Ухвала від 19.01.2012 по справі 1915/713/2012

19.01.2012 Справа №1915/713/2012

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа №1915/713/12р.

УХВАЛА

19 січня 2012 року м.Тернопіль

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Черніцька І.М., ознайомившись із матеріалами позовної заяви ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Тернопільської міської ради про визнання протиправним рішення Тернопільської міської ради від 14.05.2010 року за №771 «Про оформлення права власності»,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися до суду із адміністративним позовом до Тернопільської міської ради про визнання протиправним рішення Тернопільської міської ради від 14.05.2010 року за №771 «Про оформлення права власності за закритим акціонерним товариства «Архітектурно-будівельна науково-проектно-виробнича корпорація по комплексній організації та регенерації середовища «Терно-КОРС».

Згідно з вимогами ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі, на виконання делегованих повноважень.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Справою адміністративної юрисдикції відповідно до вимог п.1 ч.1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до вимог п. 1 ч.1 статті 17 КАС компетенція адміністративних судів поширюється, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Таким чином, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка правильності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб) відповідно до прийнятих або вчинених при здійсненні ними владних управлінських функцій.

Проте ці рішення, дія або бездіяльність повинні бути такими, які породжують, змінюють або припиняють права та обов'язки у сфері публічно-правових відносин.

Із змісту позову вбачається, що позивач звернувся до суду за захистом порушених прав у сфері відносин власності, оскільки ставить вимоги про визнання протиправним рішення міської ради про оформлення права власності за юридичною особою на підставі якого виданого свідоцтво про право власності на відповідне приміщення. Дані спірні відносини не мають публічного характеру.

Тобто між сторонами по справі виник спір щодо права власності чи права користування спірним приміщення, що в свою чергу, виключає розгляд справи у порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до вимог ст. 15 ЦПК України справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, розглядаються судами в порядку цивільного судочинства, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

В силу вимог п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи вищенаведені вимоги закону та встановленні обставини, суд вважає, що слід відмовити у відкритті провадження за адміністративним позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Тернопільської міської ради про визнання протиправним рішення Тернопільської міської ради від 14.05.2010 року за №771 «Про оформлення права власності», а матеріали позовної заяви повернути позивачам, оскільки дана позовна заява не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ст.109 КАС України,-

УХВАЛИВ:

У відкритті провадження за адміністративним позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Тернопільської міської ради про визнання протиправним рішення Тернопільської міської ради від 14.05.2010 року за №771 «Про оформлення права власності»відмовити та повернути позовну заяву позивачу.

Роз'яснити позивачам право на звернення до суду із вказаними позовними вимогами у порядку цивільного судочинства

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її отримання .

Суддя-підпис:

З оригіналом згідно

Суддя Тернопільського

міськрайонного суду І.М.Черніцька

СуддяІ. М. Черніцька