заперечень проти позову не подала, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", суд
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Державного бюджету України фінансові санкції в розмірі 3 800 (три тисячі вісімсот) грн. 00 коп.
Постанова підлягає до негайного виконання.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя А. Я. Ксензюк